86830
يكشنبه  25  آذر  1397
پنجشنبه , 17 اسفند 1396 ساعت 19:10

نماینده مردم لنگرود بیان کرد؛

سایه سنگین رکود بر سر بازار مسکن/ احتکار خانه‌های خالی در کشور نداریم

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازار رکودی در مسکن گفت: با توجه به استهلاک مسکن در کشور احتکار خانه‌های خالی نداریم.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با لنگرخبر با اشاره به بازار رکودی مسکن اظهار کرد: اینکه گفته می‌شود در کشور احتکار خانه‌های خالی وجود دارد صحیح نیست.

وی با اشاره به استهلاک در منازل مسکونی پس از گذر زمان افزود: هیچ‌گاه نمی‌توان منزلی را به اهدافی خاص نگه داشت چون خانه‌های تازه‌ساخت نسبت به خانه‌های کهنه ساخت ولو اینکه هیچ استفاده‌ای از آن نشده باشد ارجحیت دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: در معاملات منازل مسکونی اولین سؤال در خصوص سال ساخت آن ساختمان است و اگر مسکن‌ساز در سازه‌های خود احتکار کند و به بازار آن را عرضه نکند خودش ضرر کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خانه‌هایی که در کشور هستند به جهت رکود در معاملات ملک فروخته نمی‌شوند بیان کرد: در کشور ما مشکل رکود در بازار مسکن وجود دارد به‌نحوی‌که مسکن‌ساز خانه را ساخته اما تقاضایی برای خرید آن وجود ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به قانون وضع مالیات بر مسکن گفت: اگر خانه‌های خالی به بهانه احتکار وجود داشته باشد امروز مالیات خانه‌های خالی مطرح‌شده و می‌تواند ابزاری برای تأمین مسکن و عرضه آن در کشور باشد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه