272205
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 29 اردیبهشت 1397 ساعت 17:48

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع):

مردم از ۵۵ سال خدمت صادقانه مرحوم طباطبایی قدرشناسی کردند

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) گفت: مرحوم طباطبایی از سال ۱۳۳۲ پا به مسیر جهاد گذاشت و بعد از پیروزی انقلاب، روزی از خدمت صادقانه برای حل مشکلات مردم دست نکشید.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، آیت‌الله محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) در گفت‌وگویی اظهار داشت: حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی، شخصیتی پاک و وارسته بودند و خدمتگزاری ایشان به مردم از سال‌های قبل از پیروزی انقلاب زبانزد بود. او همیشه در خط مبارزه و جهاد در راه خداوند متعال قرار داشت و از سال 1332 که به همرزمان و یاوران شهید نواب صفوی پیوست، همواره در این مسیر تلاش کرد تا حرکت رو به جلوی اسلام، سرعت بگیرد.

وی با اشاره به نسبت فامیلی این استاد اخلاق با شهید سعیدی خاطرنشان کرد: مسجدی که یکی از پایگاه‌های اصلی حرکت‌های انقلابی مردم تهران بود و قبل از شهادت آیت‌الله سعیدی، پیروان و دوست‌داران او را در خود جای می‌داد، بعد از شهادت او، پایگاه هدایت و ارشاد مرحوم طباطبایی شد و همچنان نقش فعال خود را در انقلاب و دفاع مقدس حفظ کرد.

اختری با بیان این‌که مرحوم طباطبایی در دوران انقلاب به رهبری امام جزء روحانیون فعال و سخنرانان برجسته کشور بود که همه جا نقش و حضور داشت، گفت: او در سنگرهای مختلف، لباس خدمت صادقانه بر تن داشت و چه زمانی که در مجلس شورای اسلامی، نمایندگی مردم را بر عهده داشت، چه هنگامی که در محاکم و دادگاه‌ها، کرسی قضاوت داشت و چه در دوران اخیر که به علت کهولت سن فقط سخنرانی می‌کرد، همواره به عنوان یک عالم مجاهد، در خدمت مردم بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) خاطرنشان کرد: جمعیتی که امروز می‌بینید زیر جنازه او می‌گرید، روزی سروکارش به دفتر و خانه آقای طباطبایی افتاده است. چرا که در منزل او همیشه به روی مردم باز بوده و امروز، این مردم‌اند که به قدرشناسی 55 سال مجاهدت صادقانه ایشان برخاسته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی، نماینده سابق مردم تهران در مجلس هفتم شورای اسلامی و از خطبا و سخنرانان برجسته کشور، دیروز پنجشنبه در تهران درگذشت و پیکر او صبح امروز بر شانه‌های هزاران تن از مردم سوگوار برای خاکسپاری در شهر مقدس قم، بدرقه شد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه