525391
سه شنبه  22  آبان  1397
يكشنبه , 23 اردیبهشت 1397 ساعت 10:37

محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران اعلام کرد؛

دری اصفهانی از نظر دادگاه جاسوس است/ صدور حکم اولیه برای 8 داعشی

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه برخی اظهارات در خصوص اتهام جاسوسی دری اصفهانی و فعالان محیط زیستی قانونی نیست، تاکید کرد: جرم دری اصفهانی در دادگاه احراز شده و وی قطعا جاسوس است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه دیدار با دادستان کل کشور پاکستان و در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی‌بر جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر اطلاعات و بررسی پرونده دری اصفهانی در این جلسه توضیح داد: اگر وزارت اطلاعات بگوید اتهام این فرد جاسوسی نیست که اظهار نظر غلطی است اگر هم بگوید که این فرد جاسوس است یا جاسوس نیست باز هم اظهار نظری مطابق با قانون نبوده زیرا تا جرم کسی در دادگاه احراز نشود کسی نمی‌تواند در این خصوص اظهار نظری کند.

وی تاکید کرد: دری اصفهانی در دادگاه محکوم شده و حکم وی نیز در دادگاه تجدید نظر قطعی شده است؛ وکیل هم در همه مراحل دادرسی حضور داشته است اینکه می‌گویند حکم حداقلی به وی داده شده حرفی مطابق با قانون نیست زیرا اتهام جاسوسی بین 5 تا 10 سال حبس دارد و تشخیص میزان مجازات با توجه به اوضاع و احوال پراکنده برعهده قاضی است.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده سعید مرتضوی هم گفت: دری اصفهانی و سعید مرتضوی درخواست اعاده دادرسی داده‌اند اما ثبت‌ درخواست به معنای پذیرش اعاده دادرسی نیست هر محکومی حق دارد پس از قطعی شدن حکم درخواست اعاده دادرسی کند این درخواست در دیوان عالی کشور ثبت می‌شود و اگر مطابق با قانون باشد پذیرفته شده و اگر مطابق با مواد قانون نباشد رد می‌شود.

صدور حکم داعشی‌ها

محسنی اژه‌ای همچنین از صدور حکم اولیه برای 8 متهم همکاری با داعش خبر داد و گفت: حکم اولیه در دادگاه صادر شده و از آنجایی که این حکم قطعی نیست امکان بیان جزئیات آن را ندارم.

وی در خصوص پرونده متهمان خیابان پاسداران نیز گفت: این پرونده به زودی در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سوال آنا در خصوص اقدامات قهری در موضوع ارز نیز گفت: ‌بارها گفته‌ایم مساله ارز با بگیر و ببند تمام نمی‌شود و صرفا اقدامات قضایی و انتظامی مشکل ارز را حل نمی‌کند البته افرادی که مخل بازار ارز هستند و با فعالیت غیر قانونی موجب اختلال در این بازار می‌شوند حتما تحت پیگرد و برخورد قرار می‌گیرند.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: ‌اقدامات قوه قضاییه در برخورد با اخلال ارزی قطعا موثر بوده است اما تاثیر آن به اندازه خودش است و نباید از نقش سایر عوامل چشم‌پوشی کرد.

وی در خصوص بقایی هم گفت: حمید بقایی در حال تحمل کیفر در زندان است و هر زمان هم نیاز به اقدامات درمانی داشته باشد مانند همه زندانیان بنا به ضرورت و نیاز در داخل زندان یا مراکز درمانی خارج از زندان از این خدمات بهره‌مند می‌شود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

قتل هوادار استقلال در شهرستان ایوان

تصادف پراید و مینی‌بوس 24 مصدوم به‌جا گذاشت+ اسامی

30 مصدوم در تصادف زنجیره‌ای 25 خودرو+اسامی

مرگ خاموش زوج كلاردشتی

شهید «نورخدا» گواهی صادق بر عزم ایثارگران عاشق وطن است

خالی‌شدن حساب بانکی افراد با اتصال به Wi-Fi رایگان

ترافیک سنگین در جاده‌های مشهد/ بارش برف جاده چالوس را مسدود کرد

پیام رهبر انقلاب در پی شهادت سید نورخدا موسوی‌مفرد

یک کشته و ۱۳ مصدوم در واژگونی اتوبوس در سبزوار

خودسوزی جوان 20 ساله به دلیل اختلاف خانوادگی

قتل هوادار استقلال در شهرستان ایوان

ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه تهران- کرج/ غرب کشور بارانی شد

ترافیک سنگین در آزادراه کرج- تهران

2 کشته در تصادف اتوبوس با کشنده در محور سیدآباد

یک کشته و ۱۳ مصدوم در واژگونی اتوبوس در سبزوار

10 استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی

فعالیت پلیس‌های تخصصی برای مقابله با خلافکاران

برنامه پلیس برای جشن قهرمانی احتمالی پرسپولیس در خیابان‌ها

۱۳ مصدوم در حادثه برخورد اتوبوس و تریلی

۲ کشته در تصادف زنجیره‌ای ۸ خودرو

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان