چهارشنبه  29  اسفند  1397
پنجشنبه , 27 اردیبهشت 1397 ساعت 16:18

اذعان ارتش رژیم صهیونیستی به پیروزی حماس در جنگ روانی غزه

سخنگوی بین‌المللی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که حماس در جنگ روانی تظاهرات مرز غزه پیروز شده اما فرماندهی ارتش این اظهارات را نپذیرفت.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، سرهنگ «جاناتان کانریکوس» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه جنگ امنیتی در مرز غزه را پیروز شدند، اما اذعان کرد این حماس بود که جنگ روانی را پیروز شد.

کانریکوس طی سخنرانی در همایش فدراسیون یهودیان آمریکای شمالی، اذعان کرد: «اسرائیل نتوانست تلفات تظاهرات کنندگان فلسطینی در مرز غزه را به حداقل برساند و برخی به اشتباه هدف قرار گرفتند. بدین ترتیب حماس جنگ روانی را با ضربه فنی پیروز شد».

به نوشته روزنامه «هاآرتص» وی اما از واکنش و «مشت آهنین» رژیم صهیونیستی به تظاهرات کنندگان در مرز غزه طی هفته‌های اخیر که بیش از 100 کشته و چند هزار مجروح برجای گذاشته، قویاً دفاع کرد.

این مقام نظامی صهیونیست با بیان اینکه تحولات به شکلی رقم خورد که اسرایئل نتوانست درباره وضعیت مرز غزه به رسانه‌های بین‌المللی توضیح دهد، افزود: «و متاسفانه تصویر پیروز، با ضربه فنی، تصاویر منتشر شده از طرف فلسطینی‌ها بود. میزان تلفات،‌ضربه سختی به ما زد و کار توضیح دادن را دشوار کرد».

ارتش رژیم صهیونیستی اما در واکنش به این اظهارات کانریکوس، آن را «مخدوش شده» دانسته و تاکید کرد موضع اصلی ارتش نیست.

روز دوشنبه همزمان با برگزاری جشن صهیونیست‌ها برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی، هزاران فلسطینی در نقاط مختلف کرانه باختری و مرز نوار غزه تظاهرات اعتراض‌آمیز برگزار کردند که نظامیان صهیونیست نیز به سمت آنها تیراندازی کرده و دستکم 60 نفر را شهید و بیش از 2700 نفر را زخمی کردند.

دسامبر سال گذشته بود که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی یکجانبه ضمن به‌رسمیت‌شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که سفارتخانه کشورش را از تل‌آویو به این شهر مقدس منتقل می‌کند.

این اقدام، اعتراض‌ها و مخالفت‌های بین‌المللی را درپی داشته و بسیاری از کشورهای جهان از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و ژاپن اعلام کردند که از این تصمیم واشنگتن تبعیت نخواهند کرد و تا زمان تأسیس دولت فلسطینی در چارچوب راهکار دو دولتی، سفارتخانه خود را منتقل نمی‌کنند.

منبع: فارس

فهرست توزیع‌کنندگان غیرقانونی کاغذ منتشر می‌شود

طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها در سال 98 انجام می‌شود

توضیحات مدیرکل رسانه‌های داخلی درباره یارانه رسانه‌ها در سال 97

وزارت ارشاد کتابخانه‌های مدارس را تجهیز می‌کند

طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها در سال 98 انجام می‌شود

وزارت ارشاد کتابخانه‌های مدارس را تجهیز می‌کند

فهرست توزیع‌کنندگان غیرقانونی کاغذ منتشر می‌شود

توضیحات مدیرکل رسانه‌های داخلی درباره یارانه رسانه‌ها در سال 97