993349
چهارشنبه  02  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 11 بهمن 1396 ساعت 13:23

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی:

استاد معارف پرچمدار تحول در علوم انسانی دانشگاه‌ها باشد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی در گردهمایی سراسری استادان معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع تحول در علوم انسانی و نقش آن در غنابخشی به دروس معارف اسلامی، تحول در علوم انسانی را یکی از ضرورت‌های مهم عرصه آموزش عالی کشور دانست.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در افتتاحیه این نشست ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: این نشست به منزله یادواره آیت‌الله حائری شیرازی شناخته می‌شود و دلیلش این است که در چهلمین روز رحلت آن استاد گرانقدر و شخصیت اخلاقی ممتاز در عصر کنونی قرار داریم، به همین خاطر این نشست با نام آیت‌الله حائری مزین شده است.

وی افزود: شاید در دوره معاصر اگر بخواهیم شخصیت‌های بزرگ اخلاقی و اسوه‌های علم و عمل را نام ببریم نام آیت‌الله حائری شیرازی در ردیف‌های اول این فهرست قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به ویژگی‌های ممتاز شخصیتی آیت‌الله حائری شیرازی عنوان کرد: ایشان حقیقتا یک انسان حکیم به معنای واقعی متخلق به اخلاق اسلامی، یک انسان صاحب نفس، یک نمونه اخلاق و تقوا که سال‌های سال با همه وجود تمام زندگیش را وقف اسلام و انقلاب کرد.

کلانتری با اشاره به برخی از ویژگی‌های آیت‌الله حائری مثل مردم‌داری، اخلاق، عرفان، زهد، تقوا و تواضع وی افزود: اگر بخواهیم از حکمت ایشان سخن بگویبم ده‌ها جلد کتاب می‌شود و حقیقتا در چنین ایامی جای خالی ایشان را با همه وجود احساس می‌کنیم.

کلانتری تحول در علوم انسانی را یکی از موضوعات این نشست اعلام کرد و ادامه داد: تحول در علوم انسانی از مباحث مهمی است حقیقتا از واجبات روزگار ما است و اگر در فرمایشات امام خمینی(ره) تامل شود، ایشان یکی از پرچمداران اصلی تحول در علوم انسانی بودند، هم تحول در دانشگاه و هم حرکت به سمت رسیدن به دانشگاه اسلامی به تمام معنا.

وی ادامه داد: ما به عنوان استادان معارف اسلامی در این موضوع احساس مسئولیت می‌کنیم، سال ۶۰ و ۶۱ که دروس معارف اسلامی در جدول آموزشی دانشگاه‌ها تعبیه شد یکی از اهداف اصلی تحول در علوم انسانی بود یعنی استاد معارف اسلامی پرچمدار تحول در علوم انسانی دانشگاه‌ها باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مسئله تحول در علوم انسانی یکی از ضرورت‌های مهم عرصه آموزش عالی کشور است و همه ما در این زمینه مسئولیت داریم.

کلانتری بیان کرد: دومین موضوع این نشست دستاوردهای انقلاب اسلامی است که در نشست استادان و مدیران گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد در تهران صحبت شد و اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی چه بوده و به پرسش‌های دانشجویان چگونه باید پاسخ دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسکانیور و به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، تحولات منطقه و مسائل داخلی از جمله موضوعاتی است که در این نشست دو روزه به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

نشست خبری مراسم افتتاحیه دانشگاه استاد فرشچیان برگزار شد

دانشگاه آزاد اسلامی در مباحث قرآنی پیش‌قدم و پیشرو بوده است

استاد فرشچیان احیاگر هنر اصیل ایرانی است

هنوز خودم را شاگرد نقاشی می‌دانم/ از حمایت بی‌دریغ دانشگاه آزاد تشکر می‌کنم

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

دانشگاه استاد فرشچیان، دارالفنونی در دل دانشگاه آزاد اسلامی است

سند 2030 استقلال فرهنگی ما را نشانه گرفته است/ ماجرای محکومیت در لاهه به علت نوشتن غلط یک واژه

تأملی در بازگشايی مدارس و دانشگاه‌ها

همایش علوم انسانی قرآن‌بنیان برگزار می‌شود

برپایی موکب‌های دانشگاه آزاد در مسیر کربلا تا نجف

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

اختصاص بودجه 17 میلیاردی برای وام دانشجویی اربعین

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

برگزاری مراسم عزاداری اربعین توسط هیأت‌های دانشجویی

برپایی 17 موکب دانشجویی در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین+جزئیات

برگزاری اولين سوگواره فرهنگی هنری دانشگاهيان ايران

اربعین حسینی، جهشی در مفاهیم انسانی

برگزیدگان رقابت‌های قرآن به مسابقات بین‌المللی راه می‌یابند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه