624975
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 06 اردیبهشت 1397 ساعت 14:01

قرار محیط زیستی اولین هفته اردیبهشت 1397؛

گرامیداشت روز زمین پاک با شعار «نه به پلاستیک و ظروف یکبار مصرف»

فعالان محیط زیستی این هفته نیز در سراسر کشور اقداماتی در راستای حفظ محیط زیست انجام خواهند داد که جمع آوری در بطری و کمک به نیازمندان، پاکسازی منطقه حفاظت شده بدیل در بهبهان و پاکسازی روستای سرخشکی گیلان گوشه ای از آن است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، امروزه با پیشرفت هر چه بیشتر صنعت و فن آوری، زمین و زیست در آن با دشواری‌های روز افزونی روبه‌رو می‌شود. انجمن‌ها و کنشگران محیط زیستی با گرامیداشت روز زمین پاک به خود و عموم مردم یادآور شدند زمینی که امروز در آن ساکنیم، امانتی است که از گذشتگان به دست ما رسیده و باید طوری زندگی کنیم که نسل‌های بعد هم بی دغدغه در آن زندگی کنند.

در هفته اول اردیبهشت ماه برنامه‌های متنوعی در سراسر ایران انجام شد. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه‌ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم:

گرامیداشت روز جهانی زمین پاک با پاکسازی در سیاهکل

گرامیداشت روز جهانی زمین با پاکسازی منطقه گردشگری لونک شهرستان سیاهکل در گیلان توسط 9 تشکل محیط زیستی استان برگزار شد.

جمع آوری در بطری‌ها و کمک به نیازمندان در ایلام

در راستای حفظ محیط زیست و کمک به نیازمندان به ویلچر با همت انجمن بانوان طبیعت دوست در دبیرستان الزهرا درهای پلاستیکی جمع آوری شد.

پاکسازی منطقه حفاظت شده بدیل در بهبهان

منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع بدیل که متاسفانه تاکنون فاقد حتی یک پاسگاه محیط بانی است، در نود و هفتمین برنامه محیط زیستی گروه رفتگران طبیعت بهبهان- خوزستان، پاکسازی شد.

منطقه گردشگری هفت حوض مشهد و پاسداشت روز زمین پاک

با همت ‍انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات به مناسبت پاسداشت روز جهانی زمین پاک و یادآوری سرچشمه هستیمان پاکسازی یکی از بزرگترین مناطق گردشگری(هفت حوض مشهد) با همکاری سازمان اجتماعی فرهنگی فرهنگسرای شهرزیبا و ایمن انجام گرفت.

پارک آزادی شیراز کارگاه آموزشی دوستداران زمین

به مناسبت گرامیداشت روز زمین پاک با محوریت شعار "نه به پلاستیک و ظروف یکبار مصرف " غرفه‌های متعددی در پارک آزادی شیراز برپا شد.

کارگاه‌های نقاشی و ساخت کاردستی و قصه گویی برای کودکان، نمایش فیلم مستند، اجرای نمایش خیابانی "سبز پری"ساخت کره زمین و شعارهای محیط زیستی با سر قوطی‌های دور ریز، نمایشگاهی از کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین کیسه‌های پلاستیکی از برنامه‌های اجرا شده در غرفه‌ها بود. همچنین امضای طومار به شکل سمبلیک به نشان تعهد در حفظ زمین و نیز پاکسازی پارک با ترغیب شهروندان از دیگر برنامه‌های شیرازی‌ها در روز جهانی زمین پاک بود که به‌وسیله موسسات نارون، سازمان مدیریت پسماند، ایلفا و دیگر سازمان های مردم نهاد استان فارس برگزار شد.

نقاشی کودکانه با موضوع زمین پاک در گلستان

با همت انجمن دوستداران طبیعت جهان نما، بمناسبت روز زمین پاک با همکاری فرمانداری، محیط زیست، میراث فرهنگی و با حضور پرشور کودکان و نوجوانان و خانواده ها در پارک شهر کردکوی استان گلستان مراسمی بر گزارشد و به تعدادی از طرحهای برتر نقاشی با موضوع زمین پاک جوایزی اهدا شد. همچنین با توجه به شعار امسال روز زمین پاک« نه به پلاستیک»؛ به همه شرکت کنندگان ساک پارچه ای حاوی محصولات آموزشی اهدا شد.

پاکسازی روستای سرخشکی گیلان

با همت هیئت کوهنوردی شهرستان رشت و مشارکت جمعی از تشکل‌های استان به مناسبت روز زمین پاک روستای سرخشکی کاسپین پاکسازی شد.

کاشت و جوانه زدن بذر در فارس

با همت انجمن عاشقان طبیعت سروستان کاشت و جوانه زدن بذر جاشیر خوراکی، گونه در حال انقراض در کوه‌های سیف آباد انجام شد.

طبیعت گردی همگام با پاکسازی در ساوجبلاغِ استان البرز

طبیعت گردی و پاکسازی طبیعت ولیان توسط سفیران طبیعت البر با همکاری اداره حفاظت محیط زیست ساوجبلاغ انجام شد.

مدرسه سبز در لاهیجان

آموزش کاشت و پرورش گیاهان در حیاط مدرسه و باغچه های تهیه شده با مواد بازیافتی توسط مدرسه سبز سما لاهیجان انجام شد.

نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت در فارس

گرامیداشت روز جهانی زمین پاک همراه با برنامه‌های کاشت گل، نمایش عروسکی، نقاشی و کاردستی با مواد بازیافتی، به همت خانه فرهنگ بوم‌گردان پارس و مدرسه طبیعت بوم‌بان در پارک بعثت در کنار نوزدهمین نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت برگزار شد.

آموزش چهره به چهره شهروندی در نورآباد ممسنی

به مناسبت روزجهانی زمین سمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی، اقدام به آموزش چهره به چهره شهروندی برای کاهش مصرف پلاستیک و توزیع کیسه های پارچه ای رایگان در سوپرمارکت ها و میوه فروشی های شهر نورآباد نمود.

بیاییم با پیوستن به کمپین “نه به کیسه پلاستیکی” و جایگزین کردن ساک دستی پارچه ای دِین خود را به طبیعت ادا کنیم.

دستان کوچک و مهربان کودکان رشت یاریگر محیط زیست

‍ کارگاه جمع آوری در بطری با دستان کوچک و مهربان کودکان مهدکودک و پیش دبستانی هوشمند دردونه در روز زمین پاک به همت انجمن بوم بانان استان گیلان در شهرستان رشت برگزار شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

دستگیری یکی از عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی

درگیری با شکارچیان غیرمجاز جان یک محیط‌بان را گرفت

لایحه حمایت از محیط بانان هر چه زودتر به صحن علنی مجلس برود

دستگیری 21 شکارچی پرندگان کمیاب در استان گلستان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه