528684
سه شنبه  22  آبان  1397
سه شنبه , 12 تیر 1397 ساعت 13:59

سرقت مسلحانه به خاطر 15 هزار دلار/ دزدی در پوشش مبارزه با قاچاق ارز

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از شناسایی و دستگیری گروهی از سارقان مسلح که با تهیه سلاح گرم و تحت پوشش پلیس اقدام به سرقت 15000 هزار دلاری در منطقه پاسگاه نعمت آباد کرده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، حمید مکرم در توضیح این خبر گفت: در پی تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه تحت پوشش مأمور» در کلانتری 152 خانی آباد نو، این پرونده جهت شناسایی و دستگیری سارقان در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 17:30 سی‌ویکم اردیبهشت ماه امسال جهت فروش مبلغ 15 هزار دلار آمریکا با یکی از بستگان خود به نام «سعید . ن» که از آشنایان و اقوام دور است، به محل قرار ملاقات با خریدار، در منطقه پاسگاه نعمت آباد – میدان ثارالله رفتیم؛ منتظر خریدار بودیم که ناگهان یک دستگاه پراید با سه سرنشین در برابر ما توقف کرد و هر سه نفرشان در حالیکه همراه خود اسلحه و بی‌سیم داشتند از ماشین پیاده شدند. در حالیکه آنها قصد دستگیری هر دو نفر ما را داشتند، سعید توانست از دست آنها متواری شود اما من دستگیر شدم و سرنشینان پراید ضمن دستبند زدن به دستانم مرا با تهدید اسلحه سوار ماشین کرده و به راه افتادند. در طول مسیر و در داخل اتوبان فدائیان اسلام بود که متوجه شدم آنها قصد سرقت 15 هزار دلار همراه مرا دارند؛ نهایتا مبلغ 15 هزار دلار مرا سرقت کرده و پس از آن مرا در حاشیه اتویان فدائیان از ماشین پیاده کرده و از محل متواری شدند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح نحوه شناسایی متهمان پرونده گفت: با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقان با داشتن اطلاعات کامل در خصوص زمان و محل تردد مالباخته و با اطمینان کامل از همراه بودن پول از سوی مالباخته اقدام به طراحی سرقت کردند؛ لذا اقدامات ویژه پلیسی جهت بررسی این فرضیه در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتا کارآگاهان این اداره اطمینان پیدا کردند که تمامی اطلاعات جهت انجام سرقت از سوی سعید که در روز سرقت همراه مالباخته بوده و ظاهرا موفق به فرار از دست ماموران شده، در اختیار همدستانش قرار گرفته و اقدام به فرار وی از دست سارقان نیز صرفا یک ظاهرسازی بیش نبوده است.

با توجه به جمع بندی انجام شده و اطمینان کارآگاهان از نقش سعید در سرقت، ابتدا وی سوم تیر ماه توسط کارآگاهان دستگیر شد اما برابر انتظار در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با موضوع سرقت شد؛ سرانجام با ارائه دلایل پلیسی سعید به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی سه تن از بچه محل‌های خود به عنوان دیگر اعضای گروه، عنوان کرد: زمانی‌که مالباخته به من مراجعه کرد و گفت که مبلغ 15 هزار دلار داشته و قصد فروش آنرا دارد، به دروغ مدعی آشنایی با فردی شدم که می‌تواند تمامی دلارها را یکجا و با قیمت مناسب خریداری کند؛ در ادامه موضوع را با سه تن از دوستان و بچه محل‌های خود در شهرستان بهارستان در میان گذاشته و آنها نیز با تهیه اسلحه و دیگر تجهیزات پلیسی اقدام به طراحی سرقت کردند. یک روز سرقت قبل از سرقت با مالباخته تماس گرفته و برای فردای آنروز جهت فروش دلارها قرار ملاقات گذاشتیم؛ روز سرقت با اطمینان از همراه داشتن دلارها، به محلی که از قبل توسط دوستانم تعیین شده بود رفته و آنها نیز همانگونه که قرار گذاشته بودیم اقدام به سرقت دلارها کرده و مالباخته را نیز در اتوبان رها کردند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری تمامی متهمان پرونده گفت: با شناسایی سه عضو دیگر پرونده که در پوشش ماموران پلیس اقدام به آدم ربایی و سرقت مسلحانه کرده بودند، هماهنگی‌های لازم قضایی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران انجام و هر سه متهم در سه عملیات مشترک و همزمان، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنها علاوه بر کشف مبلغ 15 هزار دلار مسروقه، تعداد یک قبضه اسلحه کمری به همراه یک رشته دستبند فلزی و یک دستگاه بی‌سیم دستی کشف شد. تمامی متهمان صراحتا به طراحی و اجرای سرقت مسلحانه همراه با آدم ربایی اعتراف کرده و قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

قتل هوادار استقلال در شهرستان ایوان

تصادف پراید و مینی‌بوس 24 مصدوم به‌جا گذاشت+ اسامی

30 مصدوم در تصادف زنجیره‌ای 25 خودرو+اسامی

مرگ خاموش زوج كلاردشتی

شهید «نورخدا» گواهی صادق بر عزم ایثارگران عاشق وطن است

خالی‌شدن حساب بانکی افراد با اتصال به Wi-Fi رایگان

ترافیک سنگین در جاده‌های مشهد/ بارش برف جاده چالوس را مسدود کرد

پیام رهبر انقلاب در پی شهادت سید نورخدا موسوی‌مفرد

یک کشته و ۱۳ مصدوم در واژگونی اتوبوس در سبزوار

خودسوزی جوان 20 ساله به دلیل اختلاف خانوادگی

قتل هوادار استقلال در شهرستان ایوان

ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه تهران- کرج/ غرب کشور بارانی شد

ترافیک سنگین در آزادراه کرج- تهران

2 کشته در تصادف اتوبوس با کشنده در محور سیدآباد

یک کشته و ۱۳ مصدوم در واژگونی اتوبوس در سبزوار

10 استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی

فعالیت پلیس‌های تخصصی برای مقابله با خلافکاران

برنامه پلیس برای جشن قهرمانی احتمالی پرسپولیس در خیابان‌ها

۱۳ مصدوم در حادثه برخورد اتوبوس و تریلی

۲ کشته در تصادف زنجیره‌ای ۸ خودرو

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان