پنجشنبه  27  تیر  1398
جمعه , 21 تیر 1398 ساعت 17:20

شهردار تهران:

بخش‌هایی از خیابان را در ساعاتی از شب می‌توان به دستفروشان اختصاص داد

شهردار تهران گفت:‌ در ساعاتی از شب می‌توان بخش‌هایی از خیابان‌ها را به دستفروشان اختصاص داد، اما فعالیت این افراد باید ساماندهی شده باشد تا معابر دچار آشفتگی نشوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت، پیروز حناچی در بیست و هفتمین جلسه شورای معاونان، مشاورین و شهرداران مناطق ٢٢ گانه که در ساختمان مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد، با اشاره به پیشینه تاریخی این بوستان گفت: در این مکان که بخشی از پادگان قلعه مرغی است اولین فرودگاه و پایگاه هوایی ایران شکل گرفت و اولین هواپیما در کشور در این جا فرود آمد. در گذشته تلاش شد تا بخشی از این فضا به «موزه پرواز» تبدیل شود که این اتفاق نیفتاد، اما امیدوارم بتوانیم این ایده را با حمایت شورای شهر در این دوره عملیاتی کنیم.

وی به آخرین وضعیت کارخانه سیمان ری اشاره و عنوان کرد: طبق مصوبات دولت روز دوشنبه کارخانه را برای ساخت موزه صنعت تحویل گرفتیم و آماده می‌شویم تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهیم.

شهردار تهران با تأکید بر ضرورت تغییر رویکردها و روش‌ها در مدیریت پسماند پایتخت تصریح کرد: واقعیت این است که شیوه فعلی مدیریت پسماند کارایی ندارد و ریشه آن هم در سطل‌های بزرگ زباله است که در خیابان‌ها قرار دارند. تا زمانی که مردم را تشویق کنیم زباله‌های خود را به این شکل به سطل بیندازند، همچنان با مشکل مدیریت پسماند مواجه خواهیم بود.

وی به لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: موضوع آسفالت و لکه‌گیری خیابان‌ها باید جدی گرفته شود. در تهران حدود 100 کیلومتر مربع خیابان داریم که نیاز به مراقبت دایمی دارند، البته بعضی از بخش‌ها مانند خطوط ویژه در اولویت قرار دارند و باید به طور مستمر لکه‌گیری شوند.

شهردار تهران به انتخابات شورایاری‌ها اشاره و بیان کرد: پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها به زودی برگزار خواهد شد و اگر سطح مدیریت محلی شهر را با استفاده از مشارکت مردم در قالب شورایاری‌ها ارتقا دهیم اداره امور شهر راحت‌تر می‌شود. من حتی امیدوارم روزی فرا برسد که بودجه محلات هم از طریق شورایاری‌ها و با کمک آنها هزینه شود.

حناچی افزود: در نتیجه تلاش‌های صورت گرفته حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر، داوطلب شرکت در انتخابات شورایاری شدند. از این پس باید تلاش کنیم تا مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب کنیم چراکه اگر مردم مشارکت کنند بسیاری از نارسایی‌ها و فسادهای احتمالی در انتخابات از بین می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه باید با همه توان از رای مردم در این انتخابات صیانت کنیم، توصیه کرد: ضروری است مانور برگزاری انتخابات قبل از روز اصلی انتخابات برگزار شود تا خطاها و اشکالات احتمالی مشخص و برطرف شود.

حناچی به مصوبه تعدیل عوارض ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود تمام مناطق به این مصوبه عمل کنند و تعلل در این زمینه قابل پذیرش نیست؛ هرگونه مجوزی که این قانون را رعایت نکرده باشد اگر در مهلت قانونی تعیین تکلیف نشود، باطل می‌شود.

شهردار تهران همچنین به افتتاح میدانگاه هفت تیر پرداخت و یادآور شد: ما دو میدان راه‌آهن و هفت‌تیر را در ماه‌های اخیر ساماندهی و افتتاح کردیم و در قدم بعدی میدان امام خمینی (ره) و میدان‌های مشابه ساماندهی خواهند شد.

وی از ساماندهی دستفروشان در مناطق 1، 6 و 11 نیز قدردانی کرد و گفت: در ساعاتی از شب می‌توانید بخش‌هایی از خیابان‌ها را به دستفروشان اختصاص دهید، اما فعالیت این افراد باید ساماندهی شده باشد تا معابر دچار آشفتگی نشوند.

حناچی با تاکید بر اینکه برای اداره شهر باید ایده داشت، تصریح کرد: شهردارانی که برای شهر آرزو ندارند موفق نمی‌شوند، باید برای شهر آرزو داشته باشیم.

شهردار تهران با بیان اینکه از معاونین و مسئولان شهری می‌خواهم با هر گونه تملق گویی و چاپلوسی در شهرداری تهران مقابله کنند، گفت: نباید اجازه دهیم تملق‌گویی مدیران در شهرداری باب شود و حق نداریم از بیت‌المال به طور شخصی هزینه کنیم. البته اگر اقدامی صورت گرفت، باید اطلاع رسانی شود اما همزمان جلوی تملق و چاپلوسی را بگیریم.

انتهای پیام/4046/

http://ana.ir/i/403992
خیابان نجات اللهی از فردا به‌طور کامل یک‌طرفه می‌شود

خیابان نجات اللهی از فردا به‌طور کامل یک‌طرفه می‌شود

متروی تهران؛ بزرگ‌ترین فروشگاه متحرک دنیا

متروی تهران؛ بزرگ‌ترین فروشگاه متحرک دنیا

انجام 29 هزار مأموریت رفع سد معبر در ماه گذشته بدون تنش و درگیری

انجام 29 هزار مأموریت رفع سد معبر در ماه گذشته بدون تنش و درگیری

دست فروشیِ بازیگر زن مشهور در مترو+عکس

دست فروشیِ بازیگر زن مشهور در مترو+عکس

ساماندهی دستفروشان چهارراه ولیعصر(عج) از هفته آینده

ساماندهی دستفروشان چهارراه ولیعصر(عج) از هفته آینده

رایزنی‌های شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی

علت حادثه میدان حسن‌آباد در دست بررسی است/ اطلاع‌رسانی با تأخیر صورت گرفت

تازه‌ترین پروژه‌های هوشمند شهری در نمایشگاه الکامپ

کلاف سردرگم انتخابات شورایاری‌ها/ مدیریت شهری پنجه در پنجه قانون!

یکی از رستوران‌های غیرمجاز در شمال تهران تخریب شد

خیابان نجات اللهی از فردا به‌طور کامل یک‌طرفه می‌شود

میزان مسافران متروی تهران پایین‌تر از میزان حرکت قطارهاست

ثبت بزرگترین کیک جهان اسلام از سوی گینس به وزن 15 تن

شهرداری تهران درباره عدم تحول در نظام مدیریت پسماند توضیح دهد

استعدادهای پنهان در تهران شناسایی می‌شوند/ ارسال 4 هزار اثر به جشنواره فیلم شهر

ساخت و سازهای اطراف دریاچه خلیج فارس خارج از ضوابط است

شهرداری تهران به تنهایی مسئول تمام بحران‌ها نیست

تأکید بر تولید و استفاده مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و ساز

بزرگترین کیک جهان اسلام در تهران توزیع می‌شود

رسانه‌ها با سنگ‌اندازی جلوی اجرای طرح زیست شبانه را گرفتند

شورای شهر تهران درباره غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها اظهارنظر کند

شهرداری‌ تهران نظاره‌گر رقص تاکسی‌های اینترنتی با ساز دولت

شورای شهر به باشگاهی سیاسی تبدیل شده و مناقشات داخلی را جایگزین خدمت کرده است

بخش‌هایی از خیابان را در ساعاتی از شب می‌توان به دستفروشان اختصاص داد

نوسازی بافت فرسوده موضوعی اقتصادی است