شنبه  26  مرداد  1398
چهارشنبه , 19 تیر 1398 ساعت 07:30

کرمی در گفتگو با آنا:

دانشگاه آزاد اسلامی فرصت علم آموزی را در تمام استان‌ها فراهم کرد

همسر شهید مسعود علیمحمدی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با حضوری مؤثر در تمام نقاط ایران، فرصت علم آموزی را برای همگان فراهم کرد.

منصوره کرمی در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره فعالیت‌های خود در زمینه خدمت‌رسانی به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر گفت: از زمانی که توفیق این را پیدا کردم که به عنوان یک همسر شهید در جامعه شناخته شوم و درست بعد از شهادت همسرم؛ شهید مسعود علیمحمدی، شرایط زندگی‌ام به‌صورت ناگهانی تغییر کرد و در این شرایط بود که تصمیم گرفتم همانطوری‌که شهید مسعود علیمحمدی در زمانی که در کنارم بود پس از شهادت نیز حضورش در کنارم بیشتر حس کنم و  به تمام آنچه به آن  اعتقاد و ایمان داشت و در زمان حیات برایش مهم بود، عمل کنم.

وی بیان کرد: یکی از مواردی که شهید علیمحمدی برایش اهمیت داشت موضوع درس و دانشگاه بود که به  آن اهمیت می‌داد.  یادم هست؛ یک روز مسعود خانه آمد و به من گفت؛ باید در کنکور شرکت کنی، من هم که قریب ۱۳ سال از دبیرستان جدا شده بودم پیشنهاد مسعود را جدی نگرفتم. شهید مسعود در آن زمان یک موتورسیکلت داشت، وسیله خود را سوار شد و در واپسین ساعت‌های آخرین روز توزیع دفترچه آزمون کنکور آن را برای من تهیه کرد و به منزل بازگشت من که در واقع مسئله شرکت در کنکور را به شوخی گرفته بودم زمانی که جدیت او را دیدم تصمیم گرفتم تحصیلم را ادامه دهم.

همسر شهید هسته‌ای اظهار کرد: هرچند در اوایل زندگی مشترکمان علاقه شدیدی به ادامه تحصیل داشتم اما به دلایلی از آن گذشتم اما در آن روز این شرایط مهیا شده بود. آن سال با شرکت در کنکور سراسری در رشته مطالعات خانواده در دانشگاه الزهرا قبول شدم و توانستم تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه الزهرا ادامه دهم.

وی یادآور شد: بعد از شهادت مسعود ضربه بزرگ روحی به من وارد شده بود چون به یکباره ستون زندگی ما جایش خالی شد، آنجا بود که تصمیم گرفتم با توکل به خداوند شرایط جدید زندگی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنم که تمام نکات مد نظر مسعود را به کار بگیرم  و وجود او را در کنارم با تمام وجود حس کنم. توصیه مسعود را که در زمان حیاتش همواره کسب علم و دانش را راهی برای خدمت به جامعه می‌دانست، به کار گرفتم و در دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز رشته روانشناسی را تا مقطع دکترا ادامه دادم و در حال حاضر نیز در حال ارائه پایان نامه خود هستم.

کرمی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی با حضوری چشمگیر در تمام نقاط ایران، در واقع فرصت تحصیل  را برای همگان مهیا کرد. حضور واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در تمام استان‌ها و بیشتر شهرهای ایران باعث رونق علم در کوچک‌ترین شهرهای ایران شد و بدیهی است در هر مکانی که دانشگاه تاسیس شود و امکان تحصیل علم را برای آن جامعه فراهم کند، رفته رفته رونق و آبادانی به دنبال آن خواهد آمد. ارتقای سطح علمی و دانش یک جامعه نیز برکات زیادی را به همراه خواهد داشت .

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از نظر سطح علمی نیز از اساتید بسیار فرهیخته‌ای بهره می‌برد و شرایط تحصیل علم را به بهترین شکل فراهم کرده است. این دانشگاه با توجه به وسعت حضور خود در تمامی استان‌ها و بیشتر شهرهای کشور و با بهره بردن از استادان فن به سوی مرجعیت علمی پیش می‌رود.

همسر شهید علیمحمدی بیان کرد: بعد از شهادت مسعود، با تحصیل توانستم شرایط جدید خود را زودتر به ثبات برسانم و از سوی دیگر عجین شدن با واژه و مفهوم شهادت، به واسطه شهادت مسعود راهی نو را در مقابل من گشود. یکی از فعالیت‌های اجتماعی من به معتمدین معین بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص دارد. معتمدین معین متشکل از فعالان اجتماعی است که با تخصص‌های متفاوت و تحصیلات عالی در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه شاهد و ایثارگر فعالیت می‌کنند. معتمدین معین از کارگروه‌های مختلفی تشکیل شده است .

وی یادآور شد: با توجه به تحصیلاتم در رشته روانشناسی، در کار‌گروه روانشناسی معتمدین معین بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال خدمت‌رسانی به خانواده‌های شاهد و ایثارگر هستم. از جایی که به عنوان یک همسر شهید این تجربه را کسب کردم، تمام مسائل یک همسر شهید را درک می‌کنم، تمام سختی‌ها و موانعی که بعد از شهادت مرد خانواده می‌تواند برای همسر شهید به وجود بیاید را با تمام وجود درک کردم و با توجه به تجربه و تخصصی که در رشته روانشناسی با تحصیل به دست آوردم، در کارگروه روانشناسی معتمدین معین در یک همکاری تنگاتنگ با اداره کل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران، در جهت خدمت‌رسانی به جامعه شاهد و ایثارگر تلاش می‌کنم. امیدوارم با اتکا به خداوند در این جهت موفق باشم.

انتهای پیام/۴۱۰۰/

http://ana.ir/i/403519
انتشار ​زندگی‌نامه مستند 219 هزار شهید انقلاب و دفاع مقدس در فضای مجازی

انتشار ​زندگی‌نامه مستند 219 هزار شهید انقلاب و دفاع مقدس در فضای مجازی

مصاحبه دوره‌های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از شنبه آغاز می‌شود

مصاحبه دوره‌های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از شنبه آغاز می‌شود

راهکار دانشگاه‌ها برای کمک به پرداخت شهریه تحصیلی دانشجویان

راهکار دانشگاه‌ها برای کمک به پرداخت شهریه تحصیلی دانشجویان

تشکیل ستاد بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه در زاهدشهر

تشکیل ستاد بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه در زاهدشهر

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب وظیفه مهم دانشگاه‌هاست

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب وظیفه مهم دانشگاه‌هاست

هنرهای نمایشی حوزه دفاع مقدس نیازمند توجه بیشتری است

هنرهای نمایشی حوزه دفاع مقدس نیازمند توجه بیشتری است

استقرار پایگاه اورژانس در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

اکنون زمان عمل به مأموریت‌های محوله جهاد دانشگاهی است

زمینه‌ها و ظرفیت‌ها برای راه‌اندازی باشگاه سخنوران بشردوستی آماده است

«آسوده بخواب کوروش» راوی ارتباط محمدرضا شاه با بحرین

آماده اجرای طرح ملی اشتغال کوچک و خانگی هستیم/ اگر بینش درستی آموزش داده شود دیگر با معضل فرار مغزها مواجه نخواهیم بود

هزینه کاروان‌های عتبات دانشگاهیان افزایش خواهد یافت

آموزش‌وپرورش کنونی، محصول رابطه معیوب بازار، دولت و خانواده‌‌ است

هیئت‌های دانشجویی مذهبی باید در ایام ماه محرم و صفر فضای دانشگاه را سیاه‌پوش کنند

کارگاه تربیت مربی انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد

مبارزه با فساد باید فراجناحی، رسانه‌ای و مستند باشد

دعای عرفه در کدام دانشگاه‌ها برگزار می‌شود؟

برگزاری جمعه‌های جهادی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

رسالت هیئت دانشجویی پرورش چمران‌ها در دانشگاه است

نگاهی به پر افتخارترین فیلم جشنواره فجر «شبی که ماه کامل شد»

حضور دانشگاهیان در سفرهای عتبات عالیات موجب گسترش معنویت در دانشگاه‌ها می‌شود

وقتی گاندو ادعای آزاد اندیشی دولت را به چالش می‌کشد

نامزد‌های جشنواره نشریات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مشخص شدند

روز خبرنگار نمادی از تلاش‌های ارزنده و خستگی‌ناپذیر است

مرحله مهم‌تر جنبش نُجَباء بعد از پیروزی‌های نظامی، جهاد در عرصه فرهنگ است

منتظر حمایت حاکمیت نمانید/ هیئت ظرفیت بزرگی برای تحول دانشگاه دارد