سه شنبه  06  فروردین  1398
شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 11:49

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛

انقلابیون خسته، آمریکا را کدخدا دانسته و خواهان مذاکره هستند

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: افرادی که می‌گویند ۳۰ سال ما انقلابی بودیم، حالا دیگران انقلابی باشند، وقتی اسم مذاکره با آمریکا می‌آمد، رگ گردنشان بیرون می‌زد اما حالا معتقدند آمریکا کدخدای جهان است و باید با او مذاکره کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، حجت الاسلام محمد محمدیان در آیین افتتاحیه ششمین کاروان طرح ملی ضیافت رضوی که در محل رواق مطهر شیخ حر عاملی بارگاه منور رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مأمور به رساندن سلام مقام معظم رهبری به دانشجویان حاضر در این طرح بزرگ هستم.

وی افزود: این اردوی کشوری آغاز یک حرکت بزرگ و اساسی است که قرار است شما عزیزان در دانشگاه‌ها پیگیری کنید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: طرح ضیافت رضوی به دنبال آن است که مسئولیت دانشجوی انقلابی بیشتر شناخته شود و دانشجویان بتوانند نقش انقلابی خود را به خوبی ایفا کنند.

محمدیان گفت: خداوند در قرآن کریم خود را «اله الناس» معرفی فرموده است، یعنی هم پروردگار مومنان است و هم پروردگار کسانی که او را قبول ندارند اما خداوند هیچ‌گاه خود را «ولی الناس» معرفی نکرده، بلکه صفت «ولی الذین آمنوا» را عنوان فرموده و در ادامه می‌فرماید: «یخرجهم من‌الظلمات إلی‌النور» یعنی در اتفاقی که در جریان ولایت پروردگار رخ می‌دهد، نجات از تاریکی‌ها به سوی نور است.

وی خاطرنشان کرد: تمام انسان‌ها نور و ظلماتی دارند که پس از انتخاب ولی خود، به سوی یکی از این دو حرکت می‌کنند. جهت مؤمن به سمت نور است و جهت کافر به سوی ظلمت. خداوند خودش ولایت مؤمنان را به عهده گرفته و امور آن‌ها را به گونه‌ای مدیریت می‌کند که به سوی نور هدایت شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان این که آشنایی مؤمنان با انوار الهی، لطف خداست، تصریح کرد: امتحان ما در نگهداری این هدایت است. بدون هیچ تعارفی در مسیر ایمان خطرات سنگینی وجود دارد و اینگونه نیست که هدایت برای مؤمنان تضمین شده باشد. این راهی است که خداوند با صراحت در قرآن از دشمنانِ آن سخن فرموده است. هر عاملی که انسان را از مسیر خدا دور کند، همان شیطانی است که به آن اشاره شده است.

محمدیان عنوان کرد: انسان‌های زیادی بوده‌اند که در میدان‌های جنگ، انقلابی بودن خود را اثبات کرده و خود را به خطراتی انداخته بودند و یقین داشتند زنده از آن بیرون نخواهند آمد، اما وقتی کمی زر و زیور دنیا در چشمشان جلوه کرد، آرام آرام تبدیل به انقلابیون خسته و پشیمان شدند و امروز حتی حاضرند از گروگان‌هایی که در لانه جاسوسی آمریکا گرفته بودند، عذرخواهی کنند.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) خطاب به گروهی که در جنگ احد در تنگه کوه احد مستقر بودند، سفارش کردند که تحت هیچ شرایطی از موضع خود پایین نیایند اما زمانی که وقت تقسیم غنایم جنگی فرا رسید، با خود گفتند: «حضور ما در این تنگه، فایده ندارد چرا که دشمن شکست خورده و ضمنا در حال از دست دادن غنایم هستیم.» آن‌ها معتقد بودند روح سخن پیامبر(ص) این بوده که تا زمانی پیروزی بر دشمن در تنگه مستقر باشند اما به محض پایین آمدن آن‌ها از تنگه احد، دشمن پاتک زد و در آن جریان، حضرت حمزه به شهادت رسید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: این بلا بر سر عده‌ای از انقلابیون ما هم آمد و در نهایت به این نتیجه رسیدند که «۳۰ سال ما انقلابی بودیم، حالا دیگران انقلابی باشند.» این افراد همان کسانی بودند که وقتی اسم مذاکره با آمریکا می‌آمد، رگ گردنشان بیرون می‌زد اما حالا معتقدند آمریکا کدخدای جهان است و باید با او مذاکره کرد.

وی در پایان گفت: خطرات مؤمن بودن و انقلابی بودن، خطراتی سنگین است و دشمنان سعی می‌کنند با ایجاد تطمیع در انسان و یا به هراس انداختن او، کاری کنند تا تنگه‌های احد رها شود.

انتهای پیام/4007

پدران باید وظایف خانوادگی و اجتماعی خود را بشناسند

برگزاری جلسات انس با قرآن و کرسی‌های تلاوت در واحد تهران مرکزی

برگزاری مراسم اعتکاف در 7 دانشگاه تهرانی

شماره چهارم نشریه دانشجویی حوا منتشر شد

برگزاری جلسات انس با قرآن و کرسی‌های تلاوت در واحد تهران مرکزی

پدران باید وظایف خانوادگی و اجتماعی خود را بشناسند

برگزاری مراسم اعتکاف در 7 دانشگاه تهرانی

شماره چهارم نشریه دانشجویی حوا منتشر شد