296019
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 03 دی 1396 ساعت 18:12

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران:

خود را برای انقلاب چهارم صنعتی با اینترنت آماده می‌کنیم

یک مقام مسئول گفت:صنعت اینترنتی و توسعه آن در انقلاب صنعتی چهارم اتفاق خواهد افتاد و در پارک علم و فناوری برنامه‌ریزی کردیم که خود را برای انقلاب صنعتی چهارم آماده کنیم.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، عباس زارعی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امروز در رویداد روز فناوری این پارک گفت: این رویداد را باید روز ثبت و شناسنامه کردن علم و فناوری دانشگاه تهران دانست که در مسیر توسعه، اقتصاد دانش بنیان را عملیاتی کرده است.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری موجب توسعه اقتصاد دانش بنیان می شود، افزود: صنعت اینترنت و توسعه آن در انقلاب صنعتی چهارم اتفاق خواهد افتاد و در پارک علم و فناوری برنامه ریزی کردیم که خود را برای انقلاب صنعتی چهارم آماده کنیم.

زارعی با اشاره به رویکرد دانشگاه کارآفرین در توجه به دانش و مدیریت آن ،تصریح کرد: دانشگاه تهران چند سالی است که با این رویکرد عمل می‌کند که پارک علم و فناوری یکی از این اقدامات است.

به گفته وی پارک علم و فناوری ارتباط بین دانش، صنعت و دولت بوده و هدف از پارک علم و فناوری مدیریت دانش، ایجاد انگیزه و در نهایت کسب سود و کسب و کار است.

این مقام مسئول با اشاره به خدمات پارک‌های علم و فن آوری عنوان کرد: خدمات فنی مشاوره‌ای، خدمات مالی اعتباری، خدمات ثبت اختراعات و خدمات توسعه‌ای از جمله خدمات این پارک به حساب می‌آید. همچنین تبدیل دانش به ثروت، ارتقای رتبه جهانی دانشگاه، رشد و فناوری و کسب و کار هدف پارک علم و فناوری است.

منبع:‌فارس

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه