سه شنبه  28  اسفند  1397
چهارشنبه , 26 اردیبهشت 1397 ساعت 19:18

اوضاع فاجعه بار نوار غزه به روایت سازمان پزشکان بدون مرز

یکی از کارکنان سازمان پزشکان بدون مرز در مصاحبه‌ای با یک روزنامه سوئیسی به اوضاع وخیم و مجروحان بالا بخصوص بعد از اعتراضات اخیر علیه انتقال سفارت آمریکا در نوار غزه پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، "ماریا الیزابت اینگرس" از کارکنان سازمان پزشکان بدون مرز در مصاحبه‌ای با روزنامه "تاگس آنسایگر" سوئیس درباره شرایط در بیمارستان های نوار غزه بعد از اعتراض فلسطینیان علیه اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا گفت: شرایط بسیار وحشتناک است. شرایط بعضا قابل مقایسه با آن چیزی است که ما بعد از حملات بمب گذاری در سال 2014 دیدیم. یک هجوم بالای مجروحان وجود دارد. در یک بیمارستان بالغ بر 300 مجروح در مدت زمان کوتاهی داشتیم. پرسنل پزشکی کاملا تحت فشار است. تیم ما تمام شب مشغول کارند.

وی درباره شمار بالای مجروحان در بیمارستان ها از صبح دیروز خبر داده و گفت: بر اساس اظهارات همکاران ما آمارهای اعلام شده از طرف وزیر بهداشت فلسطین مبنی بر حدود 59 کشته و بالغ بر 2700 مجروح واقع بینانه است. ما تنها در 3 بیمارستان که در آن ها فعال بودیم حدود 500 مجروح داشتیم.

این عضو سازمان پزشکان بدون مرز بخش اعظمی از مجروحان را مردان جوان دانست و در عین حال گفت: اما زنان و کودکان زیادی هم آسیب دیده اند. از زمان شروع اعتراضات بازگشت، ما هر هفته کودکانی مجروح برای معالجه داریم.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به اوضاع وخیم ساکنان نوار غزه اشاره کرده و گفت: حدود 10 سال است که ساکنان این منطقه نمی توانند آن را ترک کنند یا فقط با دشواری های زیاد می توانند این کار را انجام دهند. جوانان به سمت حصارهای مرزی هجوم می آورند چرا که اسرائیل و مصر این حصارهای مرزی را بسته اند. آن ها هیچ شغل و آینده‌ای ندارند و احساس می کنند که هیچ کس به فکر آن ها نیست. زخم های روانی و روحی آن ها بسیار عمیق است و شرایط در نواز غزه دائما بدتر می شود. من به آنچه مربوط به آینده می شود خیلی خوش بین نیستم.

فهرست توزیع‌کنندگان غیرقانونی کاغذ منتشر می‌شود

طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها در سال 98 انجام می‌شود

توضیحات مدیرکل رسانه‌های داخلی درباره یارانه رسانه‌ها در سال 97

وزارت ارشاد کتابخانه‌های مدارس را تجهیز می‌کند

طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها در سال 98 انجام می‌شود

وزارت ارشاد کتابخانه‌های مدارس را تجهیز می‌کند

فهرست توزیع‌کنندگان غیرقانونی کاغذ منتشر می‌شود

توضیحات مدیرکل رسانه‌های داخلی درباره یارانه رسانه‌ها در سال 97