673691
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 25 بهمن 1396 ساعت 13:17

دولت هیچ حمایتی از استارت آپ‌ها نمی‌کند

مدیر اپیلیکیشن آیگرام تصریح کرد: متاسفانه برخی نهادها و ارگان‌ها به استارت‌آپ‌ها به صورت پیش فرض نگاه کلاهبردار دارند مگر اینکه خلافش ثابت شود!

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا، سعید رجبی، با اشاره به مشکلات استارت آپ‌ها در فضای کسب و کار آنلاین گفت: دولت ادعاهای بسیاری برای حمایت از استارت آپ‌ها و ایجاد شغل و کسب و کار آنلاین می‌کند اما به وقت عمل نه تنها هیچ حمایتی ندارد بلکه در برخی مواقع سنگ نیز لای چرخ اپیلیکیشن‌ها و نرم افزارها و کسانی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند می‌اندازد.

وی افزود: مدیران استارت آپ‌ها از هیچکس حمایت مادی نمی‌خواهند همین که برخی نهادها و ارگان‌ها سنگ اندازی نکنند و چوب لای چرخ نرم افزارهای ایرانی که با زحمات جوانان با استعداد همین مرز و بوم طراحی شده و کار آفرینی انجام گرفته نیندازند کافی است.

رجبی تصریح کرد: متاسفانه برخی نهادها و ارگان‌ها به استارتاپها به صورت پیش فرض نگاه کلاهبردار دارند مگر اینکه خلافش ثابت شود! این فعال عرصه اپلیکیشن افزود: به تازگی یکی از ده‌ها نهادی که در این حوزه مرجع می‌داند بدون اطلاع قبلی برخی اپلیکیشن‌ها را از مارکت بازار حذف کرده است، بعد از پیگیری مشخص می‌شود که صرفا بدنبال جمع آوری اطلاعات مالکین و همکاری بوده اند! در صورتی که اطلاعات این اپلیکیشن‌ها در چند مرجع دیگر ثبت بوده است . جالب اینجاست مثلا آیگرام که دارای شماره ثبت می‌باشد و مشخصات آن کاملا روشن است بدون اتهام براساس دستور یک نهاد از بازار حذف می‌گردد.

وی افزود: برخی از نهادهای دیگر سنگی را به شیشه زده و شیشه را می‌شکنند و می‌گویند بعدا خود شخص پیگیر می‌شود تا بفهمد کار چه کسی بوده، چرا این افراد و نهادها به جای اینکه زنگ خانه را بزنند و مساله را مطرح کنند با اپلیکیشن‌ها این چنین رفتار می‌کنند؟

مدیر آیگرام بیان داشت: زمانی که یک نرم افزار تمام مشخصاتش شفاف است و ثبت شده چرا باید با چنین برخوردی مواجه شود؟ در صورتی که پس از پیگیری‌های فراوان متوجه شدیم آن نهاد محترم صرفا می‌خواهد تعامل داشته باشیم! با یک تماس هم می‌توان تعامل برقرار کرد دیگر نیازی به این نوع برخوردهای قهری نیست.

رجبی خاطر نشان کرد: هنوز یک مرجع مشخص برای پاسخگویی و ساماندهی استارت آپ‌ها وجود ندارد و هر نهادی به هر شکلی که دوست دارد برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: برخی‌ها در داخل کشور ادعا می‌کنند که نرم افزارهایی طراحی می‌شود که جای تلگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر را می‌تواند بگیرد اما آیا با چنین برخوردهایی و ایجاد ناراحتی برای جوانان این کشور می‌توان انتظار داشت که انگیزه ای برای طراحی وجود داشته باشد؟

منبع: افکارنیوز

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بررسی تاثیر مخدرهای دیجیتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

روابط عمومی‌ها نیازمند راه‌حل‌های مدرن‌ هستند

ارتباط اثرِ وضعیِ اعمال با مخدرهای دیجیتال

ارتباط اثرِ وضعیِ اعمال با مخدرهای دیجیتال

بررسی تاثیر مخدرهای دیجیتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

روابط عمومی‌ها نیازمند راه‌حل‌های مدرن‌ هستند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه