1216940
پنجشنبه  24  آبان  1397
جمعه , 15 تیر 1397 ساعت 13:08

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

عزت خود را در برابر دشمن از دست نخواهیم داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا زمانی که ما با هم متحد و یکدل باشیم این انقلاب را تکانی نخواهند داد و پایدار خواهد ماند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، عباس صالحی در یادواره آیت الله قاسمی سوادکوهی از شهدای هفتم تیر سال 60 حزب جمهوری اسلامی ایران گفت: شهید قاسمی سوادکوهی مصداقی از کسانی بوده که با نهضت امام راحل همراه شده و با وی ماند.

وی با بیان اینکه شهید قاسمی از همان ابتدای نهضت امام راحل در سال 41 از مریدان ایشان بود، گفت: این مجاهد نستوه به نهضت امام راحل علقه خاطرنشان داد و تا پایان به این نهضت وفادار بود.

صالحی با اشاره به اینکه دشمنان جامعه اسلامی همچنان با ایران عداوت و دشمنی دارند، گفت: عزت خود را در برابر دشمن از دست نخواهیم داد و دشمن در ما طمع نکند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رهبری انقلاب در ماه‌های اخیر شرایط دشوار انقلاب اسلامی را ترسیم کردند، تصریح کرد: همه جهان در دوران جنگ علیه ایران بوده ولی یک وجب از خاک ایران کم نشده است.

صالحی با تاکید بر این‌که باید برای حفظ عزت، در درون خود مواظب کلمات و حرکات باشیم، اظهارکرد: استکبار جهانی هیچگاه از دشمنی با ایران اسلامی، دست بر نداشت و انقلاب و نظام اسلامی طی این سال ها مخاطرات زیادی را پشت سر گذاشته است.

وی گفت: تا زمانی که ما با هم متحد و یکدل باشیم این انقلاب را تکانی نخواهند داد و پایدار خواهد ماند.

وزیر ارشاد با بیان این‌که کسانی می‌خواهند در انقلاب واژه‌سازی، اردوگاه‌سازی و خط‌سازی کنند که این اتفاقات همیشه بد بوده و این روزها بدتر نیز است، تصریح کرد: جامعه ایرانی متحد، همدل، همراه و در مسیر بزرگ قرار دارد و جامعه نبوی پشتیبان بزرگی به نام ولایت فقیه دارد و در معیت و پرتو رهبری و تسلیم‌ناپذیری در برابر دشمن ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: همان گونه که در زمان پیامبر اکرم (ص) هیچگاه دشمن اجازه نیافت تا در میان مسلمانان رخته کند، امام راحل و رهبر معظم انقلاب راه نبی مکرم اسلام را ادامه داده‌اند و راه را بر رخنه‌پذیری دشمنان بستند.

صالحی پیروزی انقلاب و ماندگاری نظام اسلامی را مدیون خون شهیدان دانست و گفت: برگزاری یادواره شهدا برای ما یک تکلیف است که روش و منش شهدا را به ما یادآور می‌شود تا درس حفظ عزت و سربلندی را حتی با نثار خون فراموش نکنیم.

شهید عبدالوهاب قاسمی در مهر ماه 1312 در روستای لفورک شهرستان سوادکوه زادگاه آیت‌الله صالحی مازندرانی دیده به جهان گشود و همزمان با تحصیلات حوزوی، با نهضت اسلامی به رهبری امام (ره) همنوا شد و محور اصلی مبارزه و نهضت را با همراهی جمعی از فضلای مشهد راه‌اندازی کرد.

این روحانی شهید سرانجام شامگاه هفتم تیر سال 1360 در دفتر حزب جمهوری اسلامی در کنار آیت الله بهشتی شهید شد و در شهرستان قم در جوار حرم مطهر حضرت معصومه(س) آرام گرفت.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بی‌توجهی رسانه‌ها به امیدبخشی، فضای خانواده را متشنج می‌کند

حضور 6 خبرنگار خارجی در بخش بین‌الملل همایش سواد رسانه‌ای

اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول اعلام شد

حضور 6 خبرنگار خارجی در بخش بین‌الملل همایش سواد رسانه‌ای

بی‌توجهی رسانه‌ها به امیدبخشی، فضای خانواده را متشنج می‌کند

اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول اعلام شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 23 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 23 آبان