679048
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 25 خرداد 1397 ساعت 11:24

پلیس به دنبال قاتل اصلی خیابان شیان/ شهروندان این قاتل را شناسایی کنند+ تصویر

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه متهم در پرونده جنایت منطقه شیان خبر داد و گفت: تحقیقات جهت شناسایی متهم اصلی پرونده که از زمان ارتکاب جنایت متواری است کماکان در دستور کار پلیس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: ساعت 18:30 یازدهم دی ماه سال 96 از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک قتل در منطقه لویزان – شیان به کلانتری 102 پاسداران اعلام شد.

با حضور ماموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد مردی 50 ساله بر اثر اصابت ضربات جسم تیز به قتل رسیده و همسایه مقتول در طبقه سوم، دو جوان را در حین خروج از خانه مقتول مشاهده کرده است.

با اعلام خبر به پلیس آگاهی تهران بزرگ تیم بررسی صحنه اداره دهم بهمراه عوامل تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل جنایت حاضر شده؛ در همان بررسی مقدماتی مشخص شد که مقتول بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سر، سینه و گردن به قتل رسیده است.

در تحقیقات از همسایه مقتول ، وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مشغول نماز خواندن در منزل بودم که با کمک خواهی همسایه مجاور که با صدای بلند فریاد می‌زد، همسرم در منزل را باز کرد؛ در همین زمان دو مرد جوان هراسان از منزل مقتول خارج شدند و مقتول نیز در حالیکه غرق در خون بود تقاضای کمک کرد؛ من به سرعت به کمک مقتول رفته و مشاهده کردم که وی از ناحیه گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفته است. بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفته و موضوع را به آنها اطلاع دادیم؛ در این زمان تلاش کردم تا از مقتول علت و چگونگی درگیری را جویا شوم اما او موفق به بیان آن نشد و پیش از بیان هر حرفی فوت کرد.

سرهنگ مکرم با اشاره به دستگیری همسر مقتول در همان مراحل ابتدایی آغاز تحقیقات گفت: در شرایطی که همسر مقتول زمان ارتکاب جنایت در خانه یکی از دوستانش حضور داشت، طی تماس تلفنی در محل جنایت حاضر شد و تحقیقات از وی از همان دقایق اولیه حضور کارآگاهان در محل آغاز شد.

همسر مقتول ( متولد 1357 ) در اظهارات اولیه مدعی شد که هیچ اختلافی با همسرش ( مقتول ) نداشته و حدود ساعت 18:00 به اتفاق همسرش به منزل یکی از دوستانش در خیابان دولت رفته است. وی در تکمیل اظهاراتش به کارآگاهان گفت: همسرم به منزل برگشت و حدود یک ساعت بعد همسایه مان با من تماس گرفت و موضوع را به من اطلاع داد؛ من هیچ اختلاف و مشکل خانوادگی با همسرم نداشته و او را دوست داشتم.

با وجود اظهار بی‌اطلاعی همسر مقتول از موضوع جنایت و نحوه ارتکاب آن، اما با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته از همسایگان و همچنین خانواده مقتول و وجود تناقضات در برخی اظهارات، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه 5 دادسرای ناحیه 27 تهران اقدام به دستگیری همسر مقتول و انتقال وی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ کردند.

همسر مقتول که در تحقیقات اولیه همچنان اصرار بر بیگناهی و بی‌اطلاعی از نحوه ارتکاب جنایت و قتل همسرش داشت، اما در ادامه و با ارائه دلایل و قرائن از سوی کارآگاهان ویژه قتل، ضمن معرفی عامل اصلی جنایتبه نام "امین. ب" مدعی شد که در طراحی جنایت و قتل هم سرش دخالتی نداشته است.

همسر مقتول در اظهارات جدید خود به کارآگاهان گفت:زمانیکه در جزیره کیش بودیم با یکی از بستگان دور همسرم به نام «محمدامین . ب» آشنا شدم؛ بعد از گذشت مدت کوتاهی از آغاز رفت و آمد محمدامین به داخل زندگی من و همسرم، او متوجه مشکلات من با همسرم شد و به اصطلاح سعی کرد تا به من در رابطه با همسرم کمک کند ولی به مرور زمان متوجه شدم که او به من علاقه مند شده؛ محمدامین عنوان می‌کرد که تا جایی که توان داشته باشد در رابطه با همسرم به من کمک خواهد کرد . با توجه به شرایط سختی که من در زندگی داشتم از محمدامین کمک فکری می‌گرفتم اما به مرور من نیز به او وابسته شدم؛ این در حالی بود که نمی‌توانستم از همسرم جدا بشوم. محمدامین شرایط مرا می‌دید و به جای اینکه راهکاری مناسب جلو راهم قرار دهد به من وعدههای متعددی از جمله ازدواج می‌داد و مدام عنوان می‌کرد که « همسرم فرد مناسبی برای من نیست؛ [ مقتول ] پدر خوبی برای دخترت نیست، به من اعتماد کن» و هر بار من نیز به او می‌گفتم که در خانواده ما چیزی به نام طلاق وجود ندارد. بارها محمدامین به من پیشنهاد می‌داد تا از همسرم انتقام بگیرم وحتی یک بار از من سؤال کرد که بابت قتل همسرم چقدر می‌توانم پول پرداخت کنم که صراحتا به او گفتم که قادر به پرداخت پولی نیستم. اصلا باور نمی‌کردم که امین بتواند این کار را انجام بدهد چون به نظرم جوان ترسویی بود.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری دو متهم دیگر در پرونده جنایت منطقه لویزان – شیان گفت: با اعتراف صریح همسر مقتول و شناسایی عامل اصلی جنایت، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت "محمدامین. ب" اطلاع پیدا کردند که او از تهران متواری شده است.

همزمان با شناسایی "محمد امین" به عنوان یکی از متهم اصلی پرونده کارآگاهان اداره دهم با بهره گیری از تصاویر دروبین‌های مداربسته محل سکونت مقتول اقدام به شناسایی تصاویر متعلق به دو جوان حدودا 25 ساله‌ای کردند که در روز جنایت به محل سکونت مراجعه و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی همراه محمد امین از محل متواری شدند.

بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان داد که ساعت 16:55 یازدهم دی ماه ابتدا مقتول به همراه خانواده‌اش سواری خودرو شخصی خود شده و از پارکینگ خارج می‌شود ؛ سپس در ساعت 17:00 ، مقتول این بار به همراه محمد امین وارد منزل شده و دو دقیقه بعد مقتول سوار خودرو خود شده و به همراه خانواده‌اش از محل دور می‌شود؛ ساعت 17:50 دو جوان حدودا 25 ساله وارد ساختمان شده و در ادامه مقتول نیز ساعت 18:15 با خودرو وارد پارکینگ ساختمان می‌شود ؛ نهایتا سه جوان که یکی از آنها به هویت محمدامین . ب با عجله از ساختمان خارج شده و از محل متواری می‌شوند.

کارآگاهان اداره دهم پیلس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی و در شرایطی که هیچ کدام از اعضای خانواده مقتول قادر به شناسایی تصاویر دو جوان ناشناس نبودند، موفق به شناسایی این دو نفر به نام‌های بهزاد و فرهاد (هر دو نفر متولد 1374) شدند بررسی سوابق آنها نشان داد که فرهاد فاقد هرگونه سابقه دستگیری است اما بهزاد پیش از این و در سال‌های 1390، 1393 و 1395 به اتهام سرقت، موادمخدر و جعل دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی بهزاد و فرهاد به عنوان دو متهم این پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این دو از تهران متواری شده و در حال حاضر به مناطق شمال غرب کشور متواری شدند که بلافاصله هماهنگی لازم انجام و هر دو نفر آنها بیست و چهارم بهمن ماه سال گذشته در شمال غرب کشور دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

هر دو متهم صراحتا به مشارکت در درگیری منجر به جنایت و همچنین وارد کردن ضربات چاقو به مقتول اعتراف کردند؛ بهزاد که فرهاد را به همراه خود به محل جنایت آورده بود، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: حدود یک ماه قبل، از طریق یکی از دوستانم با محمدامین آشنا شدم،او می‌دانست که من مهارت بالایی در رانندگی با موتور دارم و به همین علت به من پیشنهاد داد تا یک موتور برایم خریداری کند و در خصوص درگیری با مقتول نیز وعده داد که مبلغ 25میلیون تومان پول به من خواهد داد اما عنوان نکرد که قصد کشتن کسی را دارد. روز حادثه پس از تماس محمد امین، من به همراه یکی از دوستانم به نام فرهاد به نشانی دشمن محمدامین در منطقه شیان رفتیم. مدت کوتاهی پس از ورودمان به منزل مقتول نیز وارد خانه‌اش شد که به محض وارد شدن به اتاق به سمت او حمله ور شدیم، با چاقویی که داشتم چند ضربه او زدم؛ فرهاد نیز با چاقوی کوچکش چند ضربه به مقتول زد اما نمی‌دانم که ضرباتش به کدام قسمت مقتول آسیب رساند. در همین حین محمدامین مقتول را به سمت تلویزیون هل داد و با چاقوی من ضربه‌ای به گلوی مقتول زد؛ پس از آن هر سه نفر از محل متواری شدیم. پس از قتل نیز هیچ پولی از سوی محمدامین برای ما واریز نشد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی پرونده (محمدامین) عنوان کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور دستگیری متهم متواری پرونده، هماهنگی لازم جهت انتشار بدون پوشش تصویر این شخص انجام شده است؛ لذا از تمامی شهروندان که موفق به شناسایی مخفیگاه متهم متواری جنایت منطقه لویزان - شیان شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل‌های تردد وی دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات در این خصوص را از طریق شماره تماس 51055510 در اختیار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

خودکشی مرد میانسال در متروی علم و صنعت

حریق در ساختمان مسکونی ملاصدرا

تحقیقات پلیس از دستگیرشدگان مشکوک جاده اهواز ادامه دارد

جزئیات حادثه اسیدپاشی در باغ‌فیض تهران

تصادف اتوبوس زائران ایرانی در عراق+ اسامی

مدت ویزای اربعین دو ماه است

یک کوهنورد از ارتفاعات کلکچال سقوط کرد

5 کشته و 3 مصدوم در تصادف آزادراه ساوه-تهران

مصدومیت 15 سرنشین در حوادث جاده‌ای شب گذشته

حضور نامحسوس مأموران آگاهی در پارکینگ‌های مرزهای سه‌‌گانه

اعلام اسامی دانش‌آموزان مصدوم حادثه واژگونی مینی‌بوس

طوفان و باران تردد زائران اربعین را با مشکل مواجه کرد

جاده ایلام- مهران بازگشایی شد

ورودی‌های شهر مهران ترافیک سنگین است

واژگونی مینی بوس دانش‌آموزان خوزستانی

کنترل ترافیک جاده‌های مواصلاتی به ایلام با پهپاد

تحقیقات پلیس از دستگیرشدگان مشکوک جاده اهواز ادامه دارد

ترافیک نیمه‌سنگین در شهر مهران

اعدام 4 نفر از سارقان طلافروشی در یاسوج

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه