138526
سه شنبه  20  آذر  1397
سه شنبه , 23 آذر 1395 ساعت 13:06

با رونمایی کتاب «درسایه سارمهر»؛

پروفسور کاظم محمدی در ارسباران تجلیل می‌شود

همایش بزرگداشت پروفسورکاظم محمدی عالم وپژوهشگر حوزه قرآن، عرفان وادیان و فلسفه اسلامی پنج شنبه 25 آذر ساعت 16:30 با حضور استادان و فرهیختگان در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، این همایش با حضور جمعی از استادان و دانشمندان و عالمان فرهیخته ای که سالها در پیوند و ارتباط علمی با استاد محمّدی بوده اند و برای کتابی که جهت نکوداشت این دانشمند بزرگ نوشته شده مقاله ارسال کردند و یا طی مصاحبه و گفت و گویی او را نقد و توصیف کرده اند در پنجاه وپنجمین زادروز پروفسور کاظم محمدی برگزارمی شود.

سخنرانی برخی از اساتید درباره ارتباطات علمی خود با این دانشمند بزرگ، اجرای موسیقی سنتی در دو نوبت، پخش کلیپ نگاهی گذرا بر زندگی، فعالیت های رسانه ای و دانشگاهی و تالیفات پروفسورکاظم محمدی بخش هایی از این همایش است.

کاظم محمدی متولد سال 1340 در محله قدیمی نظام آباد تهران است. وی علاوه بردکترای فلسفه از دانشگاه آمریکا دروس حوزوی را نیز گذرانده است. مباحث تفسیرقرآن و دروس فقه واصول رابه ترتیب نزد استادمرتضی مطهری و استاد علامه آیت الله حاج شیخ مجتبی تهرانی فراگرفت و در محضر اساتیدی چون سید جعفرشهیدی، عبدالحسین زرین کوب، سیدضیاء الدین دهشیری، جلالی نائینی، جلال ستاری، غلامحسن دینانی، محبی به فراگیری علم پرداخته است و سال ها تدریس در رشته های فلسفه ومنطق، روانشناسی، جامعه شناسی، تعلیم وتربیت اسلامی ، اخلاق، عرفان و تصوف، قرآن پژوهی ،علم حدیث ، مولوی شناسی و مثنوی پژوهی را در سابقه فعالیت های علمی پژوهی خود دارد.

همچنین کتاب «درسایه‌سار مهر» نوشته نرگس گلپروری راد از شاگردان دکترکاظم محمدی که 15 سال تحت تعلیم و تربیت این استاد بوده است رونمایی می شود .

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه