712849
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 22 خرداد 1397 ساعت 03:30

رئیس سازمان محیط زیست:

۲۶۳ طرح ملی معطل مانده در محیط زیست تعیین تکلیف شد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۲۶۳ طرح ملی ناتمام در این سازمان که از یک تا ۱۲ سال در سازمان حفاظت محیط زیست معطل مانده بود، تعیین تکلیف شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از محیط زیست، عیسی کلانتری در دیدار با کارکنان محیط زیست استان مرکزی در اراک با اعلام این خبر که 263 طرح ملی ناتمام در این سازمان با ساماندهی لازم، تعیین تکلیف شد، افزود: این طرح‌ها از یک تا 12 سال گذشته در سازمان محیط زیست ناتمام بود که با 26 میلیارد و 700میلیون دلار سرمایه‌گذاری و اشتغال 176 هزار نفر با تفویض اختیارات لازم، تعیین تکلیف شدند.

وی تصریح کرد: مشکلات زیست محیطی شهرها و استان‌ها باید در همان منطقه مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گیرند و مدیران نباید درگیر فرآیندهای طولانی مدت اداری شوند.

کلانتری افزود: تفویض اختیارات لازم انجام شده و رفع مشکلات زیست محیطی برعهده استان‌ها است و مدیران استان‌ها باید پاسخگو مطالبات زیست محیطی شهروندان باشند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: انتظار برای رفع مشکلات زیست‌محیطی، نشانه ضعف مدیریتی است و هر استانی موظف است مشکلات و مسایل زیست محیطی را پیگیری و حل و فصل کند.

کلانتری با یادآوری اینکه بودجه سازمان محیط زیست ناکافی است، افزود: بودجه این سازمان کمتر از بودجه یک ناحیه از یک منطقه شهرداری است.

وی اظهار داشت: مجموع بودجه این سازمان به 9 هزار میلیارد ریال هم نمی رسد اما بودجه یک ناحیه از منطقه شهرداری 200 هزار میلیارد ریال است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کمبود بودجه دلیلی برای سستی و کم کاری در وظایف محوله کارکنان نیست و مجموعه کارکنان محیط زیست می‌کوشند با وجود کمبودها در ارائه خدمات کوتاهی نداشته باشند.

کلانتری افزود: در بخش آموزش، این مجموعه با مشکلاتی مواجه است که باید اصلاح و روحیه پرسشگری در کارکنان تقویت شود.

وی اظهار کرد: کارکنان محیط زیست باید آگاهی مردم در خصوص مسایل زیست محیطی را بالا ببرند و در آموزش عمومی پیش قدم باشند.

استاندار مرکزی نیز در این برنامه گفت: بخشی از کار و صدور مجوز برای فعالیت‌های صنعتی و غیره برعهده محیط زیست است که با انجام امور، به صورت کارشناسانه مشکلات برطرف خواهد شد.

سیدعلی آقازاده افزود: تعداد نیروهای اداره کل محیط زیست استان مرکزی ناکافی است اما با وجود کمبود نیرو وظایف به درستی انجام می شود و این استان آمادگی دارد نیروهای فعال را برای این اداره کل به کارگیری کند.

وی اظهار کرد: با وجود آنکه میانگین حقوق شاغلان فعال در این اداره کل در مقایسه با سایر دستگاه‌ها کمتر است اما کارکنان محیط زیست همه تلاش خود را برای ارائه خدمات صادقانه به کار گرفته‌اند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه