689399
دوشنبه  28  آبان  1397
يكشنبه , 25 شهریور 1397 ساعت 16:50

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرد:

ارسال 125 هزار بسته لوازم‌التحریر هدیه رهبری برای دانش آموزان مناطق محروم کشور

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ارسال ۱۵۰ هزار بسته و کیف لوازم‌التحریر به مناطق محروم کشور به ارزش ریالی ۷ میلیارد تومان خبر داد و گفت: از این تعداد 125 هزار بسته از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به‌عنوان هدیه رهبری و 25 هزار بسته توسط کمک‌های مردمی تأمین‌شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی پویش ملی مشق احسان، محمد مخبر پیش از ظهر امروز در مراسم پویش ملی مشق احسان، گفت: نام حسین (ع) تکان‌دهنده تمام قلب‌هاست و نباید فکر کنیم پس از حادثه عاشورا این نام ایجادشده بلکه از زمان خلقت آدم این نام بوده است.

مخبر با اشاره به برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار کرد: به دستور رهبری اقدامات خیرخواهانه در این ستاد اجرا می‌شود و ما موظفیم تا تمام امکانات ستاد را در اختیار محرومان قرار دهیم و خیلی صریح اعلام‌شده که اموال ما متعلق به محرومان است.

وی افزود: طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در بحث اشتغال‌زایی با مکانیزم‌های مختلف در حال وقوع است به‌طوری‌که 400 هزار فرصت شغلی در مناطق محروم ایجادشده که بخش اعظمی از آن محقق شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به برخی اقدامات گسترده در راستای ارائه خدمت به محرومین اظهار کرد: در طرح‌های مختلف ستاد تاکنون 1500 مدرسه، 1400 مسجد و مرکز فرهنگی، 25 هزار پروژه زیربنایی ازجمله خانهٔ بهداشت و 2400 تخت بیمارستانی در دست اقدام است که تعداد زیادی از آن در قالب 8 بیمارستان در مراکز محروم تحویل داده‌شده است و همچنین به 60 هزار نفر نیز در مناطق محروم و کم برخوردار وام قرض‌الحسنه اعطاشده و 500 هزار نفر از جامعه هدف در این مناطق بیمه‌شده‌اند. در زمینهٔ درمان ناباروری نیز 9 هزار زوج نابارور شناسایی‌شده و 3 هزار نفر از آن‌ها تحت درمان قرارگرفته‌اند و شاید اکنون پانصد کودک به دنیا آمده و یا در حال به دنیا آمدن باشند.

مخبر با اشاره به اینکه امروز نقطه تحول جدیدی رخ‌داده، گفت: تمام اقداماتی که در ستاد انجام می‌شود در جهت خدمت به محرومان است و اقدامات اقتصادی به این سمت رفته و به‌محض مستقل شدن نیازمندان در چارچوب اقتصاد مقاومتی فعالیت‌ها و شغل‌های ایجادشده به مردم واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه انقلاب با سه مشخصه اتکا به مردم، دین و رهبری سرپا مانده است، اظهار کرد: در جنگ هم کارها اگر مردمی نمی‌شد توفیقی نداشتیم، امروز نیز بحث و قیاس‌های غیرمنصفانه‌ای می‌شود که وضع موجود را با پیش از انقلاب مقایسه می‌کنند، این مقایسه از روی ناآگاهی، کم‌کاری ما و دشمنی دشمنان ما است. تنها دوره‌ای که در آن جنگ رخ‌داده و تکه‌ای از کشور جدا نشده، دوران دفاع مقدس بوده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: در سال 56 بر اساس آمار بانک جهانی 30 میلیون نفر جمعیت ایران بوده که 6 میلیون بشکه نفت تولید و 5 میلیون بشکه نفت صادر می‌شده است و جمعیت زیرخط فقر 14.5 میلیون نفر بوده که برابر با 46 درصد است اما اکنون 85 میلیون نفر جمعیت داریم، 1.5 میلیون بشکه نفت می‌فروشیم.

مخبر ادامه داد:‌ در منطقه هیچ قدرتی نمی‌تواند بدون نظر و قدرت ایرانی تصمیم بگیرد، این اقتدار جز با اتکا به دین، مردم و رهبری به دست نمی‌آمد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش‌آمده در کشور گفت:‌ اصل مشکل به این دلیل است که اقتصاد در دست مردم نیست که اگر باشد به‌راحتی آن را برطرف می‌کنند، ما اکنون 350 شرکت با مردم راه انداخته‌ایم و مردم خودشان صاحبان سرمایه هستند، تجهیزات می‌آورند؛ تولید خوبی دارند و مدیریت و خلاقیت مناسب هم دارند پس چرا اقتصاد را به دستشان ندهیم و چرا برخی‌ها از اقتصاد دل نمی‌کنند؟

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: این نغمه یأس که توسط ضدانقلاب گاهی دمیده می‌شود درست نیست، نفت و گاز کافی داریم، 2700 کیلومتر دریا داریم که این منابع مشکلات را حل می‌کند. در صنایع و کشاورزی هم حرف‌های زیادی داریم و اگر همان کارهایی که در دوران انقلاب و جنگ کردیم را انجام دهیم در عرصه اقتصاد موفق خواهیم بود، این اتفاقات گذر کوتاهی است که باید انسجام داشته باشیم، امروز روز انتقام و تضعیف یکدیگر نیست و اگر کسی راهی به‌جز انقلاب را در پیش گیرد به مردم خیانت کرده است.

مخبر با اشاره به راه‌اندازی بنیاد اجتماعی برکت احسان گفت: این بنیاد برای انجام واکنش سریع ستاد به اتفاقات کشور است، همه اقدامات در بنیاد با استفاده از خیریه‌ها انجام می‌گیرد،‌ ما به کمک خیرین می‌آییم و کمک آن‌ها را توسعه جغرافیایی می‌دهیم و تمام تکیه‌بر نیروهای جهادی است.

شایان‌ذکر است پیش‌ازاین جلسه محمد مخبر با جهادگران فعال پویش مشق احسان در محل فعالیت آنان دیداری صمیمی داشته و جهادگران گزارشی از فعالیت خود در روزهای گذشته در این پویش را ارائه دادند.

در انتهای جلسه امروز نیز رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از برخی از تولیدکنندگان و طراحان نوشت‌افزار ایرانی، تهیه‌کننده پویانمایی سینمایی فیل شاه به دلیل ایجاد کاراکتر برای نوشت‌افزار ایرانی و فعالان پویش مشق احسان تقدیر کرد.

انتهای پیام/4009/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مصوبه تعطیلی پنج شنبه‌ها به هدف اصلی نرسید

زیرساخت‌های اجرای کامل سند تحول بنیادین آماده نیست

موضوع رتبه‌بندی معلمان قانون و تخطی از آن جرم است

علت مرگ دانش‌آموزان بردسکنی بررسی می‌شود

زمان اجرای سند تحول بنیادین را از دست ندهیم

دولت هیچ اقدامی برای اجرای سند تحول بنیادین نمی‌کند

زیرساخت‌های اجرای سند تحول بنیادین مهیا نشده است

بندهایی از سند تحول بنیادین نیازمند بازنگری است

خیرین در تأمین کتاب برای مدارس کمک کنند

طرح تعالی در بیشتر از ۴۵ هزار مدرسه اجرا می‌شود

استانداردسازی وسایل آموزش‌وپرورش را پیگیری می‌کنیم

مصوبه تعطیلی پنج شنبه‌ها به هدف اصلی نرسید

مهم‌ترین عامل موفقیت دانش‌آموزان ایجاد انگیزه است

یادداشت‌برداری زمینه‌ساز ۸۰ درصد یادگیری دروس است

خیرین در تأمین کتاب برای مدارس کمک کنند

دولت هیچ اقدامی برای اجرای سند تحول بنیادین نمی‌کند

زیرساخت‌های اجرای سند تحول بنیادین مهیا نشده است

زمان اجرای سند تحول بنیادین را از دست ندهیم

بندهایی از سند تحول بنیادین نیازمند بازنگری است

سامانه اطلاعات کتاب مدارس تا دهه‌ فجر راه‌اندازی می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان