430056
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 18:40

صفاری:

هزینه‌های حقوقی خروج از برجام به گردن آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: دستگاه دیپلماسی ایران باید به گونه‌ای عمل کند که تمامی هزینه‌های حقوقی خروج از برجام به گردن آمریکا گذاشته شود.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، مرتضی صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به تغییر و تحولات ایجاد شده در راس دستگاه دیپلماسی آمریکا اظهار داشت: با وجود تغییراتی که در وزارت امور خارجه و همچنین سازمان امنیت ملی ایالات متحده انجام شده و با توجه به گرایش‌ سیاسی اشخاص تازه وارد به دستگاه دیپلماسی این کشور، بعید به نظر می‌رسد که برجام از سوی ترامپ بار دیگر تمدید شود. وی درباره واکنش ایران به خروج احتمالی آمریکا از برجام تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی ما علی‌رغم اینکه باید تمام گزینه‌های پاسخگویی به خروج آمریکا از برجام را روی میز قرار دهد، باید به گونه‌ای عمل کند که تمامی هزینه‌های حقوقی خروج از برجام را به گردن آمریکا بیاندازد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه در صورت خروج آمریکا از برجام، باید تصمیمات جدی به منظور توسعه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای در کشور انجام شود، خاطر نشان کرد:‌ دستگاه دیپماسی ایران باید در مجامع بین المللی به گونه‌ای عمل کند که کشورهای حاضر در برجام هرگونه اقدام آمریکا در خروج از این توافق نامه بین المللی را تقبیح کرده و مقامات آمریکا را به دلیل خروج از برجام تحت فشار بگذارند.

صفاری همچنین خاطرنشان کرد: اگر برجام به هر دلیلی توسط آمریکا به شکل یک جانبه لغو شود، باز هم شرایط ایران از نظر محدودیت‌های حقوقی به حالت قبل از برجام باز نخواهد گشت. چرا که دیگر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد بر اساس فصل ششم و هفتم این سازمان که علیه کشورمان وضع شده بود، ایران را تهدید نمی‌کند و ما این قدرت را داریم که برد موشک‌هایمان را بدون هیچ گونه محدودیتی افزایش دهیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات