پنجشنبه  31  مرداد  1398
دوشنبه , 02 اردیبهشت 1398 ساعت 12:56

مدیرعامل تاکسیرانی تهران:

27 هزار تاکسی فرسوده در تهران تردد می‌کنند

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار تاکسی در تهران در سن فرسودگی قرار داشته و بالای ۱۰ سال سن دارند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علیرضا قنادان در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد به شعار محوری تاکسیرانی که مدرن‌سازی بود اشاره و اظهار کرد: ما در جشنواره تاکسیرانی تهران که از ۷ تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه امسال برگزار خواهد شد به‌دنبال آن هستیم تا یک سال دستاوردهای انجام شده در این سازمان را معرفی کنیم.

وی با بیان این‌که در سال‌های گذشته جشنواره‌هایی که در سازمان تاکسیرانی برگزار می‌شد صرفا در یک‌روز و در قالب تقدیر از تاکسیرانان برتر بود افزود: امسال برنامه متنوع و جامع‌تری را در دستور کار داریم و در هفته آینده افتتاحیه آن در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه با حضور شهردار آغاز به کار خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: مهمترین محورهای جشنواره تاکسیرانی تهران شامل هوشمندسازی نظارت بر تاکسیرانی، ارتقاء فرهنگ ترافیکی، علم فناوری و کارآفرینی سلامت و حفظ محیط زیست است.

قنادان با بیان اینکه شعار جشنواره «یک گام به جلو است» و در تلاش هستیم هر سال به بهانه برگزاری این جشنواره، خود را متعهد به معرفی فعالیت‌های جدید کنیم، افزود: در طول هفته برگزاری این جشنواره در مناطق مختلف حدود ۶۰ افتتاحیه‌هایی را از حیث ایجاد پایانه، رونمایی از پروژه‌های نظارتی و اصلاح معابر را خواهیم داشت.

وی در ادامه به سه محور فعالیت سازمان تاکسیرانی در سال گذشته در راستای مدرن‌سازی در سه محور خدمات، تاکسی‌ران و ناوگان اشاره کرد و گفت: از مهمترین اقدامات صورت گرفته در محور خدمات ساماندهی سرویس مدارس، ساماندهی سرویس مدارس و گسترش خدمات اینترنتی تاکسیرانی طریقه پلت‌فرم‌هایی است که توسط استارتاپ‌هایی همچون کارپینو و کابین به صورت قانونمند آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: توافق با شرکت الوپیک، سرویس اینترنتی جدیدی است که به تازگی راه‌اندازی شده و قرار است از ناوگان‌های رسمی کشور برای توسعه ارائه خدمات اینترنتی راه‌اندازی شده است.

قنادان در ارتباط با مدرن‌سازی در حوزه تاکسیران‌ها هم گفت: در سال ۹۷ دوره‌های آموزش تخصصی یک هفته‌ای برای تاکسیرانان فراهم شده و از سال ۹۷ این دوره‌ها برای تاکسیرانان جدید اجباری شده که شامل کمک‌های اولیه، آتش‌نشانی و روش کنترل استرس و خشم است. 

وی در ادامه گفت: ما در سال ۹۷ به ارائه لاستیک خودرو با نرخ دولتی پرداختیم و این در حالی است که تاکنون ۶۰ هزار حلقه لاستیک در بین تاکسیرانان توزیع شده و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران بیمه تکمیلی رانندگان را از دیگر اقدامات انجام‌شده برای رانندگان تاکسی عنوان کرد و گفت: این بیمه کلیه رانندگان  تاکسی را به همراه خانواده ‌هایشان به‌طور رایگان تحت پوشش قرار خواهد داد.

قنادان در ادامه به محور نوسازی ناوگان تاکسیرانی در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار تاکسی در تهران در سن فرسودگی قرار داشته و بالای ۱۰ سال سن دارند.

وی ادامه داد: کلیه ناوگان ون تاکسیرانی که ۷ هزار خودرو است و به‌طور کامل فرسوده محسوب می‌شود از سال گذشته تاکنون کمتر از ۲۰۰ خودرو نوسازی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: برنامه نوسازی ناوگان تاکسیرانی در سالی که گذشت به یک‌هزار خودرو هم نرسید که مهمترین علت آن عدم ارائه خودرو توسط خودروساز است.

قنادان تصریح کرد: یکی از مهمترین علل عدم پاسخگویی به تعهدات از سوی خودروسازان این است که خودروسازان عرضه خودرو برای کاربران شخصی را نسبت به تاکسی در اولویت قرار داده است.

وی با بیان این‌که ارزش اسقاط خودرو حداکثر ۵ میلیون تومان است و هزینه اسقاط خودرو فرسوده با خودروی نو، نجومی است از سختی‌های تاکسیرانان برای تهیه خودروی نو سخن به میان آورد گفت: در این خصوص دولت می‌بایست از طریق تخصیص وام به تاکسیرانان، آنها را در این خصوص کمک کند، هرچند ما در ارتباط با طرح جایگزینی خودرو طرحی را به دولت ارائه دادیم تا از خودروهای با عمر سه تا پنج سال با مشخصاتی که از سوی ما تأیید و دارای معاینه فنی باشد استفاده شود که این طرح به دولت ارائه شده و در حال بررسی است.

انتهای پیام/۴۱۰۵

http://ana.ir/i/375406
نظارت بر نرخ کرایه تاکسی‌های تهران در ابهام هوشمندسازی

نظارت بر نرخ کرایه تاکسی‌های تهران در ابهام هوشمندسازی

جایگاه شهرداری تهران در ارتباط با سازمان تاکسی‌رانی نظارتی است

جایگاه شهرداری تهران در ارتباط با سازمان تاکسی‌رانی نظارتی است

نرخ جدید کرایه تاکسی‌های تهران اردیبهشت اعمال می‌شود

نرخ جدید کرایه تاکسی‌های تهران اردیبهشت اعمال می‌شود

افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال جاری بر اساس نرخ تورم سال 97 است

افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال جاری بر اساس نرخ تورم سال 97 است

نوسازی تاکسیرانی پیشرفتی نداشت/ افزایش قیمت برگه موتورهای اسقاطی

نوسازی تاکسیرانی پیشرفتی نداشت/ افزایش قیمت برگه موتورهای اسقاطی

خودروسازها خط تولید شبانه برای نوسازی تاکسی‌ها در نظر بگیرند

خودروسازها خط تولید شبانه برای نوسازی تاکسی‌ها در نظر بگیرند

شورای شهر پورسیدآقایی را ناکام گذاشت/ عدم راهیابی بازنشسته‌ها به  مجمع عمومی مترو تهران

شورای شهر پورسیدآقایی را ناکام گذاشت/ عدم راهیابی بازنشسته‌ها به مجمع عمومی مترو تهران

وسیله نقلیه عجیب و غریب  این روزهای دمشق + عکس

وسیله نقلیه عجیب و غریب این روزهای دمشق + عکس

مشاوران از ظرفیت‌های محلی برای بازآفرینی شهری استفاده کنند

برگزاری نمایشگاه تصویرسازی « آرزوی آبی 3 » در فرهنگسرای ابن‌سینا

نشست مشترک اعضای شورای شهر و حامیان حقوق‌ حیوانات

برگزاری جشن ازدواج 94 زوج جوان در مناطق سیل‌زده خوزستان

راه‌اندازی سامانه مساجد همزمان با روز جهانی مساجد

شرکت شهر سالم برای راه‌اندازی مراکز درمانی موظف به اخذ مجوز از وزارت بهداشت است

هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار دارد

شال مروج فرهنگ پهلوانی به سیدهادی طباطبایی سپرده شد

شهرداری برای دوچرخه‌هایش محدودیتی نگذاشته است

ترافیک تهران کمتر شده است/ اظهارنظر پلیس مبنی بر افزایش ترافیک علمی نیست

ایمنی کافی شاپ‌ها و رستوران‌های تهران بازبینی جدی می‌شود

واکنش توئیتری حناچی به انتشار فیلم حیوان‌آزاری

افتتاح 6 ایستگاه جدید خط 7 تا پایان سال 98

تجمع غیرقانونی حامیان حیوانات در خیابان بهشت+ عکس

احیای بافت فرسوده در تهران براساس بازآفرینی منطقه‌ای صورت نگرفته است

میزان آلودگی هوا در تهران ۳ برابر استاندارد جهانی است/ سالانه ۷۰۰ نفر در تهران به واسطه موتورسیکلت کشته می‌شوند

باید خودرومحوری در تهران کنار گذاشته شود

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری و سازمان نظام پزشکی

وضعیت سلامت در حاشیه شهر تهران مناسب نیست/ کمبود پزشک عمومی در تهران

راه‌اندازی طرح پزشکی پنجشنبه‌های نیکوکاری در مناطق کم‌برخوردار تهران