802532
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 17:59

رهاسازی 4 پرنده شکاری تیمار شده در طبیعت استان قزوین

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قزوین از رهاسازی چهار بهله دلیجه تیمار شده در طبیعت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، سیاوش رضازاده ظهر روز شنبه گفت: این پرندگان توسط اداره نظارت بر امور حیات وحش پس از تیمار و درمان به مدت طولانی با هماهنگی نظارت بر امور حیات وحش پس از حلقه‌گذاری در منطقه کوهستانی شمال شهر قزوین رها‌سازی شدند.

وی اظهار کرد: دلیجه از پرندگان شکاری و از تیره شاهین‌‌ها است که در زمره پرندگان حمایت‌شده قرار دارد و پستانداران کوچک، مارمولک‌ها، نرم‌تنان، موش‌ها، قورباغه‌ها، نرم‌تنان، موش‌ها، قورباغه‌ها یا حشرات بزرگ را شکار می‌کند و نقش مهمی در کنترل بیولوژیکی آفات دارند.

رضا زاده بیان کرد: در بین پرندگان مصدومی که مردم دوست‌دار حیات وحش تحویل ادارات محیط زیست می‌کنند این گونه بیشترین فراوانی را دارد؛ این افزایش به دلیل فراوانی خود حیوان، در دسترس بودن لانه‌اش و نزدیکی به جوامع انسانی است.

وی از همه علاقمندان به حیات‌وحش که در امدادرسانی به حیوانات آسیب‌دیده همکاری می کنند از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده گونه های وحشی آسیب دیده آن را تحویل نزدیکترین واحد محیط زیست نمایند تا پس از تیمار و در صورت امکان در طبیعت رها سازی شوند.

استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده به نام باشگل در شهرستان تاکستان با 25 هزار و 198 کیلومتر مربع وسعت و دو منطقه حفاظت شده الموت و طارم سفلی به ترتیب هر یک با وسعت 118 و 49 هزار کیلومتر مربع می باشد. همچنین دشت الله آباد، منطقه فتح آباد بویین زهرا و منطقه کوهستانی عرشه کوه همگی در استان قزوین قابل تبدیل شدن به منطقه تیراندازی و شکار ممنوع هستند.

انتهای پیام/4009/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه