سه شنبه  30  بهمن  1397
سه شنبه , 30 آبان 1396 ساعت 09:59

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد:

معرفی اندیشه‌های امام(ره) به جوانان از واجبات است

مراسم تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه که عصر دیروز برگزار شد، با تبریک حلول ماه ربیع الاول و ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده در غرب کشور، گفت: «مفهوم دقیق تغییر و تحول در فضای نیروهای انقلاب و از جمله در دانشگاه آزاد اسلامی، یک نوع گردش نخبگان و همیاری و همفکری است.»

کلانتری با بیان اینکه تغییر و تحول در دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه رشد، اعتلا و تکامل دانشگاه صورت می‌گیرد و بحث فرد ضعیف و قوی وجود ندارد، افزود: «وقتی یک نفر کار را شروع می‌کند و دیگران گام‌های بعدی را برمی‌دارند، فکر و توان مختلف به میان می‌آید و کار به اوج می‌رسد.»

او با اشاره به اهمیت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، ادامه داد: «تمامی کارهای مربوط به این حوزه، از نوع ارزشی، درجه یک و انقلابی و مربوط به اساس انقلاب، یعنی حضرت امام (ره) است.»

کلانتری تصریح کرد: «ضرورت و اهمیت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست. حضرت امام خمینی(ره) به معنای واقعی کلمه، هم بنیانگذار و هم معمار کبیر انقلاب اسلامی است و هم بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک ساختار سیاسی جدید در دنیا.»

عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه کرد: «حضرت امام خمینی (ره) معرف یک اندیشه ناب است که قرن‌ها این اندیشه در فراز و نشیب تاریخ گم شده بود. حضرت امام خمینی(ره) با تمامی سختی‌هایی که کشید این اندیشه را به جهان جدید عرضه کرد. کار حضرت امام، تاریخ مصرف نداشته و ندارد و تازه جهان در حال پی بردن به کارهای ایشان و ارزش‌های آن است.»

او توضیح داد: «حضرت امام خمینی(ره) بزرگ ترین انقلاب دوره معاصر را شکل داد و شاید یکی از کهن ترین و سرسخت‌ترین نظام‌های تاریخ را از عرصه روزگار محو کرد. در عین حال با قدرت‌های بزرگ جهان درافتاد و شعار نه شرقی و نه غربی سر داد که به راحتی نمی‌توان درباره آن سخن گفت. حضرت امام، کاری کرد که همه جهان معطوف این انقلاب شد و تا امروز هم ادامه پیدا کرده است. البته ما تازه در ابتدای راه هستیم و جهان از نزدیک و با جدیت بیشتر با اندیشه‌های حضرت امام (ره) و هویت انقلاب اسلامی آشنا می‌شود.»

کلانتری یادآور شد: «معرفی اندیشه‌های حضرت امام (ره) و هویت انقلاب اسلامی به جوانان، علی الدوام جزو وظایف ما و از واجبات است. ما باید زمینه را فراهم کنیم تا نسل جوان ما، خودش از نزدیک اندیشه‌های حضرت امام (ره) را لمس کند و به حقیقت پی ببرد. ما باید بنشینیم و تجزیه و تحلیل کنیم و کار علمی و پژوهش‌های دقیق انجام دهیم تا خودمان قضیه را خوب بفهمیم و منتقل کنیم.»

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: «قطعا یک مرکز فرهنگی در دانشگاه بزرگی مثل دانشگاه آزاد اسلامی از عهده همه کارها برنمی‌آید. به عبارت بهتر باید گفت در حوزه امام شناسی و شناسایی اندیشه‌های ایشان باید بیشتر از اینها کار شود و انشاالله با این تغییر و تحول، بتوانیم کار را قوی تر و عرصه‌های جدیدتر را باز کنیم.»

او با تقدیر از خدمات دکتر جواد حقیرمددی در دوران مسئولیتش در مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، اذعان کرد: «امیدواریم از این بعد با حضور دکتر اکبر اشرفی و تلاش همکاران این مرکز، کارها با قدرت بیشتر استمرا پیدا کند و برنامه‌ها به نتیجه مطلوب برسد.»

در پایان این نشست صمیمانه، کارکنان مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با اهدای لوح از زحمات دکتر جواد حقیرمددی تشکر کردند. آنان همچنین برای دکتر اکبر اشرفی آرزوی توفیق کردند.

دانشگاهیان محور مطالبات رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی

آئین رونمایی از 40 اثر در حوزه مطالعات انقلاب برگزار می‌‌شود

آمادگی برای همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در طرح تخفیف کتاب

غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور موجه است

برگزاری مشترک جشنواره کتاب انقلاب با مراسم چلچراغ انقلاب اسلامی

جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس موجب ظهور استعدادهای دانشگاهی می‌شود

رهبری امام خمینی(ره) رهبری بر دل‌ها بود

ترجمه‌ای دانشجویی که 252 نکته علمی به نویسنده اصلی گوشزد کرد

دستاورد دانشجویی جایگزینی برای شکر یا ساکارز معرفی کرد

6 طرح فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال افتتاح شد

مشخصه‌یابی نانوساختارها توسط دانشجویان بررسی می‌شود

جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس موجب ظهور استعدادهای دانشگاهی می‌شود

مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهید برگزار شد

آمادگی برای همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در طرح تخفیف کتاب

6 طرح فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال افتتاح شد

هشتادونهمین شماره نشریه آیینه منتشر شد

دستاورد دانشجویی جایگزینی برای شکر یا ساکارز معرفی کرد

برگزاری مشترک جشنواره کتاب انقلاب با مراسم چلچراغ انقلاب اسلامی

نشریات مهم‌ترین ابزار جهت ایجاد فضای آزاد‌اندیشی در دانشگاه است

انعقاد تفاهم‌نامه با آستان قدس در راستای گسترش کرسی‌های ترویجی