54684
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 29 تیر 1396 ساعت 18:55

عباس: اقدامات اسرائیل در قدس، نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی را نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی دانست.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا از تسنیم از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای نادیده گرفتن احساسات فلسطینیان، اعراب، و مسلمانان در سراسر جهان و تلاش برای تحمیل واقعیت‌های جدید بر فلسطین هشدار داد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت همبستگی امت عربی و اسلامی و حمایت‌ آن‌ها از ملت فلسطین، اقدامات رژیم صهیونیستی را نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی دانست.

محمود عباس طی ساعات گذشته با شماری از مقامات کشورهای مختلف تماس برقرار کرد و هیئتی فلسطینی را به عزیمت به باکو برای ارائه گزارش در خصوص اقدامات اسرائیل به اعضای کمیته پیگیری حقوق ملت فلسطین مکلف کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین طرف‌های فلسطینی را به نشستی فوری و ویژه برای بررسی حوادث قدس و الاقصی مکلف کرده است.

جمعه هفته گذشته در پی یک عملیات استشهادی جدید در نزدیکی باب‌العمود در داخل محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی، سه فلسطینی به شهادت رسیدند و پنج صهیونیست نیز زخمی شدند که دو تن از صهیونیست‌ها در پی شدت جراحات وارده به هلاکت رسیدند.

در پی این عملیات، پلیس رژیم صهیونیستی دروازه‌های شهر قدیمی در قدس و مسجدالاقصی را بست و به نمازگزاران اجازه ورود به این مسجد را نداد.

این نخستین بار از سال 1967 میلادی به شمار می‌رود که رژیم صهیونیستی مانع از برگزاری نماز جمعه در مسجد الاقصی شد و اجازه نداد که صدای اذان از داخل این مسجد پخش شود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه