712967
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 22 خرداد 1397 ساعت 05:45

ایمیل شخصی مدیر کارکنان کاخ سفید هک شد

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد ایمیل شخصی جان کلی مدیر کارکنان کاخ سفید هک شده‌است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، رسانه بازفید به ایمیلی دست یافته که نشان می‌دهد ایمیل شخصی جان کلی مدیر کارکنان کاخ سفید هک شده است.

در این ایمیل آمده است: «همکاران من نگران ایمیل‌های ارسالی شما هستند و از شما می‌خواهند دیگر برای آنها هیچ ایمیلی ارسال نکنید. در این اواخر ایمیل شخصی من هک شد. اکنون بیشتر فعالیت‌های من با تلفن یا گفت‌وگوهای رودر رو انجام می‌شود».

در این ایمیل نام دریافت کننده حذف شده است و سخنگوی وزارت امنیت داخلی (که اجازه نداد نامش در اینجا برده شود) اعلام کرد این ایمیل‌ها از سمت یک شهروند عادی ارسال شده بود. این شهروند ایمیل‌های متعددی به کلی و کارکنان وزارت امنیت داخلی ارسال کرده بود.

این ایمیل گزارش‌های پیشین نشریه پولیکتیکو را تایید می‌کند. طبق گزارش این نشریه، کلی ماه‌های متوالی از یک موبایل هک شده استفاده می‌کرده است.

اگر این گزارش‌ها صحت داشته و یکی باشد، این حمله در اواخر سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است. در آن زمان کلی هنوز وزیر امنیت داخلی بود.

هنوز مشخص نیست کلی از این حساب کاربری ایمیل برای انجام کارهای دولتی استفاده می‌کرده یا در آن اطلاعات حساس وجود داشته است.

مدت زمان کوتاهی پس از مراسم تحلیف ترامپ، سازمان NSA از مقامات دولت ترامپ خواست از موبایل‌های شخصی و ایمیل‌های شخصی استفاده نکنند زیرا احتمال می‌رود روسیه، چین یا کشورهای دیگر از آنها جاسوسی کنند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بررسی تاثیر مخدرهای دیجیتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

روابط عمومی‌ها نیازمند راه‌حل‌های مدرن‌ هستند

ارتباط اثرِ وضعیِ اعمال با مخدرهای دیجیتال

ارتباط اثرِ وضعیِ اعمال با مخدرهای دیجیتال

بررسی تاثیر مخدرهای دیجیتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

روابط عمومی‌ها نیازمند راه‌حل‌های مدرن‌ هستند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه