272939
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 27 اردیبهشت 1397 ساعت 10:00

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد به آنا خبر داد:

جشنواره قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر منظومه فکری مقام معظم رهبری برگزار می‌شود

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هدف این دانشگاه پرورش جوانانی در طراز انقلاب اسلامی، آماده برای ظهور و در واقع سربازان ولایت و رهبری است، از برگزاری یک جشنواره قرآنی متفاوت با تاکید بر منظومه فکری مقام معظم رهبری در سال جاری خبر داد.

دکتر حسین نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ضمن تبریک فرارسیدن تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: مطمئنا مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی مطابق فرمایشات و نگاه مقام معظم رهبری، در مسیر طراحی دانشگاه آزاد اسلامی در طراز انقلاب اسلامی حرکت می‌کند. اصل هم همین است، دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و شجره طیبه‌ای است که بعد از انقلاب تاسیس شد و هدف هم این است که این دانشگاه بتواند جوانانی در طراز انقلاب اسلامی و آماده برای ظهور و در واقع سربازان ولایت و رهبری را پرورش دهد.

وی ادامه داد: مطمئنا چنین دانشگاهی حتما باید یک تفکر ولایی و انقلابی داشته باشد و به سمت آن هدف هم در حوزه علمی، هم اجتماعی و هم فرهنگی حرکت کند. جامعه ما امروز از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی همین انتظار را دارند تا تحول بنیادی در دانشگاه را برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مهیا کنند. مدیران امروز دانشگاه هم در این مسیر در تلاش هستند و تمام توانشان برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی درباره تقویت حوزه پژوهش بین دانشجویان شاهد و ایثارگر هم خاطرنشان کرد: جشنواره نخبگان دانشگاهی بین وزارت علوم، وزارت بهداشت و آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی دو هفته گذشته برگزار شد و با افتخار اعلام می‌کنیم که در این جشنواره بیشترین نخبگان علمی از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بود. در این جشنواره 18 نخبه علمی از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شدند. ما به دنبال این هستیم تا حوزه پژوهش را در بحث ایثار و شهادت فعال کنیم.

نصیرزاده گفت: یکی از وظایف ما در اداره کل شاهد و ایثارگران، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. در حوزه علمی و پژوهشی ما موضوعات مختلفی را برای بحث کار پژوهشی، پایان‌نامه و رساله تعیین کرده‌ایم که می‌تواند در حوزه ایثارگری تاثیرگذار باشد. به همین جهت به مجموعه ایثارگران در واحدهای دانشگاهی ابلاغ کرده‌ایم ارتباط بیشتری با نخبگان علمی و پژوهشی شاهد و ایثارگر داشته باشند. همچنین هماهنگی‌های لازم را با معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی انجام داده‌ایم تا بتوانیم از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های معاونت پژوهشی برای پژوهشگران انقلابی و ایثارگر استفاده کنیم.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کل کشور تاکید کرد: مجموعه ایثارگران به دنبال این است که هم منویات مقام معظم رهبری و هم دستورات دکتر ولایتی و دکتر رهبر را در حوزه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی جاری و ساری کند. ظرفیت بسیار خوبی در اختیار داریم که امیدواریم از آن برای کل دانشگاه استفاده کنیم.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از برگزاری جشنواره قرآنی توسط مجموعه ایثارگران برای جامعه ایثارگری خبر داد و گفت: امسال در نظر داریم جشنواره قرآنی را در مجموعه استان‌ها فعال کنیم و منتخبین استانی را در شهر مقدس قم تشویق و تقدیر کنیم. یکی از بحث‌هایی که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به دنبال آن هستیم، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در پرتو قرآن است. تفاوتی که این جشنواره با سایر جشنواره‌های قرآنی دارد این است که توجه خاصی به منظومه فکری مقام معظم رهبری شده است. مجموعه منابع این جشنواره که شامل سیره ائمه اظهار (ع)، قرآن و عترت و منظومه فکری مقام معظم رهبری است در اختیار تمام واحدهای دانشگاهی قرار می‌گیرد و یک منبع آموزشی و فکری برای شرکت در این جشنواره قرآنی خواهد بود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

فشن‌‌شو در راهروهای دانشگاه

دانشگاه؛ محل نقدهای صریح/ روشنگری تشکل‌ها از FATF کافی نبود

توزیع نمادهای هم‌جنسگرایانه با مجوز نمایشگاه کتاب

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

نشست خبری مراسم افتتاحیه دانشگاه استاد فرشچیان برگزار شد

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

تشکیل سازمان علوم انسانی در دستور کار دانشگاه قرار دارد

برگزاری اولين سوگواره فرهنگی هنری دانشگاهيان ايران

دانشگاه استاد فرشچیان تکنیک، معنویت و هویت را با هم دارد

برگزیدگان رقابت‌های قرآن به مسابقات بین‌المللی راه می‌یابند

اختصاص بودجه 17 میلیاردی برای وام دانشجویی اربعین

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

برگزاری اولين سوگواره فرهنگی هنری دانشگاهيان ايران

اربعین حسینی، جهشی در مفاهیم انسانی

برگزیدگان رقابت‌های قرآن به مسابقات بین‌المللی راه می‌یابند

دانشگاه؛ محل نقدهای صریح/ روشنگری تشکل‌ها از FATF کافی نبود

آیین بدرقه کاروان اربعین حسینی برگزار می‌شود

توزیع نمادهای هم‌جنسگرایانه با مجوز نمایشگاه کتاب

طرح مطالعاتی یک فنجان کتاب به مناسبت اربعین حسینی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه