دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
جمعه , 02 آذر 1397 ساعت 10:48

تجریشی خبر داد:

تعیین تکلیف سایت‌های پسماند سراسر کشور تا پایان آذرماه

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سایت‌های پسماند در سراسر کشور تا پایان آذرماه تعیین تکلیف می‌‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از اداره کل حفاظت محیط‌زیست، مسعود تجریشی گفت: مهم‌ترین نگرانی‌های زیست‌محیطی که جامعه و بشر امروزی با آن درگیر هستند، مشکلاتی است که زندگی صنعتی آن را به وجود آورده است.

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص عمده تمرکز معاونت در فعالیت‌های خود گفت: عمده تمرکز فعالیت‌های معاونت محیط‌زیست انسانی به آلودگی هوا برمی‌گردد که ناشی از فعالیت‌های شهرنشینی است و به‌تبع آن می‌تواند ناشی از فعالیت صنعتی باشد.

وی افزود: در استان یزد صنایعی داریم که آلودگی‌های زیست‌محیطی آن‌ها عمدتاً در محدوده هوا متمرکز است و تلاش ما بر این اساس است که با پایش‌های زیست‌محیطی، حفظ سلامت انسان‌ها که جزء وظایف ذاتی این سازمان است در اولویت باشد.

 تجریشی در ادامه عنوان کرد: وظیفه سازمان حفاظت محیط‌زیست نظارت بر حسن اجرای وظایف دستگاه‌های اجرایی است و دستگاه‌ها باید کمک کنند از طریق وضع استانداردهای زیست‌محیطی و ارائه راهکارهای مناسب به حفظ محیط‌زیست کمک کنند.

وی مطرح کرد: لایحه خاک به مجلس ارائه‌شده است و منتظر ابلاغ آن هستیم و این موضوع کمک می‌کند منابع آلاینده خاک شناسایی و با خاطیان در این خصوص طبق قانون برخورد شود.

 تجریشی تأکید کرد: مدیریت بحث پسماندها بر عهده کسی است که پسماند را تولید می‌کند و الان یکی از معضلات بزرگ ما عدم شناسایی مکان‌هایی است که بتواند این پسماندها، مخصوصاً پسماندهای صنعتی را قبول کند.

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص تعیین تکلیف سایت‌های پسماند گفت: در کشور فقط چهار استان هستند که سایت‌های آن‌ها مشخص‌شده و مابقی استان‌ها تا پایان آذرماه سال جاری تعیین تکلیف خواهند شد.

گفتنی است، نشست تخصصی معاونین محیط‌زیست انسانی سراسر کشور با حضور مدیران کل ستادی در حوزه انسانی و کلیه معاونت‌های محیط‌زیست انسانی سراسر کشور در اول و دوم آذرماه سال جاری به میزبانی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان یزد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/4087

http://ana.ir/i/328202
تناقض‌گویی محیط زیستی‌ها در خصوص پایش سوخت

تناقض‌گویی محیط زیستی‌ها در خصوص پایش سوخت

سهم حق آبه دریاچه ارومیه را نداده‌ایم

سهم حق آبه دریاچه ارومیه را نداده‌ایم

وزارت نیرو متولی رسیدگی به ساخت و ساز در حریم کارون است

وزارت نیرو متولی رسیدگی به ساخت و ساز در حریم کارون است

تداوم پنهان‌کاری‌ها در عزل و نصب مدیران محیط زیستی

تداوم پنهان‌کاری‌ها در عزل و نصب مدیران محیط زیستی

مقصر اصلی آلودگی‌ هوای تهران چیست؟

مقصر اصلی آلودگی‌ هوای تهران چیست؟

تعداد اخبار امروز گروه : 3 خبر