سه شنبه  31  اردیبهشت  1398
پنجشنبه , 15 آذر 1397 ساعت 13:36

از سوی پلیس؛

جزئیات دستگیری مهدی پیتی اعلام شد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات دستگیری مردی که برای خوشگذرانی و تفریح شهروندان را به آتش می‌کشید تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پلیس، در پی انتشار تصاویر مختلف در فضای مجازی که در آنها جوانی حدوداً ۳۰ ساله در حین استراحت کردن افراد در فضاهای سبز شهر تهران اقدام به آتش زدن آنها کرده، موضوع برابر دستور سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، به صورت ویژه در دستور کار پلیس‌های تخصصی قرار گرفت.

همزمان با آغاز تحقیقات پلیسی، تماس‌های متعدد با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و همچنین پیام گذاری در فضای مجازی از سوی تعداد زیادی از شهروندان تهرانی که طی آن ضمن معرفی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرائم مختلف، درخواست دستگیری سریع این شخص را از پلیس داشتند.

با شناسایی "مهدی. ع" (۳۳ ساله) به عنوان فرد آتش افروز، متهم توسط تیم عملیاتی پلیس پیشگیری در مخفیگاهش دستگیر و جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. در همان تحقیقات اولیه، دو همراه مهدی که او را در ارتکاب جرایمش همراهی کرده بودند نیز به نام‌های "اکبر"
(متولد ۱۳۷۶) و "محمود" (متولد ۱۳۷۹) نیز شناسایی و متعاقباً دستگیر شدند.

بررسی سوابق "مهدی. ع" نشان داد که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه قدرت نمایی و آزار و اذیت بویژه آزار و اذیت جنسی است که پیش از این بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

بررسی پرونده جرائم این متهم حکایت از آن داشت که وی اولین بار در تهران سال ۱۳۸۵ به اتهام ضرب و جرح عمدی دستگیر و روانه زندان شده و در ادامه مجدداً در سال ۱۳۸۵ به اتهام ضرب و جرح عمدی، سال ۱۳۸۶ به اتهام سرقت، سال ۱۳۸۷ به اتهام تخریب و قدرت نمایی با چاقو و ورود به عنف به منزل، سال ۱۳۷۹ به اتهام سرقت مقرون به آزار و اذیت، سال ۱۳۸۹ به اتهام جرح عمدی، سال ۱۳۹۵ به اتهام سرقت مقرون به آزار ، سال ۱۳۹۶ به اتهام ضرب و جرح و سرقت مقرون به آزار و نهایتاً آخرین بار به اتهام "تخریب عمومی و اخلال در نظم و آرامش عمومی دستگیر و روانه زندان شده است.

با آغاز تحقیقات از متهم و انتشار خبر اولیه دستگیری متهم، احدی از شهروندان با مراجعه به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با طرح شکایت از متهم عنوان داشت که "مهدی. ع" به قصد قدرت نمایی و انتقام گیری، او را به همراه دو تن دیگر به بیابان‌های اتوبان تهران – قم منتقل و در آنجا با تهدید چاقو مورد آزار و اذیت قرار داده است؛ شاکی پرونده اخیر در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مهدی در زمان آزار و اذیت اقدام به فیلمبرداری کرد و تصاویر آنرا بین تعدادی از افراد محل منتشر کرده است.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم با قرار قانونی صادره از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۳ تهران، جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرائم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
 

انتهای پیام/4044/

http://ana.ir/i/341931
دستگیری مردی که تهرانی‌ها را آتش می‌زد

دستگیری مردی که تهرانی‌ها را آتش می‌زد

تشکیل تیم ویژه برای دستگیری عامل آتش‌زدن مردم در پارک‌ها

تشکیل تیم ویژه برای دستگیری عامل آتش‌زدن مردم در پارک‌ها

18/09/1397 01:22:05 ق.ظ
اگر این جنایت کاران را اعدام نکنند قانون وجود ندارد
تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر