سه شنبه  28  خرداد  1398
چهارشنبه , 18 مهر 1397 ساعت 19:28

شهردار تهران:

وضعیت نیروی انتظامی به طور محسوس رو به بهبود است/ کمک به ناجا برای احداث 40 کلانتری در تهران

شهردار تهران گفت: به عنوان یک ناظر بیرونی که در حوزه مسائل اجتماعی حساسیت دارم، باید بگویم وضعیت نیروی انتظامی به طور محسوس رو به بهبود است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت، سید محمدعلی افشانی در نشست مشترک با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ که با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سردار محمدرضا علیپور مشاور شهردار و فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، گفت: برخلاف سایر نیروهای مسلح که معمولاً در زمان جنگ درگیرند، نیروی انتظامی به دلیل مأموریت‌های گسترده خود برای حفظ امنیت هر روز و هر ساعت در تلاش است. 

شهردار تهران با بیان اینکه به گفته امیرالمؤمنین(ع) هیچ نعمتی در دنیا مهم‌تر از امنیت و سلامت نیست، تصریح کرد: امنیت زیربنای عمران، آبادانی و توسعه است، بر این اساس اگر پروژه‌ای عمرانی در کشور انجام می‌شود و توسعه‌ای صورت می‌گیرد، نیروهای حافظ امنیت همچون نیروی انتظامی در آن سهم بزرگی دارند، به عبارت دیگر امکان ندارد در یک جامعه ناامن عمران، آبادانی و توسعه اتفاق بیفتد. 

افشانی در این زمینه به تشریح تجربه کشورهای همسایه پرداخت و گفت: زمانی که در این کشورها امنیت خدشه‌دار شد دیگر توسعه‌ای شکل نگرفت و داشته‌ها نیز به‌مرور تخریب شد، به همین دلیل باید گفت که حافظان امنیت در شکل‌گیری توسعه و آبادانی کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند. 

وی با تأکید بر اینکه نقش اجتماعی پلیس باید بیشتر از سایر نقش‌ها برجسته شود، تصریح کرد: در دنیای کنونی اقتدار پلیس به نشان دادن تجهیزات و قدرت بدنی نیست، در واقع قدرت پلیس در این است که بتواند اعتماد مردم را جلب کند و مردم نیز زمانی اعتماد می‌کنند که رفتار پلیس را مدنی و اجتماعی بدانند. 

شهردار تهران تأکید کرد: به عنوان یک ناظر بیرونی که در حوزه مسائل اجتماعی حساسیت دارم، باید بگویم وضعیت نیروی انتظامی به طور محسوس رو به بهبود است، یادمان باشد صبر و بردباری بهترین ابزار و اسلحه نیروی انتظامی است، در تعالیم دینی ما نیز در برخی از آیات صبر مقدم بر نماز است؛ این امر نشان می‌دهد که در مواجهه با مردم و مشکلات حتماً باید صبور باشیم. 

افشانی خطاب به نیروی انتظامی گفت: هنر شما این است که هنگام خشم تصمیم نگیرید، دستور ندهید و تنبیه نکنید، در واقع کشوری که فرهنگ آن بر منابع غنی استوار است باید در رفتار مدنی زبانزد تمام جهانیان باشد. 

وی با اشاره به حوادث دی ماه گذشته عنوان کرد: در آن زمان معاون وزیر کشور بودم و حقیقتاً باید از وزیر کشور به دلیل صبوری در این بحران تقدیر کرد، نیروی انتظامی هم به دلیل صبر خود در این ماجرا پیروز شد که اگر این صبر نبود حتماً شرایط به شکل متفاوتی رقم می‌خورد.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور تمام‌قد نیروی انتظامی در تمامی رویدادهای ملی و محلی همچون برگزاری مراسم عید نوروز، عزاداری‌ها و ... گفت: به طور قطع شهرداری در کنار نیروی انتظامی است و در کنار سایر دستگاه‌های مسئول برای رفع مشکلات قدم برمی‌دارد، البته آن‌گونه که مطرح شد یکی از درخواست‌های نیروی انتظامی ساخت 40 کلانتری جدید است که در این خصوص نیز همه دستگاه‌های مسئول باید در کنار هم باشیم. 

افشانی یکی دیگر از موضوعات مشترک میان شهرداری تهران و نیروی انتظامی را آسیب‌های اجتماعی موجود در تهران دانست و گفت: با توجه به اهمیت این موضوع نزد مقام معظم رهبری و برگزاری جلسات در این زمینه باید به این حوزه به شکل ویژه توجه کنیم، در واقع در مرحله اول باید ریشه مشکلات را بشناسیم و در مرحله بعد به دنبال رفع آنها باشیم. 

افشانی با بیان اینکه در این حوزه یکی از اقدامات رسیدگی به مشکلات موجود در بافت‌های فرسوده است، تصریح کرد: در تهران محلاتی وجود دارد که باور آن برای بسیاری دشوار است، به همین دلیل در بحث‌های مربوط به بازآفرینی باید به دنبال بازگرداندن حیات به این محلات و ایجاد توسعه پایدار باشیم. 

انتهای پیام/4076/پ

http://ana.ir/i/317201
نشست مشترک شهردار تهران با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ

نشست مشترک شهردار تهران با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ

افشانی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران را به شورای شهر ارائه کرد

افشانی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران را به شورای شهر ارائه کرد

افتتاح تونل آرش - اسفندیار و دوربرگردان غیرهم‌سطح بزرگراه مدرس/ افشانی: دولت به تعهداتش عمل کند

افتتاح تونل آرش - اسفندیار و دوربرگردان غیرهم‌سطح بزرگراه مدرس/ افشانی: دولت به تعهداتش عمل کند

مرجع تشخیص تداوم فعالیت شهردار تهران، وزیر کشور است

مرجع تشخیص تداوم فعالیت شهردار تهران، وزیر کشور است

بازدید شهردار تهران  از پروژه‌های عمرانی پایتخت

بازدید شهردار تهران از پروژه‌های عمرانی پایتخت

2 راه‌حل قانونی برای حفظ افشانی در سمت شهردار تهران

2 راه‌حل قانونی برای حفظ افشانی در سمت شهردار تهران

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر