975689
پنجشنبه  22  آذر  1397
سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 20:35

رئیس اتحادیه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگین:

دولت باید موانع تولید را رفع کند/ توانایی تولید باکیفیت را داریم

رئیس اتحادیه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگین با بیان اینکه دولت باید ابتدا موانع تولید را رفع کند تا هزینه‌ها کاهش یابد،گفت: با تسهیلات ۲۴ درصدی نمی‌توانیم تولید را گسترش دهیم.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، عبدالله اقبالی در گفت‌وگویی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی ابتدا باید توسط دولت صورت بگیرد، اظهار کرد: مشکلاتی از جمله بیمه کارگران، مالیات و پرداخت تسهیلات باید از سوی دولت برطرف شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی تولید کنندگان پرداخت مالیات ارزش افزوده است، افزود: یک کارخانه تولیدی در ماه چهار تن قلع استفاده می‌کنند که تولید کننده باید آن را از طریق واردات تامین کند و این در حالی است که هنگام ورود این محصول به کشور تولیدکننده باید مبلغ زیادی بابت مالیات بر ارزش افزوده برای آن پرداخت کند.

رئیس اتحادیه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگین گفت: با این شیوه چگونه می‌توان با رقبای خارجی رقابت کنیم و این موانعی است که با آن درگیر هستیم.

اقبالی تاکید کرد: دولت باید ابتدا موانع تولید را رفع کند تا هزینه‌ها کاهش یابد، تا زمانی که هزینه‌ها کاهش نیابد نمی‌توانیم کالای با کیفیت بسازیم.

وی با بیان اینکه با تسهیلات ۲۴ درصدی چگونه می‌توانیم تولید را گسترش و یا نوسازی دستگاه‌ها را انجام دهیم، تصریح کرد: قطعا زمانی که دولت حمایت کند هزینه‌های تولید کاهش پیدا می‌کند و می‌توانیم دستگاه‌ها را بهسازی و نوسازی کنیم و یا فناوری‌های موردنیاز را وارد کنیم.

رئیس اتحادیه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگین خاطرنشان کرد: در حال حاضر لوله استیل با کیفیت و بسته بندی بسیار خوب در کشور تولید می‌شود اما، حدود ۲۰ برابر همین میزان تولید از چین در حال وارد شدن است.

اقبالی با تاکید بر اینکه تولیدات داخلی از سوی مردم حمایت و خریداری می‌شود، اما با هزینه‌های زیادی که داریم نمی‌توانیم رقابت کنیم، اظهار کرد: هم اکنون ظروف مسی، لوله برنجی، میلگرد برنجی، لوله مسی، میلگرد مسی با کیفیت خوب در کشور تولید می‌شود که حتی به خارج از کشور نیز صادر می‌شود و این توانایی در کشور وجود دارد اما، شاهد هستیم که باز هم واردات این کالا‌ها به کشور وجود دارد.

منبع: میزان

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه