چهارشنبه  01  اسفند  1397
يكشنبه , 27 اردیبهشت 1394 ساعت 17:02

محسنی اژه‌ای: قوه قضاییه مصمم به برخورد با پرونده‌های مفسدین است

معاون اول قوه قضاییه و سخنگوی این قوه گفت: دستگاه قضایی مصمم به برخورد با مفسدین است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای روز یکشنبه در مراسم معارفه رئیس دادگستری آذربایجان شرقی، اظهار کرد: قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده‌های قضایی پولدارها، قدرتمندها و کسانی که دارای عقبه هستند و کسانی که مفسده ایجاد می‌کنند با جدیت اقدام کرده است.

وی همچنین با تبریک عید مبعث، گفت: خداوند بزرگ به انسان‌ها منت نهاد تا نبی مکرم اسلام رسالت خود را آغاز کرد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) در زمانی به بعثت نایل شدند که جهان را ظلمت فرا گرفته بود و ظلم و تعدی حاکمان عاطفه و احساس انسانیت را در آن عصر کمرنگ کرده بود.

وی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) پرده‌های جهالت را کنار زد و دنیا را به نور الهی و عواطف آکنده کرد، در عصری که دختران را زنده به گور می‌کردند، مردم مدینه انصار را در منزل هایشان اسکان داده و ثروت و اموالشان را با آنها تقسیم کردند.

قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده های قضایی پولدارها،قدرتمندها و کسانی که دارای عقبه هستند و کسانی که مفسده ایجاد می کنند با جدیت اقدام کرده است

وی یادآور شد : فراعنه و منافقین جهان هم زمانی که منافع و قدرت خود را در خطر دیدند در مقابل رسول الله قد علم کردند و شعب ابی طالب یکی از نمونه های فشار و تحریم بر ضد مسلمانان و پیامبر (ص) در صدر اسلام است .

معاون اول قوه قضاییه همچنین گفت: انقلاب اسلامی ایران هم که نشات گرفته از انقلاب رسول الله است و در زمانی که دنیا به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود و وابستگی کامل وجود داشت شعار نه شرقی و نه غربی را به صورت کامل به مرحله اجرا گذاشت.

محسنی اژه ای اضافه کرد: حضرت امام (ره) بدون حزب و تشکیلات مرسوم دنیا، بدون نیروی نظامی توانست رژیم 2500 ساله مجهز به تمام تجهیزات را بر زمین زند و بر این اساس کسانی که مطامعشان به خطر افتاد با مکرها و شیطنت های مختلف مانند کودتا، ترورها و غیره مشکلات زیادی ایجاد کردند.

وی افزود: امام و مردم ایران ایستادند و با تمام مظاهر غربی مقابله کرده و به پیروزی رسیدند و عزت امروز جمهوری اسلامی چشم‌ها را خیره کرده است اما متاسفانه برخی‌ها برای نجات کشور، چشمشان به غرب است.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: با تکیه بر ولی فقیه تمام مشکلات را با سختی و هزینه‌های فراوان پشت سر گذاشتیم و سر گروهک‌های وابسته به شرق و غرب، منافقین، کومله و سر مارهای سمی را به سنگ کوبیدند.

اسقلال قوه قضاییه مهم است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این مراسم گفت: استقلال قوه قضاییه مهم است و در قانون اساسی نیز به آن تاکید شده و به تظلمات و تعدی توجه ویژه ای می شود، بر این اساس شاید این قوه از دیگر قوه‌ها اهمیت بیشتری داشته باشد.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان وظیفه اصلی قوه قضاییه است که دامنه وسیعی دارد.

وی افزود: مبارزه با مواد مخدر و سایر بزهکاری‌های اجتماعی از جمله وظایف پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه است.

وی همچنین بر دقت بیشتر در گزینش قضات دادگستری برای رسیدگی به پرونده‌های قضایی تاکید کرد.

عضو خبرگان رهبری همچنین با تاکید بر رسیدگی سریع تر به پرونده های قضایی، گفت: مردم انتظار دارند نتیجه بررسی پرونده های قضایی کلان و مهم عمومی زودتر و با دقت بررسی و اعلام شود تا در جریان قرار گیرند.

کسب رتبه برتر و اول استان آذربایجان شرقی در کاهش جرایم

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم همکاری های بین استانداری ،ادارات کل و دادگستری را خوب توصیف کرد و گفت: تعامل مناسبی بین دو قوه در استان وجود دارد و این همکاری‌ها در مدیریت جدید ادامه خواهد داشت.

اسماعیل جبارزاده افزود: کسب رتبه برتر و اول استان در کاهش جرایم، حاکمیت چتر امنیت در آذربایجان شرقی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سطح کشور در سایه این همکاری ها برای آذربایجان شرقی به دست آمده است.

در این مراسم از حجت الاسلام مالک اژدر شریفی، تجلیل و حجت الاسلام حکمت علی مظفری به عنوان رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی معرفی شد. حجت الاسلام مظفری پیش از این رئیس کل دادگستری استان مرکزی بوده است.

همچنین حجت الاسلام شریفی طی حکمی به ریاست شعبه 43 دیوان عالی کشور محسوب شد.

سقوط هواپیمای آموزشی 2 کشته بر جا گذاشت

نگاه ایران به روابط با دولت تاجیکستان خویشاوندی است

کوچ مجرمان به فضای مجازی/مسائل اقتصادی درصدر جرائم فضای مجازی است

معتادان متجاهر ساماندهی می‌شوند/ مهارت‌آموزی به معتادان در کمپ‌ها

ضرورت تقویت تجهیزات الکترونیکی و نیرو در حوزه مرزی

اعترافات جدید عاملان جنایت تروریستی ماهشهر

تخریب خودروهای شهروندان پس از مصرف قرص اعصاب

بخاری، جان یک مادر و سه فرزند پسر خردسالش را گرفت

اعتبار گذرنامه‌ها 10 ساله می‌شود

نجات 6 سرنشین خودرو لندرور در سد سنندج

دستگیری سارق حرفه‌ای منازل در قلهک

سارقان منزل به 80 فقره سرقت اعتراف کردند

عاملان حادثه تروریستی زاهدان منتظر جواب کوبنده ایران باشند

انهدام باند تولید قرص‌های غیرمجاز بدنسازی در تهران

دستگیری 687 سارق و مالخر در طرح رعد 22

کشف 12 تن مواد مخدر در هفته گذشته/ 7 هزار نفر دستگیر شدند

ضربه به سر عامل کشته‌شدن 87 درصد موتورسواران است

فراخوان مشمولان فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها در اسفند ماه 97

کشف یک میلیارد و 700 میلیون کالای قاچاق در پایتخت

تشریح اولویت‌های کاری در پلیس آگاهی توسط سردار حسن‌خانی