35332
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 17 مرداد 1397 ساعت 20:46

آنا گزارش می‌دهد؛

آغاز مسابقات شنا و دو و میدانی در ششمین روز مسابقات المپیاد ورزشی

مسابقات چهاردهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان پسر درحالی روز ششم خود را پشت سر گذاشت که رقابت‌های شنا در 6 ماده و دو و میدانی در پنج ماده برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مرحله نخست مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان کشور به پایان رسید و با پایان این مرحله، برترین‌های رشته‌های بدمینتون، تنیس روی میز، تکواندو و شطرنج مشخص شدند. مسابقات در رشته‌های هندبال، والیبال، بسکتبال و فوتسال از 11 مرداد آغاز شده و همچنان در حال برگزاری است.

عصر امروز نیز دور دوم مسابقات این المپیاد در رشته‌های شنا و دو و میدانی کار خود را آغاز کرد.

بسکتبالیست‌ها در رقابت‌ مهارت‌های فردی

پسران بسکتبالیست دانشجو، در زمینه مهارت‌ها و توانمندی‌های فردی خود در بخش‌های اسلم دانک، پرتاب پنالتی و پرتاب سه امتیازی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در بخش اسلم دانک صالح مرادیان از دانشگاه شاهرود به مقام نخست دست یافت، مجید صادقی از دانشگاه غیرانتفاعی سناباد دوم شد و سهند ذبیح غلامی از دانشگاه تبریز نیز در جایگاه سوم ایستاد.

در پرتاب پنالتی نیز احسان آفتابی از تبریز اول شد، فریبرز اصانلو از زنجان در جایگاه دوم ایستاد و سالار حسینی از شهرکرد عنوان سوم را کسب کرد. نایب احمدپور از دانشگاه شهرکرد در بخش پرتاب سه امتیازی عنوان نخست را به دست آورد و امیرمهدی صحیح‌النسب از دانشگاه صنعتی شریف و علی مقدس‌پور از دانشگاه تبریز به ترتیب دوم و سوم شدند.

چهار دیدار در رشته والیبال

ششمین روز مسابقات والیبال پسران دانشجوی کشور در شیراز با چهار دیدار دنبال شد. دانشگاه تهران توانست با نتیجه 3 بر 2 دانشگاه شهید بهشتی را شکست داد و دانشگاه پیام نور گیلان 3 بر صفر در برابر دانشگاه سیستان و بلوچستان به برتری رسید.

دانشگاه اصفهان در 3 ست متوالی دانشگاه غیرانتفاعی فردوس مشهد را از پیش رو برداشت و دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستان 3 بر 2 در مقابل دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) پیروز شد.

این مسابقات با حضور 18 تیم در چهار گروه به مدت 9 روز در حال برگزاری است.

دانشگاه‌های سمنان و ارومیه برندگان ششمین روز مسابقات فوتسال

دو دیدار در روز ششم مسابقات فوتسال پسران برگزار شد تا رشته فوتسال روز آرامی را پشت سربگذارد.

دانشگاه ارومیه با نتیجه پرگل 7 بر 2 در مقابل دانشگاه خیام مشهد به برتری رسید و تیم دانشگاه سمنان نیز 2 بر 1 تیم دانشگاه صنعتی دزفول را شکست داد.

مسابقات فوتسال پسران دانشجوی کشور با حضور 16 تیم در چهار گروه در حال برگزاری است.

تیم ملی فوتسال دانشجویان، از میان منتخبان این بازی‌ها تشکیل می‌شود.

برترین‌های پنج ماده مسابقات دو و میدانی

روز نخست مسابقات دو و میدانی چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور در دانشگاه شیراز با معرفی برترین‌های پنج ماده به پایان رسید.

در ماده 5 هزار متر عطا اسدی از دانشگاه تبریز اول شد، محمد فرجی از دانشگاه غیرانتفاعی خاوران مشهد در جایگاه دوم ایستاد و علی رستمی از دانشگاه غیرانتفاعی رجا به عنوان سوم رسید.

در ماده 800 متر، پژمان یارولی از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدرضا بیگی از دانشگاه سمنان و بابک کرمی از دانشگاه پیام‌نور به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

در صد متر محمدامین برزی و احمد سعادتی از دانشگاه تهران به ترتیب اول و دوم شدند و سیدعباس مرتضوی مهریزی از دانشگاه یزد در جایگاه سوم ایستاد.

محمدرضا رحمانی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین، پویا رضوانی اصل از دانشگاه تبریز و سیدعلی حسینی از دانشگاه یزد به ترتیب مقام‌های اول تا سوم 400 متر با مانع را به خود اختصاص دادند.

مقام های چهارم تا هفتم این ماده هم به ارمین سبحانی از کردستان، محمود نادری بلداجی از فنی حرفه ای، حامد خیرآبادی از غیرانتفاعی خاوران مشهد و علیرضا جوکار از شیراز رسید.

در پرتاب چکش محمد شمسی از دانشگاه یزد به مقام نخست دست یافت، مجید حلاجی از دانشگاه سمنان به عنوان دوم رسید و محمد اکبرزاده از دانشگاه مازندران در جایگاه سوم ایستاد.

مسابقات دو و میدانی پسران دانشجوی کشور، در ماده‌های 200 متر، 400 متر، هزار و 500 متر، 10 هزار متر، چهار در صد متر، چهار در چهارصد متر، 110 متر با مانع، 3 هزار متر با مانع، پرش طول، پرش ارتفاع، پرش سه گام، پرش با نیزه، پرتاب نیزه، پرتاب دیسک، پرتاب وزنه، 20 کیلومتر پیاده‌روی و ده‌گانه ادامه دارد.

رقابت‌های روز نخست شنا با 6 ماده

در روز نخست مسابقات شنا چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور در دانشگاه شیراز برترین‌های 6 ماده مشخص شدند.

در ماده 200 متر مختلط انفرادی، احمدرضا جلالی از دانشگاه شیراز اول شد، آرین زارع از دانشگاه صنعتی شریف در جایگاه دوم ایستاد و علی سوری از دانشگاه خوارزمی به مقام سوم رسید. سنا شکوه و سجاد سنجری از دانشگاه غیرانتفاعی سناباد گلبهار به ترتیب چهارم و پنجم شدند و بهزاد شنوا ساری نصیرلو از دانشگاه محقق اردبیلی ششم شد.

در ماده چهار در 50 متر مختلط تیمی، دانشگاه تهران در جایگاه نخست قرار گرفت و دانشگاه خوازرمی به عنوان دوم رسید و دانشگاه صنعتی شریف سوم شد. مقام چهارم تا ششم این ماده به ترتیب به دانشگاه‌های شهید باهنر کرمان، فردوسی مشهد و زنجان رسید. تیم دانشگاه شهید بهشتی در این ماده هفتم شد و تیم شیراز به عنوان هشتم بسنده کرد.

در 100 متر پروانه، امیررضا خراسانی از دانشگاه خوارزمی به مدال طلا رسید، خشایار حسینیان نایینی از دانشگاه تهران مدال نقره را به گردن آویخت و مدال برنز به امیررضا علی اصغرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد رسید. سوان قره بیگی از دانشگاه خوارزمی، سهید آرام از دانشگاه تبریز و مهدی یزدان‌خواه از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به ترتیب چهارم تا ششم شدند.

احمدرضا جلالی از دانشگاه شیراز جایگاه نخست 50 متر قورباغه را به دست آورد، سپهر خدابنده‌لو از دانشگاه شهید بهشتی تهران دوم شد و پویا خادمی از دانشگاه صنعتی شریف به مقام سوم رسید. محمدحسین پوربیا از تهران، علی شهبازی از گیلان، محمدرضا رازنهان از فردوسی مشهد در جایگاه های چهارم تا ششم ایستادند.

همچنین مقام‌های اول تا سوم 100 متر آزاد به شایان حاج ابراهیمی از دانشگاه شهید باهنر کرمان، آرمان صانعی از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و خشایار حسینیان نایینی از دانشگاه تهران رسید.

شایان شیخی از دانشگاه صنعتی اصفهان چهارم شد، سید حسن بابایی از دانشگاه امام خمینی قزوین به مقام پنجم دست یافت و عنوان ششم به مهدی بالش‌آبادی از دانشگاه حکیم سبزواری رسید.

در 100 متر حمل آدمک با فین، آرین زارع از دانشگاه صنعتی شریف اول شد، پوریا نیرومند از دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی به عنوان دوم رسید و پویا خادمی از دانشگاه صنعتی شریف در جایگاه سوم ایستاد.

سید محمد امین میردامادی از دانشگاه گیلان، سیدحمیدرضا تقوی از دانشگاه غیرانتفاعی رجا قزوین و مسعود حیدری از دانشگاه علم و صنعت به ترتیب در جایگاه چهارم تا ششم قرار گرفتند.

مسابقات شنا پسران، با حضور 245 نفر از 45 تیم به مدت سه روز در 17 ماده در شیراز درحال برگزاری است.

هفمین روز مسابقات المپیاد دانشجویان پسر از فردا با برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف کار خود را از سر می‌گیرد.

انتهای پیام/4007

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

فشن‌‌شو در راهروهای دانشگاه

دانشگاه؛ محل نقدهای صریح/ روشنگری تشکل‌ها از FATF کافی نبود

25 هزار دانشگاهی متقاضی پیاده‌روی اربعین/ پیگیری روادید را به روزهای پایانی موکول نکنید

توزیع نمادهای هم‌جنسگرایانه با مجوز نمایشگاه کتاب

تشکیل سازمان علوم انسانی در دستور کار دانشگاه قرار دارد

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

دانشگاه آزاد اسلامی پذیرای طرح‌های فرهنگی و معرفتی است

طرح مطالعاتی یک فنجان کتاب به مناسبت اربعین حسینی

برگزاری اولين سوگواره فرهنگی هنری دانشگاهيان ايران

آیین بدرقه کاروان اربعین حسینی برگزار می‌شود

برگزاری اولين سوگواره فرهنگی هنری دانشگاهيان ايران

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

طرح مطالعاتی یک فنجان کتاب به مناسبت اربعین حسینی

توزیع نمادهای هم‌جنسگرایانه با مجوز نمایشگاه کتاب

آیین بدرقه کاروان اربعین حسینی برگزار می‌شود

دانشگاه؛ محل نقدهای صریح/ روشنگری تشکل‌ها از FATF کافی نبود

25 هزار دانشگاهی متقاضی پیاده‌روی اربعین/ پیگیری روادید را به روزهای پایانی موکول نکنید

فشن‌‌شو در راهروهای دانشگاه

آموزش رفتارهای محیط زیستی در دانشگاه شریف برگزار می‌شود

برپایی سه موکب دانشجویی توسط دانشگاه پیام نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه