118920
شنبه  24  آذر  1397
سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 15:23

فیس‌بوک حتی از افرادی که حساب کاربری ندارند، جاسوسی می‌کند!

رئیس بخش مدیریت تولیدات فیس‌بوک اذعان کرد این شرکت از کاربرانی که از حساب کاربری خود خارج شده باشند و یا حتی اصلا حسابی نداشته باشند، جاسوسی می‌کند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارک زاکربرگ، مدیر ارشد فیس‌بوک، هفته قبل در جریان جلسه استماعی در کنگره آمریکا این مطلب را توضیح داد که این شرکت داده‌هایی را فراتر از آنچه که کاربران در پروفایل‌های خود به اشتراک می‌گذارند، جمع‌آوری می‌کند.

دیوید بیسر، رئیس بخش مدیریت تولیدات شرکت فیس‌بوک، در مطلبی -که در وبلاگ این شبکه اجتماعی قرار داد- اذعان کرد: «زمانی که از سایت یا اپلیکیشنی بازدید می‌کنید که از خدمات ما استفاده می‌کند، ما اطلاعاتی را دریافت می‌کنیم؛ حتی اگر شما (از حساب کاربری خود) خارج شده باشید (لاگ اوت کرده باشید) و یا حساب فیس‌بوک هم نداشته باشید.»

او در ادامه نوشت: «این امر به این دلیل است که سایر اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها نمی‌دانند چه کسی از فیس‌بوک استفاده می‌کند.»

این مدیر فیس‌بوک، ادامه داد این امر به صورت گسترده در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد حتی شرکت‌هایی نظیر گوگل و توییتر نیز از این امر استفاده می‌کنند.

او افزود این شرکت در حال همکاری با کنگره برای پاسخ‌گویی به ده‌ها سئوالی است که زاکربرگ در جریان جلسه استماع دادگاه نتوانست به آن‌ها پاسخی دهد.

در پی انتشار گزارش‌هایی درباره اقدام شرکت کمبریج آنالیتیکا در استفاده از داده‌های 87 میلیون کاربر فیس‌بوک در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، زاکربرگ اذعان کرد که فیس‌بوک نتوانست از اطلاعات افراد مخافظت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه