42960
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 24 خرداد 1397 ساعت 01:27

محبوب ترین خودرو برقی جهان را بشناسید! +عکس

خودرو برقی شرکت نیسان ژاپن کماکان به یکه تازی در بازارهای خودرویی جهان ادامه می دهد و روز به روز بر تعداد دارندگان این خودرو در خیابان ها افزوده می شود.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، نیسان لیف، خودروی تمام برقی شرکت خودروسازی نیسان ژاپن در رده نخست پرفروش‎ترین خودروهای برقی دنیا قرار دارد و به تازگی پس از بازار ژاپن، رقم فروش این خودروی دوستدار محیط زیست در اروپا نیز از مرز 100 هزار دستگاه خودرو گذشته است.

نیسان تنها در هشت ماهه‎ی اخیر بیش از 37 هزار دستگاه لیف در بازار اروپا به فروش رسانده است و این بدان معناست که در هر 10 دقیقه یک سوئیچ نیسان لیف به خریداران این خودرو تحویل داده شده است. نکته قابل توجه در میزان فروش لیف در بازار اروپا، به تعلق 37 درصدی محصولات به نسل جدید لیف بر می گردد که از زمان آغاز پیش فروش این محصول تا به امروز به ثبت رسیده است.

بی شک مهم ترین دلیل اقبال جهانی از نسل جدید نیسان لیف، به ارتقاء سطح تکنولوژی های استفاده شده در این محصول برمی گردد. از این تکنولوژی ها می توان به تکولوژی پروپایلوت (ProPILOT) و پروپایلوت پارک (ProPILOT Park)، پدال هوشمند، رانندگی هوشمند و بهبود عملکرد باتری اشاره کرد.

شرکت نیسان از زمان معرفی و عرضه لیف به بازار، تا کنون بیش از 320 هزار دستگاه خودرو از این محصول را در سراسر دنیا به فروش رسانده است تا لیف، در رده نخست پرفروش ترین محصول برقی صنعت خودروسازی جهان قرار بگیرد.

شایان ذکر است که به واسطه عرضه این محصول از سوی شرکت نیسان به بازار، استفاده کنندگان این خودرو تا به امروز بیش از 2 میلیارد کیلومتر را به صورت عاری از تولید هرگونه گاز های مخرب پیموده اند.

منبع: خودروکار

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه