156251
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 17 مرداد 1397 ساعت 11:22

ایبوکی؛ اولین کودک ربات اندرویدی جهان

ایبوکی اولین ربات اندرویدی دنیا است که توسط مهندسان ژاپنی به شکل یک کودک ساخته شده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، ایبوکی نام ربات اندرویدی پروژه توسعه ربات‌های انسان‌نما موسوم به «ISHIGURO» در ژاپن است که هدف این برنامه هرچه نزدیک‌تر کردن طراحی ربات‌ها به انسان‌ها است.

این ربات که شبیه به یک کودک است توسط پژوهشگران دانشگاه اوزاکا توسعه داده شده است. اگر احساس ناخوشایندی راجع به اینکه ربات‌ها دنیا را تسخیر می‌کنند دارید پس تماشای این ویدئو را به شما توصیه نمی‌کنیم.

ایبوکی صورت یک کودک ژاپنی را دارد که می‌تواند طیف کاملی از حرکات صورت را اجرا کند. اما به عقیده برخی، صورت مرموز و ترسناکی دارد.

این ویدئو نحوه توسعه ایبوکی را از یک دسته سیم تا تبدیل به یک ربات پیشرفته نشان می‌دهد. ایبوکی به عنوان بخشی از پروژه «ISHIGURO» توسعه داده شده است که هدف آن توسعه ربات‌های اجتماعی مستقل است که بتوانند با چندین انسان ارتباط برقرار کند.

برای اینکه ISHIGURO به هدف خود برسد، پژوهشگران در حال توسعه ابزار و فناوری‌های جدید در تولید مواد پوست ربات‌ها، تشخیص گفتار انعطاف‌پذیر و چندین توابع ارتباطی هستند.

هیروشی ایشیگورو مدیر این پروژه، به این معروف است که اعتقاد دارد ربات‌ها باید ظاهری انسانی داشته باشند تا بتوانند در میان انسان‌ها موفق عمل کنند.

علاوه بر ایبوکی، این پروژه اریکا و کامیو را نیز که ربات‌های هوشمند اندرویدی گفتگوکننده و ارتباطی هستند، ساخته است.

اریکا ظاهر یک زن جوان جدی آماده گوش دادن و توجه را دارد، در حالی که کامیو یک ربات کوچک است که به نظر می‌رسد از میان صفحات یک کتاب کارتونی ژاپنی بیرون پریده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/4021

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه