36869
دوشنبه  19  آذر  1397
چهارشنبه , 04 اسفند 1395 ساعت 15:12

در مراسم تجلیل از اعضای تیم ملی کشتی کشور

دکتر میرزاده: تحصیل اعضای تیم ملی کشتی آزاد در دانشگاه آزاد اسلامی رایگان است

مراسم تجلیل از اعضای تیم ملی کشتی آزاد ایران و قهرمان جام جهانی که همگی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی هستند با حضور دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمد دادگان معاون ورزشی و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه صبح امروز برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این مراسم که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی برای تجلیل از این قهرمانان کشوری برگزار شد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جام جهانی را به اعضای این تیم که همگی از دانشجویان این دانشگاه هستند، تبریک گفت و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

میرزاده با گرامیداشت یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: «ایشان در توسعه همه‌جانبه این کشور در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و سیاسی در طول بیش از 60 سال تاریخ معاصر کشور نقش بی‌بدیلی داشته است.»

او افزود: «اکنون 6 میلیون از 12میلیون فارغ‌التحصیل کشور، متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است، همین موضوع نشان‌دهنده خدمت بزرگی است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با راه‌اندازی این دانشگاه، به توسعه کشور کرد. اما افسوس که دست ما از دامان پرمهر ایشان کوتاه شد و ما امروز پدر معنوی خود را از دست داده‌ایم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به جلسه تقدیر از قهرمانان المپیک با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: «ایشان همواره حامی ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی بودند و امیدوارم روح ایشان با اولیا و انبیای الهی محشور باشد.»

میرزاده در ادامه به اهمیت بحث ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: «در این دانشگاه برنامه مصوب راهبردی ده‌ساله برای حمایت از توسعه ورزش وجود دارد که در شورای راهبردی و هیات امنای مرکزی این دانشگاه به تصویب رسیده ست. از زمانی که دکتر دادگان مسئولیت حوزه ورزش دانشگاه را عهده‌دار شده است، یک خیزش و نهضت در امر ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمده است، برهمین اساس اکنون بیش از 250هزار دانشجوی این دانشگاه در فعالیت‌های ورزشی مشارکت دارند و این امر بسیار بااهمیت است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «حدود یک سال و نیم پیش با تصویب هیات امنای مرکزی دانشگاه، باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شد، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، شعبه‌های این باشگاه به تدریج در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی می‌شود و جمع زیادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر دانشگاه‌های کشور جذب این باشگاه می‌شوند.»

توجه به ورزش، باعث سالم‌سازی جامعه می‌شود

میرزاده ادامه داد: «ورود به مقوله ورزش باعث سلامت اجتماعی جامعه می‌شود، توسعه امر ورزش به نوعی مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی است و یک نوع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. توجه بیشتر به امر ورزش، باعث کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، سالم‌سازی اجتماع و کاهش هزینه‌های ملی می‌شود. امسال 98 میلیارد تومان در حوزه ورزش دانشگاه هزینه شده است، این عدد جدا از هزینه‌های عمرانی است که در این حوزه صورت گرفته است به طوریکه اکنون 750هزار مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و ساخت 60هزار مترمربع دیگر در دست احداث است.»

او گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ برتر دارای 20 رشته ورزشی است، 10 رشته مربوط به آقایان و 10 رشته مربوط به بانوان است که خوشبختانه این تیم‌ها در سه سال گذشته توانسته‌اند به مقام‌های اول تا سوم لیگ کشور دست پیدا کنند.»

به عقیده بنده بهره هوش علمی و بهره هوش هیجانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از سایر دانشگاه‌ها بالاتر است، این امر باعث افتخار است و یکی از موضوعاتی که این امر را اثبات می‌کند، حضور موفق دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های ورزشی، پژوهشی و علمی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «به عقیده بنده بهره هوش علمی و بهره هوش هیجانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از سایر دانشگاه‌ها بالاتر است، این امر باعث افتخار است و یکی از موضوعاتی که این امر را اثبات می‌کند، حضور موفق دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های ورزشی، پژوهشی و علمی است.»

میرزاده گفت: «دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان نیز موفقیت‌های بزرگی به دست آورده‌اند، اکنون 1106 شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت هستند و ایده‌های دانشجویان را به محصول تبدیل می‌کنند. این موضوع، عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است که دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه فعالیت‌های جدی داشته است. یکی دیگر از موفقیت‌های این دانشگاه، کسب رتبه اول در سه سال متوالی در چاپ مقالات علمی کشور است، این آمار تنها مربوط به 39 واحد دانشگاهی است که مجری توسعه تحصیلات تکمیلی هستند. این موفقیت‌ها نشان‌دهنده هوش هیجانی و علمی بالای دانشجویان این دانشگاه است.»

او در ادامه گفت: «دکتر روحانی رئیس‌جمهور کشور در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه را یک معجزه خواندند، مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن 11 میلیون مترمربع فضای آموزشی، 11هزار کارگاه و آزمایشگاه، 68هزار عضو هیات علمی تمام‌وقت، نیمه‌وقت و مدعو توانسته است بار بزرگی از دوش دولت بردارد به طوری که امروز 37درصد از بار آموزش عالی و 53 درصد از بار تحصیلات تکمیلی برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است. بنابراین باید به این موضوع که در دانشگاه آزاد اسلامی کار می‌کنیم یا استاد و دانشجوی این دانشگاه هستیم، افتخار کنیم.»

میرزاده گفت: «شاخص‌های کیفی آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی رو به بهبود است، در سال 92 رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علمی در پایگاه ESI معادل 758 بود اما امروز این رتبه به 158 رسیده است و این امر حاصل تلاش دانشجویان و استادان این دانشگاه است.»

او در ادامه با تشکر از تیم ملی کشتی ایران گفت: «از اینکه همه اعضای تیم ملی کشتی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی هستند، احساس غرور می‌کنم. برنامه‌ریزی و حمایت این دانشگاه از ورزش در چارچوب سالم‌سازی اجتماعی با جدیت ادامه خواهد داشت. قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد با حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از دلایل اثبات بالا‌بودن بهره هوشی علمی و هیجانی دانشجویان این دانشگاه است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به اعضای تیم ملی کشتی آزاد گفت: «شما مظهر و تجسم غیرت و مردانگی ایرانیان هستید و کار بزرگی برای این کشور انجام داده‌اید و از اینکه به برند دانشگاه آزاد اسلامی اعتبار بخشیدید، از شما تشکر می‌کنم. امیدوارم خداوند به بازوان پرتوان شما قدرت بیشتری بدهد.»

میرزاده در پایان با ارائه آماری از موفقیت‌های تیم‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ برتر کشور گفت: «در لیگ برتر امسال 13 تیم دانشگاه مقام اول، 6 تیم مقام دوم و یک تیم به مقام سوم رسیده است. امیدوارم در سال آینده دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ برتر کشتی نیز دارای یک تیم باشد. برای ارج نهادن به موفقیت‌های اعضای تیم ملی کشتی آزاد، تحصیل آنها در مقطع کنونی تحصیلی آنها رایگان است.»

در ادامه این مراسم اعضای تیم ملی کشتی با قدردانی از حمایت‌های دکتر میرزاده، از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان اولین ارگان تقدیر‌کننده از این ورزشکاران تشکر کردند.

همچنین در پایان این مراسم، از اعضای تیم ملی کشتی آزاد با اهدای لوح و جایزه نقدی تقدیر شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه