345315
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 24 اردیبهشت 1397 ساعت 17:43

خالد مشعل:

امت اسلام اجازه انتقال سفارت آمریکا به قدس را ندهد

رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس از کشورهای عربی و اسلامی خواست اجازه انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را ندهند.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با شبکه «تی آر تی ورلد» ترکیه خواستار حمایت ملت‌های عربی و اسلامی از ملت فلسطین شد و تاکید کرد که ملت‌های عربی و اسلامی و دوستان ما در جهان و اهل خیر و انسانیت که مبارزه ملت ما و مشروعیت حقوق آنها را می‌دانند، نباید اجازه دهند که سفارت آمریکا به قدس منتقل شود، آنها نباید در برابر منطق آمریکایی مبنی بر دادن قدس به اسرائیل تسلیم شوند.

وی افزود: ملت ما که در غزه و کرانه باختری به پا خاسته است، از امت اسلامی و عربی و رهبران و علمای آنها و همچنین دوستانمان در جهان می‌خواهند که در کنارشان در این لحظه تاریخی بایستند.

مشعل تاکید کرد: این ملت فلسطین است که سرنوشت خود را مشخص خواهد کرد نه آمریکا و اشغالگران.

رئیس سابق دفتر سیاسی حماس گفت: می‌دانم که لحظه دشوار و سرنوشت‌سازی است،‌ شاید اشغالگران و دولت جدید آمریکا و برخی طرف‌ها در جهان گمان می‌کنند که لحظه مناسبی برای حذف مسئله فلسطین و یکسره کردن پرونده‌های اصلی آن به ویژه قدس ، حق بازگشت و از بین بردن مسئله زمین و آینده ملت به نفع رژیم صهیونیستی است، باید بگویم آنها هم در توهم به سر می‌برند.

خاطر نشان می‌شود در آستانه مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، مقامات رژیم صهیونیستی شهر قدس را به یک پادگان بزرگ نظامی تبدیل کرده‌‌اند، مردم فلسطین هم امروز برای برگزاری بزرگترین راهپیمایی بازگشت خود آماده می‌شوند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه