386728
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 14 بهمن 1396 ساعت 10:45

اعزام ۱۱۰ هزار دانشگاهی با دریافت وام قرض الحسنه به عتبات عالیات

مدیرعامل بانک ملت در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق از اعطای وام به 110 هزار دانشگاهی برای اعزام به عتبات عالیات توسط این بانک خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و جمعی از مدیران این بانک، به همراه حجت‌الاسلام والمسلمین فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و عوامل ستاد با حضور در بعثه، با حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در کشور عراق دیدار و گفتگو کردند در این دیدار حسینیان سرکنسول ایران در کربلا و نصراللهی مسئول ستاد عملیات شرکت شمسا نیز حضور داشتند

در ابتدا محمد بیگدلی با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی این بانک به عنوان یکی از بانک‌های بزرگ کشور گفت: یکی از کارهای ارزشمندی که از سال‌های گذشته وارد آن شده‌ایم، مشارکت در حرکت عظیم فرهنگی اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات است.

وی افزود: تاکنون نزدیک به ۱۱۰ هزار دانشگاهی با دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملت به عتبات عالیات اعزام شده‌اند و ما خداوند را بابت توفیق انجام این کار ارزشمند شاکریم و از سهیم شدن در ثواب زیارت و تحول و تغییراتی که در سفر عتبات برای دانشجویان ایجاد می‌شود به خود افتخار می‌کنیم.

بیگدلی با تاکید بر افزایش کمک‌های فرهنگی بانک ملت در سال گذشته به مجموعه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: پرداخت وام قرض الحسنه، امکان تشرف دانشگاهیان به عتبات را تسهیل می‌کند، لذا ما قصد داریم این تسهیلات را در آینده توسعه دهیم و روز به روز علاقه‌مندی ما برای انجام این مسئولیت عظیم فرهنگی بیشتر شده و امیدواریم انشاالله بعد از این هم بتوانیم در این فعالیت فرهنگی مشارکت کنیم تا تعداد بیشتری از دانشجویان به این سفر معنوی اعزام شوند.

در ادامه این دیدار، نجفی روحانی گفت: سفر عتبات با اهمیت و تاثیرگذار است و زیارت امام حسین(ع) به گونه‌ای است که در روایات فرموده‌اند در حال تنگدستی، حتی ناامنی هم به زیارت امام حسین(ع) بروید، در حالی که برای سفر عمره این چنین نیست.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، خطاب به مسئولین بانک ملت گفت: کار شما بسیار کار پسندیده و تاثیرگذاری است، یعنی شما هرچه در این راه انجام می‌دهید هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری روی نسل جوان و آینده کشور است. دانشجو هم زمینه پذیرش خوبی دارد و هم آماده انتقال تاثیرات آن به دیگران است. خود شما نیز دانشجو بوده‌اید، همه مسئولین امروز، دانشجویان دیروز بوده‌اند. اگر می‌خواهید آینده کشورخوب شود، باید روی نسل جوان کار کنید.

نجفی روحانی با اشاره به اینکه روایت داریم اگر کسی یک درهم کمک کند تا کسی را به زیارت امام حسین(ع) بفرستد، چند برابرش را خدا به او می‌دهد اضافه کرد: چه خوب است آنچه که برای شما در این عرصه مقدور است و اختیار قانونی دارید به این مسیر سوق دهید، چون این کار با هیچ فعالیت فرهنگی قابل قیاس نیست. کار شما بسیار با برکت و تاثیرگذار است و مقام معظم رهبری نیز به فعالیت‌های فرهنگی نگاه ویژه‌ای دارند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به همکاری بسیار نزدیک و خدمات ارزشمند بانک ملت به زائرین دانشگاهی گفت: این حرکت فرهنگی با لطف و عنایت امام حسین(ع) و حمایت‌های بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و شمسا، هر روز رو به رشد بوده است و عوامل مختلفی داشته است که از جمله آن، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه،هدایا و کتاب‌هایی است که بانک ملت در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

در پایان این دیدار به رسم یادبود و تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین بانک ملت، از سوی بعثه مقام معظم رهبری، دو هدیه ویژه معنوی که شامل تربت حرم سیدالشهدا(ع) و انگشتری ارزشمند از سنگ مزار 70 ساله حرم امام حسین(ع)بود، به عوامل بانک ملت اهدا گردید.

.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

فشن‌‌شو در راهروهای دانشگاه

دانشگاه؛ محل نقدهای صریح/ روشنگری تشکل‌ها از FATF کافی نبود

25 هزار دانشگاهی متقاضی پیاده‌روی اربعین/ پیگیری روادید را به روزهای پایانی موکول نکنید

توزیع نمادهای هم‌جنسگرایانه با مجوز نمایشگاه کتاب

تشکیل سازمان علوم انسانی در دستور کار دانشگاه قرار دارد

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

دانشگاه آزاد اسلامی پذیرای طرح‌های فرهنگی و معرفتی است

طرح مطالعاتی یک فنجان کتاب به مناسبت اربعین حسینی

برگزاری اولين سوگواره فرهنگی هنری دانشگاهيان ايران

آیین بدرقه کاروان اربعین حسینی برگزار می‌شود

برگزاری اولين سوگواره فرهنگی هنری دانشگاهيان ايران

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

طرح مطالعاتی یک فنجان کتاب به مناسبت اربعین حسینی

توزیع نمادهای هم‌جنسگرایانه با مجوز نمایشگاه کتاب

آیین بدرقه کاروان اربعین حسینی برگزار می‌شود

دانشگاه؛ محل نقدهای صریح/ روشنگری تشکل‌ها از FATF کافی نبود

25 هزار دانشگاهی متقاضی پیاده‌روی اربعین/ پیگیری روادید را به روزهای پایانی موکول نکنید

فشن‌‌شو در راهروهای دانشگاه

آموزش رفتارهای محیط زیستی در دانشگاه شریف برگزار می‌شود

برپایی سه موکب دانشجویی توسط دانشگاه پیام نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه