678990
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 04 خرداد 1397 ساعت 11:33

دستگیری زورگیرهای جوان/ قربانیان احتمالی به پلیس مراجعه کنند+تصویر

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق زورگیر که در پوشش مسافر اقدام به سرقت به شیوه زورگیری از رانندگان مسافرکش می‌کردند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، سرهنگ داوود فرد در توضیح این خبر عنوان کرد: در پی وقوع سرقت‌های مشابه از رانندگان مسافرکش در محدوده اتوبان‌های شهر تهران بویژه "آزادگان" و "بعثت" ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، شکات و مالباختگان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که توسط دو جوان و با تهدید سلاح سرد، مورد سرقت وجوه نقد و دیگر اموال قرار گرفتند.

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 22:00 از ابتدای اتوبان آزادگان ، مسیر شرق به غرب ، در حال طی مسیر به سمت محل کار خود بودم که دو نفر را به عنوان مسافر دربستی سوار ماشین کردم؛ بعد از گذشت چند دقیقه ناگهان نفری که صندلی عقب نشسته بود، ضربه‌ای محکم به سر من وارد کرد و در ادامه چاقوی خودش را زیر گلویم گذاشت، نفر دوم که در صندلی شاگرد نشسته بود شروع به جمع آوری پول‌های داخل ماشین کرد و دائما به نفر پشتی می‌گفت : "بزن – بزن" ؛ پس از سرقت گوشی تلفن همراه و وجوهات نقد همراهم مرا مجبور به توقف کرده و پس از پیاده شدن به سرعت و در خلاف حرکت خودروها از محل متواری شدند.

مالباخته‌ای دیگر نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت 21:30 در خیابان فدائیان اسلام دو نفر عابر پیاده را سوار ماشین کردم؛ پس از چند دقیقه، نفری که صندلی عقب نشسته بود چاقویی زیر گلویم گذاشت و در ادامه سرنشین صندلی جلو نیز چاقویش را روی سینه‌ام گذاشت و اقدام به سرقت کیف پول و مدارکم کرد. پس از سرقت، هر دو نفر از ماشین پیاده شده و به سرعت و در تاریکی از محل متواری شدند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص روند شناسایی و دستگیری متهمین پرونده عنوان کرد: با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اداره پنجم با بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از مالباختگان و نهایتا بهره‌گیری از سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام احسان ( متولد 1369 ) شدند ؛ بررسی سوابق احسان حکایت از آن داشت که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، اخلال در نظم عمومی ، شرب خمر ، تخریب اموال عمومی و ... بارها دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز به اتهام سرقت مسافر از راننده دستگیر و روانه زندان شده؛ پرونده اش در دادسرای ویژه سرقت رسیدگی و پس از گذشت مدتی با صدور قرار وثیقه از زندان آزاد شده است .

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت احسان در محدوده میدان خراسان و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که وی به تازگی و به اتهام حمل موادمخدر دستگیر شده و در حال حاضر در زندان حضور دارد که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و "احسان . د" جهت انجام تحقیقات در خصوص سرقت‌های اخیر خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

"احسان . د" پس از مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان صراحتا به سرقت از آنها با همدستی یکی از دوستان خود به نام مهدی اعتراف کرد و انگیزه خود از این سرقت‌ها را تدمین هزینه موادمخدر مصرفی عنوان کرد.

با شناسایی هویت دومین متهم پرونده ، محل تردد "مهدی . ع" ( متولد 1378 ) در منطقه کیانشهر – پارک جنگلی میرزاکوچک خان شناسایی، یازدهم اردیبهشت ماه امسال دستگیر و پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی صراحتا به زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در دو اتوبان آزادگان و بعثت اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین عنوان کرد : با توجه به اعتراف صریح متهمین به سرقت و زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان ، هماهنگی‌های لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر این دو متهم انجام شده است، لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

خودکشی مرد میانسال در متروی علم و صنعت

حریق در ساختمان مسکونی ملاصدرا

تحقیقات پلیس از دستگیرشدگان مشکوک جاده اهواز ادامه دارد

جزئیات حادثه اسیدپاشی در باغ‌فیض تهران

تصادف اتوبوس زائران ایرانی در عراق+ اسامی

مدت ویزای اربعین دو ماه است

یک کوهنورد از ارتفاعات کلکچال سقوط کرد

5 کشته و 3 مصدوم در تصادف آزادراه ساوه-تهران

مصدومیت 15 سرنشین در حوادث جاده‌ای شب گذشته

حضور نامحسوس مأموران آگاهی در پارکینگ‌های مرزهای سه‌‌گانه

اعلام اسامی دانش‌آموزان مصدوم حادثه واژگونی مینی‌بوس

طوفان و باران تردد زائران اربعین را با مشکل مواجه کرد

جاده ایلام- مهران بازگشایی شد

ورودی‌های شهر مهران ترافیک سنگین است

واژگونی مینی بوس دانش‌آموزان خوزستانی

کنترل ترافیک جاده‌های مواصلاتی به ایلام با پهپاد

تحقیقات پلیس از دستگیرشدگان مشکوک جاده اهواز ادامه دارد

ترافیک نیمه‌سنگین در شهر مهران

اعدام 4 نفر از سارقان طلافروشی در یاسوج

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه