1633405
پنجشنبه  24  آبان  1397
جمعه , 23 شهریور 1397 ساعت 07:00

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفتگو با آنا اعلام کرد:

افزایش 11 درصدی نرخ تردد در تابستان امسال/ عدم توجه به جلو عامل یک‌سوم تصادفات

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در شهریورماه امسال نرخ تردد ساعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشته است، گفت: بیش از 34 درصد از تصادفات در تابستان به‌دلیل عدم توجه به جلو اتفاق افتاده است.

نادر رحمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در توصیه به شهروندان با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی تعطیلات تابستانی اظهار کرد: عدم برنامه‌ریزی مناسب برای سفر توسط خانواده‌ها باعث می‌شود اشتباهات راننده در طول مسیر بیشتر شود. معمولاً این عدم آمادگی هم به صورت عدم توجه به جلو در درون شهرها و برون شهرها قابل مشاهده است و در واقع بیش از 34 درصد از تصادفات در تابستان در درون و برون شهرها به همین دلیل اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه بخشی از عدم توجه به جلو، به‌دلیل نداشتن آمادگی برای رانندگی است، افزود: این عدم آمادگی برای راننده ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش تصادفات به علت خستگی و خواب‌‌آلودگی بوده‌ایم و در همین راستا چند مورد تصادف در محور سمنان اتفاق افتاد، گفت: در یک حادثه خودروی پژو 405 از روی پل سقوط می‌کند و هر چهار سرنشین خودرو جان خود را از دست می‌دهند و همچنین شانزدهم شهریور امسال در محور سبزوار یک دستگاه تیبا واژگون می‌شود که هر هفت سرنشین آن فوت می‌کنند.

وی ادامه داد: نکته حائز اهمیت این است که تمامی این تصادفات در روز و قبل از ظهر اتفاق افتاده است، این نشان می‌دهد رانندگان از روز قبل استراحت کافی نداشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه رانندگان برای روزهای پایانی سال مسیرهای طولانی را انتخاب نکنند، عنوان کرد: مسیرهایی که دارای یکنواختی هستند، مثل جاده‌های کویری و مسطح، خستگی و خواب‌آلودگی را تشدید می‌کنند.

رحمانی با بیان اینکه در شهریور ماه امسال نرخ تردد ساعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشته است، گفت:‌ بیش از 64 درصد از تصادفات در تابستان امسال، در محدوده 30 کیلومتری شهرها اتفاق افتاده است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در توضیح علت این نوع تصادفات تصریح کرد: رانندگان به هنگام نزدیک شدن به این محدوده با سرعت جاده‌ای 110 یا 95 کیلومتر بر ساعت در حال تردد هستند و با همان سرعت راه خود را به محوطه مسکونی یا حاشیه‌نشینی ادامه می‌دهند؛ این مسئله عاملی برای وقوع تصادفات می‌شود و زمان عکس‌العمل راننده کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/4039/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جمع‌آوری قهوه‌خانه‌ها از حرف تا عمل

قتل هوادار استقلال در شهرستان ایوان

پیام رهبر انقلاب در پی شهادت سید نورخدا موسوی‌مفرد

تصادف پراید و مینی‌بوس 24 مصدوم به‌جا گذاشت+ اسامی

خالی‌شدن حساب بانکی افراد با اتصال به Wi-Fi رایگان

خودسوزی جوان 20 ساله به دلیل اختلاف خانوادگی

24 مصدوم و 2 کشته در تصادف تریلی با اتوبوس+ اسامی مصدومان

برنامه پلیس برای جشن قهرمانی احتمالی پرسپولیس در خیابان‌ها

یک کشته و ۱۳ مصدوم در واژگونی اتوبوس در سبزوار

وزارت صمت گران‌شدن قیمت خودروی داخلی را تکذیب کرد

قتل هوادار استقلال در شهرستان ایوان

انهدام باند سارقان منزل با 90 فقره سرقت در قزوین

خالی‌شدن حساب بانکی افراد با اتصال به Wi-Fi رایگان

از شنیدن رنگ‌ها با مصرف LSD تا لکنت زبان با NPS

لزوم رعایت فاصله طولی هنگام رانندگی در معابر لغزنده

جمع‌آوری قهوه‌خانه‌ها از حرف تا عمل

تصادف مرگبار در کهنوج با 8 کشته و مجروح

دستگیری 275 خرده‌فروش مواد مخدر در پایتخت

وزارت صمت گران‌شدن قیمت خودروی داخلی را تکذیب کرد

فوت رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاونش در سانحه رانندگی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان