727866
پنجشنبه  22  آذر  1397
جمعه , 21 خرداد 1395 ساعت 12:20

معاون شهردار تهران اعلام کرد

توسعه خط 7 متروی تهران به سمت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

معاون شهردار تهران با اشاره به پیشرفت 65 درصدی پروژه خط 7 مترو پایتخت، از بهره برداری 8 تا11 ایستگاه خط 7 برای امسال خبر داد‌.

به گزارش گروه اجتماعی آنا از شهرنوشت،‌سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه خط 7 مترو تهران با 27 کیلومتر و 23 ایستگاه از جنوب شرقی تهران از محدوده ورزشگاه تختی آغاز می‌شود، گفت: این خط با عبور از بزرگراه امام علی (ع)، خیابان شهید محلاتی، میدان قیام، خیابان مولوی و میدان هلال احمر به سمت شمال ادامه مسیر می‌دهد و به گیشا، برج میلاد، میدان صنعت و میدان کتابی می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این خط سپس به سمت غرب و بزرگراه یادگار امام (ره) ادامه مسیر می‌دهد، بیان کرد: در این مسیر دو بخش تونل جنوبی- شمالی و تونل غربی-شرقی وجود دارد‌.فاز نخست این پروژه حدفاصل شهید محلاتی تا میدان صنعت به طول 18 کیلومتر در بخش تونل صددرصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در تلاشیم هرچه سریع‌تر این بخش را تکمیل و آماده بهره برداری کنیم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: در فاز نخست 18 کیلومتر مترو طراحی شده که 8 ایستگاه آن در ابتدا به بهره برداری خواهد رسید. ایستگاه‌های محلاتی – تقاطع 17 شهریور، سعیدی ، میدان محمدی ، تقاطع خط 1 مترو – خیابان نواب، بریانک – نواب ، نواب-آذربایجان، گیشا و میدان صنعت 8 ایستگاه نخست بهره‌برداری در فاز یک خط 7 است.

تشکری هاشمی تصریح کرد: در تمام مسیر خط 7، تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم این در حالیست که اکنون فاز نخست خط 7 متر در بخش تونل سازی 100 درصد و در بخش ایستگاه 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: برخی ایستگاه‌های خط 7 مترو اکنون در مرحله پایانی کار هستند و برخی دیگر در مرحله نازک کاری است‌.

وی با بیان اینکه اکنون 3 شیفت کاری در خط 7 مترو تهران فعال است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است که فاز نخست این خط با 8 تا 11 ایستگاه در سال 95 به بهره برداری برسد. فاز دوم پروژه نیز در نیمه نخست سال 96 به بهره برداری خواهد رسید‌.

معاون شهردار تهران از پیش بینی توسعه خط 7 مترو به سمت واحد علوم تحقیقات دانشگاه آ‌زاد اسلامی خبر داد و گفت: پیشنهاد توسعه این خط در شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در دست بررسی است‌.

به گفته تشکری هاشمی خط 7 عمیق‌ترین خط متروی تهران است که با خطوط 1، 2، 3، 4 و 6 تقاطع دارد. ضمن این که این خط با ایستگاه‌های با عمق 40 تا 45 متر از سطح زمین تقریباً از زیر تمام خطوط مترو خواهد گذشت.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه