43299
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 23 خرداد 1397 ساعت 19:36

وزیر کشاورزی سابق قرقیزستان:

پیشرفت و توسعه اوراسیا منوط به حذف دلار است

وزیر کشاورزی سابق قرقیزستان گفت: تا زمانی که کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در معاملات تجاری این سازمان از دلار استفاده کنند آرزوهای آنها برای توسعه برآورده نمی‌شود.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، «جمعه‌قادر اکینیف» وزیر سابق کشاورزی قرقیزستان در گفت‌وگویی با اشاره به توسعه اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: تا هنگامی که کشورهای عضو این اتحادیه در معاملات تجاری از دلار استفاده کنند، آرزوهای آنها برای توسعه برآورده نمی‌شود.

وی ادامه داد: به تازگی در نشست سران سازمان همکاری شانگهای «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان هم بر اجرای معاملات تجاری بین اعضای سازمان شانگهای و اتحادیه اوراسیا با استفاده از واحدهای مالی ملی تأکید کرد.

اکینیف گفت: این موضوع کاملا مشخص است که آمریکا هر وقت نیاز دارد دستگاه چاپ دلار خود را راه‌اندازی می‌کند و به این دلیل امروز اقتصاد این کشور در رتبه نخست قرار دارد.

این کارشناس اقتصادی قرقیز ادامه داد: آمریکا حتی اگر هیچ محصولی را تولید نکند همین طور در رتبه نخست می‌ماند و دلار عامل قدرت «واشنگتن» در دنیا است.

وزیر کشاورزی سابق قرقیزستان تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای سازمان شانگهای و اتحادیه اوراسیا هیچ منعی برای تصویب پیشنهاد رئیس جمهور قزاقستان ندارند و این مسئله باید هر چه بیشتر در عرضه‌های مختلف از جمله در بین مقامات دولتی مطرح و برای اجرای آن اقدامی صورت گیرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه