974925
پنجشنبه  22  آذر  1397
دوشنبه , 27 فروردین 1397 ساعت 14:33

محمدی تاکید کرد؛

تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مهمانان مسابقات بین‌المللی قرآن/ حال وهوای قرآنی در کشور ایجاد شود

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه باید در مدت حضور مهمانان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشور، دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این چهار دهه تبیین و تشریح شود، گفت: باید تلاش کنیم مسابقات بین المللی در شان قرآن کریم ، نظام اسلامی و شهدا برگزار شود تا بر گ افتخار دیگری در کارنامه زرین ملت ایران به ثبت برسد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عصر روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در نشست رئیس و مسئولان کمیته‌های ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی بزرگ تهران با بیان این مطلب با قدردانی از زحمات چندین ماهه دست‌اندرکاران برگزاری سی وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: ایجاد حال وهوای قرآنی در کشور همزمان با مسابقات بین‌المللی باید مورد توجه قرار گیرد و ندای ملکوتی قرآن در سراسر کشور همزمان شنیده شود.

رئیس ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور با تأکید بر اینکه نسبت به حُسن اداره مهمانان باید توجه ویژه‌ای صورت بگیرد، تصریح کرد: باید در مدت حضور این میهمانان در ایران اسلامی، دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این چهار دهه در بخش‌های مختلف با رعایت همه جهات، تبیین و تشریح و ارائه شود تا آنان با پیشرفت‌های نظام که محصول انقلاب و حکومت اسلامی است آشنا شوند.

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه ارائه عملکرد قرآنی نظام جمهوری اسلامی ایران نکته دیگری است که باید در مسابقات بین‌المللی به آن توجه شود، گفت: جامعه قرآنی باید عملکرد خود را در این آوردگاه ارائه کندو عملکرد کلان نظام هم باید به رخ مهمانان کشیده شود و مردم نیز از آن مطلع شوند.

محمدی با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب فعالیت قرآنی جدی گرفته نمی‌شد و فعالیت‌ها موردی بود، تاکید کرد: پرداختن به منظومه فکری قرآنی مقام معظم رهبری از دیگر نکاتی است که در زمان برگزاری مسابقات باید به آن توجه شود.

وی امور بین بخشی و هماهنگی کمیته‌های مسابقات بین‌المللی قرآن با یکدیگر را از دیگر نکات مورد توجه دانست و عنوان کرد و گفت: کمیته‌ها باید ارتباطات و هماهنگی لازم را با یکدیگر در قالب یک کار جمعی وتیمی داشته باشند و این امور برای آنها تعریف شود؛ اگر این ارتباط وجود نداشته باشد و اگر کمیته‌ای دچار اختلال شود، فعالیت سایر کمیته‌ها نیز مختل می‌شود، بنابراین باید ارتباط بین این مسابقات نیز حفظ شود.

رئیس سازمان اوقاف با تأکید بر این موضوع که مسابقات بین‌المللی قرآن متعلق به هیچ سازمان یا نهادی نبوده بلکه مسابقات نظام جمهوری اسلامی است، گفت: این مسابقات و این برنامه قرآنی برای امام(ره) و شهدا و انقلاب است و برگ افتخاری است که در کارنامه نظام و انقلاب و جامعه قرآنی ثبت و ضبط می‌شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بر نظم و انضباط در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن تاکید کرد و افزود: بهره‌گیری از تجربیات گذشته، نظم و انضباط، همدلی و هماهنگی میان کمیته‌ها و مجریان امر و حسن اجرای مسابقات در همه ابعاد باید مورد اهتمام تمام دست‌اندرکاران باشد. وی در پایان این نشست از مراحل آماده‌سازی مصلی بزرگ امام خمینی برای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن بازدید کرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه