139080
سه شنبه  20  آذر  1397
يكشنبه , 05 فروردین 1397 ساعت 11:37

آماده باش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان از ابتدای نوروز

هیچ آتشی در مناطق حفاظت شده گزارش نشده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه نیروهای یگان محیط زیست از ابتدای نوروز در آماده باش هستند، گفت: به رغم اینکه هیچ آتش سوزی در مناطق حفاظت شده استان مشاهده نشده، نیروهای یگان برای همکاری با نیروهای منابع طبیعی در اطفاء حریق ، از دیروز در مناطقی که آتش مشاهده شده حضور دارند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در خصوص آتش سوزی‌های برخی مناطق جنگی گیلان، گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، وزش باد گرم و افزایش دما که از بعد از ظهر دیروز شنبه چهارم فروردین ماه آغاز شد، آتش سوزی‌هایی را در برخی مناطق جنگلی به همراه داشت.

محمدپور با یادآوری این موضوع که یگان حفاظت محیط زیست گیلان از ابتدای نوروز در آماده باش به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: یکی از موارد مهم برنامه‌ریزی و تمرکز بر پایش مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست بود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان افزود: به رغم آتش‌سوزی‌های پراکنده در برخی مناطق استان، تاکنون نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت مشاهده نکرده‌اند.

وی تاکید کرد: کنترل و پایش مناطق، همچنین همکاری با نیروهای منابع طبیعی و آتش نشانی در اطفاء حریق توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست ادامه دارد.

محمدپور گفت: از همه مردم و مسافران نوروزی تقاضا می‌شود، ضمن رعایت نکات ایمنی و عدم برافروختن آتش در مناطق جنگلی و مراتع، به محض رویت آتش سریعاً با پلیس 110، تلفن‌های 01333824626 و ۲۷ یا ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه