430299
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 21:35

بدون هماهنگی با ریاض؛

تصمیم امارات برای استفاده از نیروهای اوگاندایی در یمن

دولت امارات تصمیم دارد برای تقویت عملیات نظامی خود در یمن از نیروهای اوگاندایی استفاده کند که این مساله موجب نگرانی عربستان شده است.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، دولت امارات بدون هماهنگی با عربستان سعودی، از نظامیان اوگاندا به عنوان «مزدور» در جنگ یمن استفاده می‏‌کند.

پایگاه خبری انگلیسی «میدل ایست آی» در این باره به نقل از یک منبع یمنی که نخواست نامش فاش شود، نوشت: محمد بن زاید ولی‎عهد ابوظبی تصمیم دارد برای امضای تعداد توافقات به اوگاندا سفر و با رئیس جمهور این کشور دیدار کند.

بر اساس این گزارش، وی قرار است در این سفر با رئیس جمهور این کشور درباره کارگیری ۱۰ هزار نظامی اوگاندایی و اعزام آنها به یمن به منظور جنگ با نیروهای ارتش یمن و انصارالله رایزنی کند.

منبع یمنی تاکید کرد که علت جذب نیروهای اوگاندایی، ترس امارات از خروج «مزدوران» سودانی عضو ائتلاف سعودی از یمن است.

به دنبال انتشار گزارش های مطبوعاتی مبنی بر تلفات نظامیان و افسران سودانی در یمن، ادامه حضور نیروهای ارتش سودان در خاک یمن، به مساله ای نگران کننده تبدیل شده است.

پایگاه قطری «العربی الجدید» اخیرا در گزارشی در این خصوص نوشت: درخواست‏ها برای خروج نیروهای نظامی سودان از خاک یمن افزایش یافته است که این مساله بیانگر نگرانی های ناشی از تلفات این نیروها و یا ضعف دستاوردهای سیاسی است.

العربی الجدید افزود: یک وکیل مدافع سودانی با رجوع به دادگاه قانون اساسی سودان و ارائه شکوائیه، مشروعیت تصمیم دولت خرطوم مبنی بر اعزام نیرو به خارج از کشور را زیر سئوال برده است. با این حال دولت سودان همچنان بر ادامه حضور نیروهای این کشور در خاک یمن، تاکید دارد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات