يكشنبه  26  خرداد  1398
پنجشنبه , 19 مرداد 1396 ساعت 15:04

فرمانده نیروهای جنوبی اسرائیل هشدار داد

تهدید رژیم صهیونیستی برای منفجر کردن خانه‌های نوار غزه

فرمانده نیروهای جنوبی رژیم صهیونیستی با هشدار به حماس درباره منفجر کردن خانه‌هایی که از زیر آنها تونل حفر کرده‌اند، از توسعه حصار زیرزمینی برای مقابله با تونل‌ها خبر داد.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا از فارس، ارتش رژیم صهیونیستی ضمن رونمایی از پروژه جدید برای مقابله با تونل‌های جنبش مقاومت اسلامی «حماس»، تهدید کرد هر خانه‌ای در نوار غزه را که زیر آن تونل باشد، منفجر می‌کند.

به نوشته وبگاه روزنامه «هاآرتص» این پروژه عظیم شامل ساخت دیوار بتنی مجهز به حسگرهای مختلف که شش متر ارتفاع بر روی زمین و بیش از 10 متر در عمق زمین است، می‌شود. هزینه ساخت آن 833 میلیون دلار برآورد شده است.

ژنرال «ایال زمیر» فرمانده نیروهای جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی ساعات پایانی چهارشنبه طی نشست خبری با بیان اینکه ساخت چنین مانعی می‌تواند باعث افزایش تنش‌ها شود، گفت: «گمان می‌کنم طرف دیگر (حماس) باید وضعیت در قبال ساخت این مانع را دوباره ارزیابی کند.»

زمیر ضمن هشدار درباره اینکه حماس نباید اسرائیل را امتحان کند، افزود: «اگر حماس بخواهد بر سر این مانع، جنگی را شروع کند، بهانه با ارزشی (برای ما) خواهد بود که به نبرد برویم اما این مانع ساخته خواهد شد.»

این پروژه که از حدود یک سال قبل کلید خورده، هم‌اکنون در شش نقطه در مرز با نوار غزه پیش می‌رود. رژیم صهیونیستی قصد دارد تا پایان ماه اکتبر 1000 کارگر را در 40 نقطه مختلف بصورت شبانه‌روزی در این پروژه مشغول به کار کند.

بر این اساس، ارتش رژیم صهیونیستی منطقه مرزی را حدود چند متر به داخل مناطق اشغالی عقب کشیده تا بتواند فنس‌ها و دیوارهای حائل فعلی را تقویت کند. بین فنس فعلی و دیوار شش متری آهنی که در مرز غزه کشیده می‌شود، چندین تپه مصونعی برای عبور تانک‌ها، تجهیزات سنگین و پیاده نظام در زمان مورد نیاز برای حمله به غزه در نظر گرفته شده است.

یک منبع در ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گفت که برنامه‌ای برای ساخت مانع و حصار زیرآبی در چند کیلومتری ساحل غزه دارند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» فرمانده نیروهای جنوبی همچنین تصاویری ماهواره‌ای از نوار غزه نشان داده و مدعی شد در زیر برخی از ساختمان‌های مسکونی تونل‌هایی برای نفوذ به جنوب فلسطین اشغالی حفر شده است.

ایال زمیر با ادعای اینکه علاقه‌ای به شروع درگیری جدید با حماس ندارند اما هشدار داد در زمان مورد نیاز، خانه‌هایی را در غزه که زیر آنها تونل کشیده شده منفجر می‌کنند.

وی توضیح داد این تونل‌ها به شبکه گسترده زیرزمینی حماس در غزه متصل هستند که می‌توانند نیروی انسانی و سلاح برای درگیری آتی با اسرائیل، به داخل فلسطین اشغالی منتقل کنند.

این نظامی صهیونیست تاکید کرد علی‌رغم سکونت غیرنظامیان در ساختمان‌های مذکور، آنها یک «هدف نظامی مشروع»‌به حساب آمده و هرکسی که در آنها زندگی می‌کند خودش و خانواده‌اش را به خطر انداخته است.

این اظهارات در حالی است که روز گذشته جنگنده‌ها و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی اهدافی در غزه را به بهانه شلیک شدن یک خمپاره به جنوب فلسطین اشغالی، بمباران کردند.

http://ana.ir/i/201960
تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر