771758
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 19 اردیبهشت 1397 ساعت 09:37

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی در گفت‌و‌گو با آنا:

بارش‌های بهاری تا فردا در پایتخت ادامه دارد/ احتمال وقوع سیلاب در در حوزه کرخه و دز

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ادامه‌دار بودن بارش‌های بهاری در پایتخت تا فردا گفت: بارندگی شدید در استان‌های لرستان، کرمانشاه و ایلام برای امروز پیش‌بینی می‌شود و احتمال وقوع سیلاب در حوزه کرخه و دز وجود دارد.

احد وظیفه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا با اشاره به تشدید بارش، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و احتمال تگرگ اظهار کرد: برای شرق کردستان، نیمه شرقی کرمانشاه، نیمه جنوبی زنجان، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز، تهران، شمال چهارمحال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی بوشهر، غرب فارس موارد فوق پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در روز پنج‌شنبه (بیست اردیبهشت ماه) افزود: تا قبل از ظهر در استان‌های ایلام، شرق کرمانشاه، نیمه غربی لرستان، فارس، بوشهر، از بعدازظهر نیمه غربی کرمان، نیمه شرقی اصفهان، برخی نقاط یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی و نیمه غربی خراسان جنوبی شاهد بارش باران و وزش باد شدید هستیم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور توضیح داد: برای امروز در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران وزش باد شدید بوده و انتظار می‌رود در برخی مناطق بخصوص در اردبیل و گیلان، متوسط سرعت باد بین 50 تا 70 کیلومتر بر ساعت و سرعت لحظه‌ای باد به بیش از 80 کیلومتر بر ساعت برسد.

به گفته وظیفه همچنین برای روز پنجشنبه به سبب وزش باد شدید خلیج فارس به ویژه سواحل بوشهر و تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به بارندگی شدید در استان‌های لرستان، کرمانشاه و ایلام برای امروز؛ اعلام کرد که احتمال وقوع سیلاب در حوزه کرخه و دز وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه برای تهران وزش تندباد در کار نیست، افزود: از روز گذشته بارندگی‌ همراه با وزش باد در برخی از نقاط پایتخت مشاهده شده و این بارندگی‌ها تا امشب بیشتر قوت می‌گیرد.

وظیفه تاکید کرد که بارش‌های بهاری در پایتخت تا فردا ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: بارش رگباری همراه با رعدوبرق در مدت کوتاه منجر به روان آب و سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد شامل رودخانه‌های فصلی می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق یاد شده خودداری شود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه