713013
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 20 خرداد 1397 ساعت 14:00

فناوری تشخیص چهره جلوی تیراندازی در مدارس را می‌گیرد

نگرانی از وقوع تیراندازی در مدارس همه روزه بیش از ۵۰ میلیون دانش اموز آمریکایی را تهدید می‌کند و حالا قرار است فناوری تشخیص چهره به کاهش این مشکل کمک کند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، برخی شرکت‌های امنیتی خصوصی در آمریکا قصد دارند با همکاری نهادهای دولتی از فناوری‌های نوین به منظور شناسایی مظنونین احتمالی که قصد تیراندازی و به راه انداختن کشتار در مدارس را دارند، بهره بگیرند.

به همین منظور دوربین‌های مجهز به نرم‌افزارهای شناسایی چهره در نقاط مختلف مدارس و در بیرون و داخل ساختمان آنها نصب می‌شوند. دوربین‌های یادشده با دقت دانش آموزان را زیرنظر می‌گیرند و چهره افرادی را که ممکن است با توجه به ظاهر و شرایطشان مشکل آفرین باشند، علامت می‌زنند.

البته در برخی ایالت‌های امریکا در این زمینه محدودیت‌های قانونی وجود دارد و اقداماتی از این دست بدون کسب رضایت افراد یا والدین آنها ممنوع است. به عنوان مثال شرکت‌های فناوری در ایالت‌های ایلینوی و تگزاس باید قبل از اسکن کردن چهره افراد از آنها رضایت بگیرند.

انتظار می‌رود طی ماه‌های آینده بسیاری از مدارس در آمریکا با صرف هزینه‌های چند میلیون دلاری به دوربین‌های بسیار پیشرفته مجهز شوند که دارای نرم‌افزارهای هوش مصنوعی برای تعقیب دائمی افراد مظنون به اعمال خشونت باشند.

البته این دوربین‌ها مشکلاتی نیز دارند. به عنوان مثال برخی از آنها از دقت و کیفیت لازم برای تهیه تصاویر باکیفیت و قابل استفاده برای نرم‌افزارهای هوش مصنوعی برخوردار نیستند. هک شدن و سرقت اطلاعات این دوربین‌ها نیز یک نگرانی عمده دیگر محسوب می‌شود.

منبع: مهر

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بررسی تاثیر مخدرهای دیجیتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

روابط عمومی‌ها نیازمند راه‌حل‌های مدرن‌ هستند

ارتباط اثرِ وضعیِ اعمال با مخدرهای دیجیتال

ارتباط اثرِ وضعیِ اعمال با مخدرهای دیجیتال

بررسی تاثیر مخدرهای دیجیتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

روابط عمومی‌ها نیازمند راه‌حل‌های مدرن‌ هستند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه