970912
چهارشنبه  02  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 07 اردیبهشت 1397 ساعت 12:51

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست خبر داد

تخصیص اعتبار برای اجرای برنامه مدیریت زریوار

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اجرای برنامه زیست بومی تالاب زریوار و احیا و حفاظت از آن خبر داد و گفت: برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب زریوار با هدف کاهش و بر طرف کردن چالش های کنونی تالاب در دستور کار سازمان قرار دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از محیط زیست، حمید ظهرابی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در سفر خود به استان کردستان در دیدار با شفیعی فرماندار مریوان، ضمن بازدید از تالاب و پناهگاه حیات وحش زریوار، پیرامون برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب زریوار و بهره مندی پایدار از پتانسیل‌های گردشگری این تالاب، همچنین شیوه‌های رونق کسب و کار در منطقه بدون آسیب به اکوسیستم مهم زریوار با وی بحث و گفتگو کرد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اجرای برنامه زیست بومی تالاب زریوار و احیا و حفاظت از آن خبر داد و افزود: برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب زریوار با هدف کاهش و بر طرف کردن چالش‌های کنونی تالاب، ممانعت از تخریب و ورود آلاینده‌ها به تالاب تهیه شده و اجرای آن در دستور کار سازمان قرار دارد.

اشتغال زایی در پی بهره برداری پایدار از زریوار

محمد شفیعی، فرماندار مریوان نیز در این دیدار، ضمن اشاره به وظایف و تکالیف سازمان‌های مرتبط در خصوص اجرای برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب زریوار گفت: دریاچه زریوار جاذبه اکوتوریستی و طبیعی بسیار ارزشمندی برای کردستان و کشور است و بهره برداری پایدار و سازگار از آن می‌تواند منجر به اشتغال زایی و رونق کسب و کار در مریوان شود.

ظهرابی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست پس از این نشست با همراهی فرماندار مریوان و بخشدار اورامان به منظور بررسی راهکارهای رفع مشکلات جاده‌ای و تردد اهالی روستاهای روار و عباس آباد، همچنین جاده سروآباد و پاوه و اورامانات از محل جاده‌های پیشنهادی بازدید کرد.

همچنین، بازدید از تالاب زریوار از دیگر بخش‌های سفر معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست به کردستان بود.

در این بازدید که با هدف بررسی وضعیت پناهگاه حیات وحش زریوار و به منظور شناخت مشکلات، بررسی طرح‌های علمی و برنامه های عملیاتی برای بهبود وضعیت و رفع معضلات و مشکلات تالاب، ساماندهی برنامه قایقرانی و کسب و کار حاشیه دریاچه و برگزاری جلسات با اسکله های قایقرانی و صیادی و کارشناسان محیط زیست، چگونگی جلوگیری از آلودگی و تخریب تالاب و پناهگاه حیات وحش زریوار صورت گرفت، جمعی از متخصصان حوزه تالابی کشور، فرماندار مریوان و مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان ظهرابی را همراهی کردند.

بازدید از رودخانه قزلچه سو، یادمان شهدا، ساختمان هنگ مرزی، سد (دایک) خاکی و پهنه آبی آن از دیگر بخش‌های سفر کاری ظهرابی بود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه