478903
سه شنبه  22  آبان  1397
چهارشنبه , 26 اردیبهشت 1397 ساعت 17:16

معاون فرهنگی اجتماعی مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم مطرح کرد؛

حل مشکلات کشور نسخه دیگری غیر از رجوع به مدیریت انقلابی و جهادی ندارد

معاون فرهنگی اجتماعی مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: بسیج کارکنان دانشگاه‌ها به عنوان بطن آموزش عالی نقش ویژه‌ای برای رسیدن به اهداف و چشم‌اندازهای کشور و کارآمد‌سازی بدنه علمی دارد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ابوالفضل نصیرزاده در نشست تخصصی معاونین و مدیران فرهنگی اجتماعی بسیج کارکنان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که در دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد، گفت: نیاز امروز کشور برای حل مشکلات داخلی و بین‌المللی رجوع به مدیریت انقلابی و جهادی و تفکر بسیجی است و نسخه جدیدی نمی‌خواهد، چراکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ملت ما فقط با وحدت کلمه، تفکر بسیجی و حضور مدیران انقلابی و جهادی به موفقیت‌های بزرگ نائل آمده است.

معاون فرهنگی اجتماعی مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی افزود: برای زنده نگهداشتن تفکر بسیجی و روحیه انقلابی و جهادی، شما مسئولان فرهنگی وظیفه دارید در نشست‌های بصیرتی به تبیین پنج شاخص اصلی انقلابی‌گری از نگاه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و شاخص‌های جنگ نرم و نفوذ دشمن بپردازید.

وی ادامه داد: اگر توجه کافی به مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی که اعتقاد به اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی است نداشته باشیم و در ترویج این ارزش‌ها کوتاهی کنیم قطعا منجر به تردید و انحراف از آرمان‌ها خواهد شد، همان‌گونه که بسیاری از انقلابیون به ظاهر معتقد در میانه راه منحرف شده و دچار بی‌بصیرتی شدند و با اسرار از قطار انقلاب پیاده شدند.

ابوالفضل نصیرزاده گفت: در مبانی و ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی توجه به ارزش‌های دینی، مردم سالاری دینی، پیشرفت، تحول و تکامل در سایه اسلام و حمایت از مظلومان جهان معیارهای ارزشی حضرت امام خمینی (ره) از ابتدای انقلاب بوده است که متاسفانه در ترویج و تعمیق این ارزش‌ها در جامعه موفق نبودیم که نشانه‌های آن در تاثیر‌گذاری جنگ نرم دشمن در لایه‌های مختلف مردم کاملا مشهود است.

معاون فرهنگی اجتماعی مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ادامه داد: با توجه به تهدیدات پیش رو علی‌رغم وجود مشکلات، معضلات و کاستی‌ها در مجموعه آموزش عالی بسیج وظیفه سنگینی دارد و باید شعارها را به عمل مبدل کنیم تا به آرمان‌های انقلاب اسلامی برسیم.

نصیرزاده گفت: نگاه برخی از مسئولان هم باید تغییر کند و دریابند در زمان جنگ نرم تمام کشور خط مقدم است و فعالیت‌های بسیج به عنوان یک دستگاه عمل‌کننده باید گسترش یابد تا تجهیز لازم صورت گرفته و طرح‌ریزی لازم را نه تنها برای دفاع بلکه برای تهاجم به دشمن داشته باشیم.

نصیرزاده ضمن ابلاغ برنامه سال 97 تصریح کرد: سال 97 سال جدیت بیشتر در میدان عمل است و میزان فعالیت رده‌ها به صورت نوبه‌ای توسط بخش نظارتی رصد خواهد شد و اهم فعالیت‌ها هم در برگزاری نشست‌های بصیرتی، گسترش فعالیت‌های قرارگاه تاکتیکی مقابله با جنگ نرم در سطح دانشگاه‌ها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال مولفه‌های انقلاب‌گری و روحیه جهادی به منظور سالم‌سازی محیط اداری و نیل به یک دانشگاه اسلامی و انقلابی خواهد بود.

در پایان این نشست از معاونین و مدیران برتر فرهنگی در سال 96 تقدیر شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش ارتباط جنسی در دانشگاه فردوسی مشهد!

مهمان‌بازی مختلط در خانه‌های دانشجویی

دوست دارم تا آخرین لحظه زندگی‌ام معلم باشم

شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

طهرانی‌مقدم‌های صنعت و اقتصاد و سیاست کجایند؟

مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد 12 آذر برگزار می‌شود

دانشجویان طبق نیازهای جامعه و کشور تحصیلات خود را ادامه دهند

برای آشنایی بهم پیامک نزن!

جشنواره قرآن و عترت زمینه‌ساز تدبر در مفاهیم قرآنی است

یازدهمین گردهمایی دانشجویان مهدی‌یاور برگزار می‌شود

آموزش ارتباط جنسی در دانشگاه فردوسی مشهد!

ازدواج‌های دانشجویی الگوی موفقی در جامعه است

زمان ثبت‌نام جشنواره نشریات دانشجویی اعلام شد

لزوم تقویت مفاهمه نسلی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

طهرانی‌مقدم‌های صنعت و اقتصاد و سیاست کجایند؟

مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد 12 آذر برگزار می‌شود

دوست دارم تا آخرین لحظه زندگی‌ام معلم باشم

برای آشنایی بهم پیامک نزن!

مهمان‌بازی مختلط در خانه‌های دانشجویی

آغاز هدفمند یک زندگی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان