پنجشنبه  02  خرداد  1398
يكشنبه , 11 آذر 1397 ساعت 18:59

حمید گشتاسب:

دانشکده محیط زیست همه محیط‌بانان کشور را آموزش خواهد داد

معاون آموزش، برنامه‌ریزی و پژوهش دانشکده محیط‌زیست گفت: چهارمین دوره آموزشی بدو خدمت محیط‌بانان آغاز شدو در این دوره 100 محیط بان آموزش می‌بینند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از محیط‌زیست، حمید گشتاسب اظهار کرد: پیرو هماهنگی‌ها و پیگیری‌های معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط‌زیست و پس از برگزاری 3 دوره در سال جاری، همکاران ما در دانشکده چهارمین دوره را نیز با دعوت از 100 محیط‌بان از 21 استان آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: تجربه و تخصص دانشکده محیط‌زیست در برگزاری چنین دوره‌هایی به حدود نیم‌ قرن می‌رسد و در همه این سال‌ها این مرکز علی‌رغم تغییر نام به آموزشگاه عالی محیط‌زیست، آموزشکده محیط‌زیست و دانشکده محیط‌زیست رسالت خود برای تربیت محیط‌بان متخصص را با حساسیت و دقت در مفاد آموزشی پی گرفته است.

 گشتاسب با اشاره به رویکرد آموزش‌های کاربردی این دوره در سه بخش 'اختصاصی محیط‌زیست'، 'امور انتظامی' و 'امور میدانی و صحرایی' گفت: شناخت حیات‌وحش ایران، اصول جلب مشارکت و کار با جوامع بومی و محلی، کنترل خشم، بیماری‌های حیات‌وحش، اصول گشت‌زنی، تعقیب و گریز، دفاع شخصی، اسلحه‌شناسی، ضابطان قضایی، فنون مدیریت حیات‌وحش، شناخت تنوع و پوشش گیاهی ایران، نقشه‌خوانی، جهت‌یابی و کار با GPS، اطفاء حریق در منابع طبیعی، زندگی در طبیعت، قوانین و مقررات محیط‌زیست، شناخت آلاینده‌های محیط‌زیست و ... از مهم‌ترین دروسی هستند که در این دوره آموزش داده می‌شود.

وی افزود: نظرسنجی‌های ما از محیط‌بانانی که در دوره‌های گذشته در این مرکز مهمان ما بوده‌اند نشان می‌دهد که علاقه‌مندی به آموختن شیوه‌های نوین محیط‌بانی به‌ویژه در حوزه عمل و اجرا بیشتر است به همین خاطر در دوره‌های جدید تلاش کرده‌ایم که حتی در کلاس‌های تئوری هم تمرکز را بر تدریس مفادی بگذاریم که قابلیت عملیاتی شدن دارند و باید از همکاری صمیمانه نیروی انتظامی در برگزاری این دوره‌ها تشکر کنم.

معاون آموزش، برنامه‌ریزی و پژوهش دانشکده محیط‌زیست در پایان با بیان اینکه این دوره‌ها تا آموزش آخرین محیط‌بان ادامه خواهد داشت، گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست بر آموزش محیط‌بانان تأکید بسیار ویژه‌ای دارند و بر اساس تصمیمات اتخاذشده نباید حتی یک محیط‌بان در حال خدمت داشته باشیم که در دوره‌های آموزشی شرکت نکرده باشد.

 وی همچنین بر آمادگی دانشکده محیط‌زیست برای برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی ویژه کارکنان سازمان در هر سطحی تأکید کرد.

انتهای پیام/4087/پ

http://ana.ir/i/330860
حکم اعدام محیط‌بان همدانی لغو شد

حکم اعدام محیط‌بان همدانی لغو شد

مأموران شرکتی نباید به عنوان محیط‌بان فعالیت کنند

مأموران شرکتی نباید به عنوان محیط‌بان فعالیت کنند

تقاضای تخفیف حکم قصاص محیط‌بان همدانی

تقاضای تخفیف حکم قصاص محیط‌بان همدانی

نجات 3 هزار قطعه‌ ماهی گرفتارشده در کهگیلویه و بویراحمد

نجات 3 هزار قطعه‌ ماهی گرفتارشده در کهگیلویه و بویراحمد

استفاده از جلیقه ضدگلوله برای محیط‌بانان اجباری شد

استفاده از جلیقه ضدگلوله برای محیط‌بانان اجباری شد

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر